Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre malzemeleri ve açıklamaları

Cvp: filtre malzemeleri ve açıklamaları

Şimdi konuştum. Rodajlı 8 mm cam akvaryum 130 tl dedi. Sadece akvaryum. Bunu sandıklı kargoya vermeyip otobüsle bir yolcu parasına göndersek ilave yol masrafı 40-50 tl tutar dedi. Sonuçta sadece akvaryum, araç varsa terminalden alabilirler dedi. Tabi ben afyon dedim. Bence sen biraz araştır oraları. Gene avantajlıdır tabi ama Mas esas komplike sistemlerde uygun oluyor.

Muadili bu desek adam 7 mm sınır ölçüyü 6 mm den yapmış. Ki biz 8 mm olsun diyoruz. Hatta ben 10 mm yaptırırım :)
mailto:/index.php?route=product/product&path=59_80_81&product_id=996

10 cm boşluk ile hesaplarsam 90 ile 155 falan yapıyor. Yani yaklaşık 160 170 kg.. akvaryumda basınç dağıtacak o yüzden mermer kırılmaz. Sadece tezgah taşır mı o var. Ama alttaki şeyler falan da sağlam gibi. . Fotoğraf atayım bi dk.

mailto:/x2tf79.jpg

mailto:/x2tf79.jpg

------

Hocam sandıkı kaç tutuyor ? 200 250 ise sorun değil cam kalınlığı önemli ?

mailto:/2mcgmde.jpg

85*40*50 akvaryum 40 kg cam ağırlığı tutuyor. 170 lt su hacmi ama bunun maximum 150 lt si dolu olur. İçerisindeki ağırlıklarla olsun olsun toplam 210-220 kg ağırlık olurki kaldırır.

Sandık ve kargo sanırım 80 tl falan tutuyor. Yani akvaryumu bu fiyata mal edene kadar hafta sonu hemen araştır derim. Bu arada Mas tan alırsan muhtemelen haftaya sipariş vermen gerekir. Ay ortası siparişleri kesecekler.

Aslında 210 TL'ye geliyor toplamda. Uygun gibi. Hem 8 mm cam var. Siparişleri niye kesiyorlar ? Ne zaman açılır ?

barış dolabın ayak kenarlarına tahta veya tuğla gibi bir destek de atarsan esneme olayları olmaz. orta kısımlarında ön ve arkada ayaklar varsa akvaryumu ortalayıp yükü eşit dağıtırsın. alın taşı ile birleşme çizgisine bakıp açılma olup olmadığını kontrol edersin. orada aralanma olursa akvaryum dolabı kasıyor demektir oradan anlarsın. alın taşı var değil mi yoksa duvar kısmı seramik mi ?

cem' Alıntı:
barış dolabın ayak kenarlarına tahta veya tuğla gibi bir destek de atarsan esneme olayları olmaz. orta kısımlarında ön ve arkada ayaklar varsa akvaryumu ortalayıp yükü eşit dağıtırsın. alın taşı ile birleşme çizgisine bakıp açılma olup olmadığını kontrol edersin. orada aralanma olursa akvaryum dolabı kasıyor demektir oradan anlarsın. alın taşı var değil mi yoksa duvar kısmı seramik mi ?

Hocam tam anlamadım ama akvaryumun arka tarafı mermer tarzı bişey :D

Fotoğraf çekeyim en iyisi. Bu tarz şeyleri hiç anlatamıyorum. :)

Destek olayı dediğiniz gibi yapacağım sanırım o da işe yarayacaktır baya. :)

Bu arada mas akvaryum neden kesiyor siparişleri yada ne zaman açılacak ? Çok sürer mi ?

mailto:/2n6het0.jpg

mailto:/20o6yb.jpg

Önce şunu söyliyeyim. Ne kadar düzde dursa iki sert ve ağır cismi birbirine tam oturtamazsın ve buda basınç sorunudur. Yani mermer ile akvaryum arasına strafor koymalısınki gözle görünmeyen uyumsuz bölgeler absorbe olsun.

Mas bir proje için yurt dışına gidecek arada gelip gider ama gene sipariş alırmı bilmiyorum. En azından şimdi kuru alanlı hızlı teslim işleri kesti. Elindekileri bitiriyor. Onlarda forumdaki arkadaşlar.

