Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

berrak tek öğün düzenini denemiş miydin. hayvan hımbıl bir de alisarpın dediği gibi hareket edecek yeri yok. ağırlık çöküyor hayvana akvaryuma geçip yüzmeye başlasın canlanır. hanımefendi diyet yapıyor. akvaryuma geçip pilatese başlasın iştahta artar.

=))

Sabahlari,kafa boyunda yemiyor.Birakiyor doyunca

Ama aksam da acikiyor. Aksami bekletsem de yazik diye dusunuyorum tum gun.

Onu da gotureyim spora,kosu bandinda kostursun =))

Aslinda hareketli ama tabi alan dar olunca oldygu yerde cirpinmakta.

Bu konu icinde,biriniz,hayvanin gun isigini gormesi lazim demisti.

Ben odama alacagim onu. Apartman bosluguna bakan bir pencerem var.Yani aydinlik gelmiyor.İsik yakiyorum odaya girdigimde.

İlgilenmem acisindan en saglikli olan odamda olmasi. Bir sorun olur mu acaba?

Bir de merak ettigim;buyuk akvaryum gelince ilk ne yapmam gerektigi. Yani metilenle mi silecegim vb

Buyuk akvaryuma da beklemis su koyuyorsunuz degil mi,dis filtre ile bunun bir alakasi yok?

gün ışığını görmesi düzen için gerekli güneş ışığını gördüğü anda o niyetle kuru alana çıkıp güneşlenmek ister. gün döngüsünü görerek gecenin geldiğini bu şekilde anlarlar. odanda ışık yoksa hayvan ne zaman gündüz ne zaman gece ayırt edemez. yapay olarak lambayı açıp kapayarak yön verirsin.

akvaryum gelsin taze taze anlatalım. bize de ağız tadı olsun. ama metilen ve tuz hazırda olsun.

Aynen,hazir etmem gerekenleri ayarlayayim,o zaman konusuruz

Tuz dedigin nasil bir tur tuz olmali?

Metilenim var zaten Deepfix

İsitici lambasini gun isigi yerine kulllanmayi planliyorum. Tabi odanin isigi da olacak ben evde oldugumda.

Gunisigi ampulleri var mesela ben kullaniyorum floresan olarak kuru alan ustunde bu hava kapalida olsa onlari kuru alana cikmaya tesvik ediyor

Akvaryum buyuklugune bagli 1 ton akvaryuma dinlenmis su utopik olur ozaman son su konduktan sonra su duzenleyici damlatip 2 saat bekliyoruz
Su degisimlerinde 2 gun dinlenmis su kullaniyoruz ki klor ucsun zaten ilk kurulumda da su duzenleyici agir metaller ve kloru absorbe etmis oluyor yanliz kirec sorunumuz varsa su degisimlerinde damacana su koyarak akvaryumdaki kirec zamanla azaltilir

Tuz normal tuz

Benimki 200 litre desek sulu alan icin,o kadar su bekletmek de delilik olur =) O zaman doldurur,2 gun sonra atarim kaplusu

öylesi sağlıklı olur. ben damacanalara arıtma suyu doldurup yapmıştım bayağı bir günümü almıştı. ama senin acelen yok. suyu akvaryumda bekletebilirsin. alacağın filtre ile de hava kabarcığı yaptırırsan su oksijen alıp dengeye gelir. sirkülasyon klorun çabuk uçmasını sağlar. dış filtre alırsan mecburen suyu dinlendirerek takviye yapacaksın filtre içindeki bakterileri klor öldürür. metilende aynı etkiyi yapar. yani her ikisi de dış filtrelerde olmaz.

Su duzenleyici damlatilip 2 saat beklenebilir hem agir elementleri de absorbe ediyor eksisi ise kimyasal urun

İlk kurulumda su düzenleyici ile sistem hazır edilir. Şimdilik su düzenleyiciyi alma.

