Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre malzemeleri ve açıklamaları

Yarın bakayım linklere. Uygun fiyatlılardan yakalarım.

Dediğim gibi diğerlerinden iyidir ama eheim kalitesini bekleme.

Cvp: filtre malzemeleri ve açıklamaları

fluvalin alt seviye filtrelerinde problem yaşayanlar var. sanırım sorun pervanedeydi ve parçalarının pahalı olmasından şikayetçiler. gerçi parça fiyatları hepsinde yüksek.

Eheim eğer çok uçuk rakamlarda çıkmazsa eheim alacağım. İç filtre de eheim ondan da memnunum. :)

Barış dikkat et alırken 2215-01 olanlar musluksuz olanlar. Sen 2215-02 yada üstünü almaya bak.

Bu firmaları bilmiyorum.
http://www.sanalpazar.com/Eheim-Classic-2215-02-Dis-Filtre-musluklu__isp8419768
mailto:/evcil-hayvan/eheim-classic-2215-02-dis-filtre-musluklu-111470064
mailto:/evcil-hayvan/eheim-classic-2215-02-dis-filtre-musluklu-112216256

Atakan ve otuz bilip güvendiklerimiz.
mailto:/evcil-hayvan/eheim-classic-350-2215-02-dis-filtre-musluklu-102092889
mailto:/evcil-hayvan/eheim-2215-02-dis-filtre-musluklu-620l-h-15-w-115674115
mailto:/product_info.php?products_id=14779&osCsid=2oesbmhu32oqcqkjs7u26fouv3

Çokta iyi fiyat çıkmıyor malesef.

Cvp: RE: filtre malzemeleri ve açıklamaları

AEK' Alıntı:
Ben bunun üzerine ve altına elyaf koymadım ama bir tıkanma olmadı. Kovanın alt katmanlarında duruyor. Bu kaplama silikat kaynaklı olmasın. Substrat zaten elyaflı.

altta seramik üstü sünger ile micromec'in altında sünger vardı. yani 2 süngerden geçip pislik topların üstünü kaplamıştı. şimdi 3. sepette elyaf>sünger>micromec>elyaf yaptım. su da belirgin bir netlik sağladım. bununla işim bitsin, artık 3. sepet silicate ex'in yeri olacak. bu kadar malzeme içinde en belirgin faydayı bu sağladı. bunu çıkardığımdan beri su kendine gelemedi bir türlü. sürekli su alıp takviye yapıyorum. çok şükür bambuların sarılığından kurtuldum. çok az yeni kum eklenmiş bulanıklığı var. bu da iç filtreden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. hava çıkarma vanasını kapadım şimdilik.

gündüz anlaşılmıyordu. ama gece dalgıç florasanda baktım su içinde muazzam hava kabarcığı oluyordu.

bu filtreyede 400 küsür vermeye yazık olur. bir de filtre malzemeleri dersen fiyat 550-600 tl fiyatlara çıkacak.

İmkansız. Max 330 çıkardım. Alamam maalesef. 300 bandında önerebileceğiniz var mı ? Yada tetra ex700 alayım mı ?

Ben micromech ürününü seramik gibi kullanıyorum. Anladığım kadarıyla sen bunu zeolit yerine koydun. Peki ammo nerede duruyor? Kullanımı bıraktın mı? Bence silikatı elyafla sarsan kafi olur. Bendeki micromechlerin hiç birinde dediğin olmadı.
Şu silikattan bende aldım, yeni kurulumda filtreye koyacağım. Bu filtre 4 sepetli, şu şekilde dizeceğim;
En alt micromech ve bio mech
Üstündeki sepete mavi sünger, elyaf, silikat, elyaf
Üstündeki sepete zeolit elyaf
En üst sepete substrat elyaf (ilk ay karbon)
Zaten birde ilk girişinde ön filtresi var. Fazla fazla temizler.