Şimdi anladım hocam. O araya halı kaydırmaz koysak mesela uygun olur mu ?

Walla bu hafta sormaya çalışayım ama zor gibi. Yarın okula gitmeyeceğim. Çıkıp sormaya çalışırım. Ama siparişi şimdi vermem :(

Dış filtre ısıtıcı vs. Hepsi tam olunca akvaryumu alacağım. Birakmazlar heralde ya mas akvaryum büyük bir şirkete benziyor. Olsa olsa aksama olur o da sorun değil. :)

Halı kaydırmaz olmaz. Strafor bu iş için en iyisi.
Ara ara gidip gelecekler zaten. Mail ile iletişim kurarsın.

Tamam hocam Sağolun. Bu yaz hallettim hallettim yoksa 1 sene sonraya kalır. . Üniversite sınavım var seneye. Ona çok iyi hazırlanmam lazım.

Sağolun yardimci oldugunuz için. ;)

Gene sen durumu ayarlayınca mas ile iletişim kurarsın. Eğer ulaşamazsan falan haber verirsin bende ulaşırım. Şu an düz akvaryum alacağın için en uygununu seç. Bir kaç sene sonra her ihtimalde üste kuru alanlı komplike bir sistem zaten kurarsın. Oda son nokta olur.

barış 1. resimde ayakların iç tarafından çaprazlama iki kenar kadar uzunlukta birşey koyarsın. yani hipotenüs biçiminde.

2. resimde duvara yapışık mermer ile taban mermerin birleştiği o çizgide açılma olur ise oradan anlarsın. ama alta destek koyarsan yük onlara bineceği için ayakları zorlamaz.

Abi benim son konusmamdan anladigim daha o is kesin degil, olursa iyi olur seklinde konustu cunku benle, ama olursa bu ay sonuna kadar her siparisi bitirip baskada siparis almayacaklar

Aramızda kalsın. Yani sanada bahseder. Daha bahsedememiştir. O iş oldu. Gidecek. Şu an teferruatlı iş almıyorlar. Senin işi ve Neslihan ın ufak detaylarını bitirecek.

desene neslihana hazır bahane oldu akvaryum bir süre daha yatacak. :smile: yeni üretim olmayacağına göre kalabalık sorunu olmayacak.

Cem in dediğide ana taşıma için iyi öneri.

Gerçi iş yurt dışında burada pek işi olmayacak gerçi. Maksat teslimatları yapıp buradaki işleri halletmek. Son zamanlar bayağı sıkıştı ama artık rahatça Ali Sarp ınkini yapar :)

İnşallah sipariş almaya devam ederler. Yoksa buradan can kalınlığı muhtemelen uygun olmayan bir akvaryum almak zorunda kalırım...

Senin akvaryum kolay. Bu sebeple geldiklerinde yada gitmeden denk gelirse aradan çıkartırlar.

AEK' Alıntı:
Senin akvaryum kolay. Bu sebeple geldiklerinde yada gitmeden denk gelirse aradan çıkartırlar.

:)

210 220 TL toplamda akvaryuma gitsin hiç sorun değil. Kargo ile 220 230 falan gelecek ise çok iyi fiyat bence. Çünkü o cam kalınlığında akvaryum burda bulamam büyük ihtimalle.

Yalnız yanlış anlamadınız dimi hocam ? Akvaryum normal Sandıklı kargo ile gelecek ?

90*40*50 de olabilir boyut.

Zaten 250 oraya gitse , 300 de toplamda filtreye gitse 550 TL. Sadece 80 Tl ısıtıcı ve Kum kalıyor. Onları da zamanla temin ederim sorun olmaz heralde. :)

Mango falan var. :)

Kumu çok almamayı düşünüyorum ağırlık açısından sıkıntı yapmasın diye. 2.5 cm kalinlik olsa yeter ;)

ücretsiz kargo tutarına ulaşacak kadar alım yaparsan ağırlığın sana maliyeti olmaz. ben diğer malzemelerle birlikte bir partide 32 kg silis almıştım. adamlar tıslaya tıslaya getirmişlerdi. ekstra ücret ödemiyorsun.

parayı şu an için denkleştiremem dersen önce kaliteli bir ısıtıcı alıp kumu sonraya bırakabilirsin.

Geri