Tuz kaya tuzu olacak. Pet ahoplarda bulursun. Metilenide alırsın oradan.

Odandaki lamba gündüz sürekli yanacak.

Bu arada orada yatacağın için su sesinden etkilenmezsin umarım.

Dis filtre cok mu ses yapiyor?

En ufak ses ve isiktan feci etkilenirim =)

Metilenim var

Filtre o kadar ses yapmaz. Temiz suyun akvaryuma düşüşü şırıltı yapacak.

Kaya tuzu da vardir evde mutlaka annem yemeklerde kullanmaya bayiliyor :)
Emre abideki baya yapiyor cidden cunku su baya yuksekten dokuluyor o odada uyumak cidden zordur, hatta bunu konusmustuk sanirim neyse ben ucundaki tipayi cikartiyorum ve suya sokuyorum ses yok denecek kadar az yanliz tetra da debi dusuyor onceden biraz daha coktu

Dolabin icinde oldugu icin filtre cok ses yapmiyor

Sirilti coksa yan odadaki annemleri de etkiler. Az ise kapimi kapatir uyurum.Yada kapimi kapatir uyuyamam =))))))))))

Aynen,annem de kayatuzu kullaniyor sanirim.

İri taneli ve zor dokulen bir tuzlukta duran tuzdan ise bizde de var.Ama ne kadar var bilmem. Gerekli olan miktar nedir ve bir kerelik mi yani temizlemek icin mi sadece?

Ben odamdakinde uyuyorum. Salonda dahi tv karşısında uyuyorum ama alışabilme meselesi. Mutfakta musluğu hafif açık bırakıp dur bir süre ses seni nasıl etkileyecek anlarsın.

Illa kaya tuzu olmak zorunda degil
Tuzluktan dokulmez sanirim ya boyle baya buyuk buyuk

Tuz bir kere kullanılacak ve ertesi gün su komple boşalacak.
Ertesi gün suya metilen konulup sonraki gün su komple boşaltılıp duru su konulacak ve tekrar birkaç saat sonra boşaltılıp doldurulacak. Durulama suyunda camları ve silikonları ovalamalısın. Son su konulunca su düzenleyici eklenir.

Onun ayri bir tuzlugu var zaten Alisarp.Annemden ogrenirim simdi :)

Emre ben bu akvaryumun suyunu nasil bosaltacagim =) Kocaman =)

Ses konusunda uyuyamayacagim kesin ama napayim,care yok. En kotusu saat 4-5 gibi siziyorum =))

Kaya tuzu buymus

Ekli dosyalar

• 2014-04-29 11.48.05-1.jpg
    2014-04-29 11.48.05-1.jpg
    22.6 KB · Görüntüleme: 53
Bence o tuzu ziyan etme al bir tane safir veya salti marka tuz bunlar kaya tuzudur. Çankırıdan geliyor. Diğerleri gibi denizden veya gölden çıkmaz. Bunlarda işini görür. Yerli malı toz halde temiz tuzdur.

Filtrenin su çıkış borusunu gece su içine alırsın. Özellikle ön ucundaki tapayı çıkarıp suyun akışını rahatlatırsan daha sessiz olur. Yandaki küçük deliklerden daha iyi olup motoruda su içinden akacağı için zorlamaz. Gündüzde havaya kaldırır kabarcık yaptırırsın. Hayvanda sesine gece gündüz düzeninde şartlanmış olur.

O tuz kaya tuzu aynen
Diger konuda nasil yapilir yazdim bosaltma isi aksama fotografta aticam o apartin

şimdi üşenmedim o kadar yol tepip gittim berrak o sendeki tuz deniz tuzuymuş. benim dediğim markalar ondan iyi hatta oradan çankıristal diye bir tuz vardı ondan aldım. sizde bundan sonra ondan alın. en temizi o. himalaya tuzudada vardı ama pahalı geldi. tuz gölüne konya kanalizasyonu karışıyor. denizler malum zaten.

Geri