Zeolitte seachem denitrate muhteşem bence. Biterde bulamazsam kesinlikle jbl denitrate deniyeceğim.
Benim iç filtre havam sürekli kapalı. Sadece dalga yapıyorum. Hava motoru ve şelale aparatı fazlaca hava yapıyor. Hatta bende de hava zerresi çok ama zararı yoktur sanırım. Gerçi hava taşlarının verdiği havayı daha büyük parçalar halinde atmasını sağlayabilirim. Eğeim taşında hava kabarşığı ayarı var. Suyu ne kadar çok buharlaştırırsan o kadar iyi.

2213 önermem Barış. EX700 alıp devam et derim. İleride imkanlar dahilinde bir geliştirme yaparsın. Sonuçta tetra kolay kolay arıza yapmaz ama debi düşüşü olur. Bunuda 3 sene sonra mekanik destek için iç filtre ile götürürsün.

AEK' Alıntı:
Ben micromech ürününü seramik gibi kullanıyorum. Anladığım kadarıyla sen bunu zeolit yerine koydun. Peki ammo nerede duruyor? Kullanımı bıraktın mı? Bence silikatı elyafla sarsan kafi olur. Bendeki micromechlerin hiç birinde dediğin olmadı.
Şu silikattan bende aldım, yeni kurulumda filtreye koyacağım. Bu filtre 4 sepetli, şu şekilde dizeceğim;
En alt micromech ve bio mech
Üstündeki sepete mavi sünger, elyaf, silikat, elyaf
Üstündeki sepete zeolit elyaf
En üst sepete substrat elyaf (ilk ay karbon)
Zaten birde ilk girişinde ön filtresi var. Fazla fazla temizler.

Zeolitte seachem denitrate muhteşem bence. Biterde bulamazsam kesinlikle jbl denitrate deniyeceğim.
Benim iç filtre havam sürekli kapalı. Sadece dalga yapıyorum. Hava motoru ve şelale aparatı fazlaca hava yapıyor. Hatta bende de hava zerresi çok ama zararı yoktur sanırım. Gerçi hava taşlarının verdiği havayı daha büyük parçalar halinde atmasını sağlayabilirim. Eğeim taşında hava kabarşığı ayarı var. Suyu ne kadar çok buharlaştırırsan o kadar iyi.

2213 önermem Barış. EX700 alıp devam et derim. İleride imkanlar dahilinde bir geliştirme yaparsın. Sonuçta tetra kolay kolay arıza yapmaz ama debi düşüşü olur. Bunuda 3 sene sonra mekanik destek için iç filtre ile götürürsün.

Eheim 2010 iç filtre var hocam zaten. Onunla beraber tetra olacak. 3 4 sene gitse yeter zaten ? :)

Tetra ex 700 uygundur o uyeden alin derim, selale aparati iceri sokulup hava icin ic filtre kullanilirsa simdiden guzel olur
Emre abide o ic filtreyi dusunerek oyle yazmis zaten

Aslında ben onu bir an için unutmuştum bile :) Barış o kadarda yazdı. Zaten o filtrede varsa işin çok uzun süre kolay gider. İç filtreyi önce yüzeyde kullanırsın. Yüzey akıntısı yapar. Birkaç seneye konum değişikliği yapılır.

AEK' Alıntı:
Aslında ben onu bir an için unutmuştum bile :) Barış o kadarda yazdı. Zaten o filtrede varsa işin çok uzun süre kolay gider. İç filtreyi önce yüzeyde kullanırsın. Yüzey akıntısı yapar. Birkaç seneye konum değişikliği yapılır.

Dış filtre daha önce sadece uzaktan gördüm o yüzden çok bilgim yok. Siz nasıl derseniz öyle yapacağım. Şimdiye kadar zaten sizlere güvendiğim için bu kadar ilerletebildim işi. Yoksa kaplumbağalar hakkındaki bilgilerim hep yanlıştı.
:)

Forumda satan var tetrayı ama emin olamadım şahsen sıfır almak mantıklı gelmiştir bana her zaman için. ?

