Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Cvp: Fazla akvaryum ve ekipmanı olan var mı?

Emre abinin mandalli dedigi sizdeki lamba zaten, en kaliteli lambadir

mandallıları cama tutturup kullanmak daha kolay ve güvenli.

Pardon, resme iyi bakmamisim. Benimki ayni lambanin mandalsizi.

Alti yuvarlak,masa lambasi.

Osmanbey metrosunun yanindan almamis miydiniz hatta ordan sonra bende sizden ogrenip ordan aldim
Neden mandalli almadiniz ki ? Bu kuru alana mandalsiz olmaz sanirim

Aynen,ordan almistim.
O zaman plastik kaba mandalli olmaz denmisti saniyorum, ondan bunu aldim.

Bir sekilde idarelik kullanacagim artik. İlerleyen aylarda Uvb+mandalli lambasini ancak alabilirim.Elimdeki tum malzemeler de cop oldu zaten =(

Akvaryum boyutlari ne olacak ?

Gayet iyi bir olcu olmus, hayvan rahata eriyor sonunda :)

Evet, plastiği zorlayacağı için bu tip çözüm düşünmüştük. Ona mandallı gerekecek. Bunu evde masa lambası yaparsın :)

Emre iki olcu onerdi. Eni saniyorum 40ti digerinin.Ben de olmusken bu olsun dedim.Aynen rahat etsin kocaman kocaman gezsin =)

Hayatim boyunca masa lambasi kullanmadim desem =)) Ders yaparken de gider salondaki koltuga defterimi koyup yapardim =)))

Kargonun gelmesiyle uyandim.Bu koca ve agir kutuyu gorunce de sok oldum =) Biraz acilip icini acacagim

Cem merhaba

Nettekilerim onunde sari new diyordu.Burada sagda new dedigi kisim var. Orada belirtilen yenilik mi farki,bakabilir misin?

Bir de madein prc diyor ve tr ve orjinal dilinde kullanim klavuz var.

Ekli dosyalar

• 2014-04-30 10.46.05-1.jpg
    2014-04-30 10.46.05-1.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 57
  • 2014-04-30 11.16.19-1.jpg
    2014-04-30 11.16.19-1.jpg
    45.6 KB · Görüntüleme: 53
Bendekinden. çindeki fabrikasından gelme new çift contalı model. Su sızdırma yok. New onun için yazıyor.

Filtreler bölümü sabit konularda kurulumunu ve temizlemesini ayrı ayrı yazdım. Oradan bakarsın.

İçinden iki conta çıkacak onları musluklu parçanın altına takıp filtre üstüne oturan siyah kasnağa takacaksın. Ona kitapçıktan bak şimdi dışardayım. Nasıl yapmıştım hatırlamıyorum. Kasnağa oturtursan tekrar çıkmıyor. Olmadı İnceleyim dönerim sana akşam.

Yok suan ben de kuramam..Bir sindireyim once :)

Elektrik supurgesi boyutunda birseymis bu yahu.Ben fotolardan 30 cm falan bisey bekliyordum

Sadece new konusundan emin olmak icin sordum

Neredeki contaya bakmam lazim acaba?

Zaten artik tek contali uretilmiyorda satilmiyorda sorun yok

Olculer iyi olmus 40 en zaten ozellikle disi icin yetersiz olurdu

Ilk basta banada buyuk gelmisti :)

Alisarp valla hala atlatamadim soku =)) Zaten kargo ziliyle uyaninca,adam da elime koca kutuyu verince,acaba yanlislikla supurge falan mi siparis ettim diye gecti kafamdan =)))))

Akvaryum gelincede şok geçirme :)

Bu arada filtrenin yüksekliğini ölçer misin?

Süpürgenin yüksekliğini bilelimki dolap yapımında sorun çıkmasın.

Akvaryum gelince sok gecirecek neslihan bence abi :)

Emre abi bu konudan muzdarip ondan soruyor :)

Geri