Tetra uzun süre mekanik temizliği iyi yapar. Biyolojik döngüde zaten sorun olmaz. Zamanla düşen debinin mekanik temizliğe etkisinide iç filtren çözer. Bu şekilde uzun süre rahat edersin.

AEK' Alıntı:
Tetra uzun süre mekanik temizliği iyi yapar. Biyolojik döngüde zaten sorun olmaz. Zamanla düşen debinin mekanik temizliğe etkisinide iç filtren çözer. Bu şekilde uzun süre rahat edersin.

Hocam tetra ex700 alıyorum kesinleşti o zaman. Yalnız bu debi olayı ne oluyor tam olarak ? Yani saatte çevirdiği su mu azalıyor ? + Biyolojik döngüye katkı sağlıyor değil mi dış filtre ?

Evet debi düşmesi saatte çevirdiği suyun azalması. Bunu akıntı şiddetinin azalmasından anlıyorsun. Tabi Barış, dış filtrenin en büyük özelliği biyolojik döngü sağlaması. Yani zeolit gibi malzemelerle amonyağı absorbe etmesi ve substrat gibi malzemelerle faydalı bakteri kültürü oluşturması. Yani su kalitesinin uzun süre doğru seyretmesi. İç filtrenin tek yaptığı katı atıkları tutmak ve böylece daha berrak su sağlamak. Ancak hayvanın idrarı filtreye girdiği gibi tekrar aynı şekilde suya dönüyor.

Zeolit ile amonyağı absorbe ediyor yazmışsın emre abi ama sonra hayvanın idrarı aynı şekilde suya dönüyor demişsin nasıl oluyor o ? :D Bu hayvanların idrarı amonyak değil mi ? :)

Inşallah berrak bir su olur. Zaten tek hayvan var. Güzel bir performans bekliyorum açıkçası :)

Dış filtrede zeolit bunu çevrim esnasında su üzerinden geçerken tutuyor yani absorbe ediyor. Böylece dönen su bu anlamda arınmış oluyor. Tabi diğer malzemelerde diğer işlevleri yapıyor.
İç filtrede bu özellik yok demiştim. Sünger auyu süzüp aynen geri gönderiyor.

Bence iyi bir performans alacaksın Barış :)

Haa siz iç filtre için söylediniz. Tamam emre abi şimdi anladım . ;)

İnşallah iyi bir performans alırım dediğiniz gibi. 240 tl'ye buldum ama daha uyguna bulabilir miyim ki ? :)

Mobil olunca benim bu tarz konular hep sıkıntı oluyor :)

Tetra için bakayım. New yazması önemli.

240 tl ye tetra mı buldun? Neden bu kadar pahalı?

Bu firmaları bilmem.
http://m.gittigidiyor.com/urun/114638109
http://m.gittigidiyor.com/urun/114422759
http://m.gittigidiyor.com/urun/114525801

Atakan güvenilir yerdir.
http://m.gittigidiyor.com/urun/115334740
http://m.gittigidiyor.com/urun/109514714

N11.
http://www.n11.com/tetra-ex-700-dis-filtre-P17882666

Teleskop.
mailto:/?urun-455-tetra-tec-dis-filtre-ex-700-l-h--full-dolu-

Mobilden bunları buldum. Diğerlerini bilmem ama biz Atakan dan alışveriş yapıyoruz arada. Aslında Teleskop ta iyidir.

Juen de bile daha ucuz. Sen pet shoptamı sordun?
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4531&ad=tetra-tec-ex-700-dis-filtre

Ben suan girip bunu buldum http://m.gittigidiyor.com/urun/113142794
Saticinin yorumlarida guzel arti ucretsiz kargo

Bu sadece tetra yazanlara bende denk geldim. Ama önermedim. Diğerleri yeni sürüm olunca tetratec önerdim.

Geri