Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

filtre malzemeleri ve açıklamaları

Cvp: filtre malzemeleri ve açıklamaları

cem' Alıntı:
ücretsiz kargo tutarına ulaşacak kadar alım yaparsan ağırlığın sana maliyeti olmaz. ben diğer malzemelerle birlikte bir partide 32 kg silis almıştım. adamlar tıslaya tıslaya getirmişlerdi. ekstra ücret ödemiyorsun.

parayı şu an için denkleştiremem dersen önce kaliteli bir ısıtıcı alıp kumu sonraya bırakabilirsin.

Buradaki Petshop'a da malzemeleri ve akvaryum ile birlikte ne kadara satabileceğini sordum telefonumu verdim akşam arayacaklar. Bakalım ondan da fiyat öğreneceğim.

Zaten Akvaryum Dış Filtre ve ısıtıcı 1. öncelik. Elimde şu anda harcayabileceğim 500 - 550 TL para var. Daha yazın çalışacağım. Oradan da 1 ayda 100 tl falan artırsam 600 Falan diyelim.

300 Dış Filtre (İçindekilerle)
250 Akvaryum ( Tam belli değil )

80 TL Isıtıcı ile bütçe doluyor. Tabi daha çalıştıkça eksikleri tamamlarım. Yavaş yavaş. :)

İnşallah süreçte sıkıntı çıkmaz da önümüzdeki 1 ay içinde sistemi kurarım :$

Akvaryum, filtre ve ısıtıcıyı aynı anda kurmalısın Barış. Isıtıcıda eksik kalmasın.
Sen durumu ayarlayıp net ölçüyü belirleyince son konuşma yapılır ve kargolu şekilde sorarız.

Cvp: filtre malzemeleri ve açıklamaları

Dış filtrede, uzun süre temiz, sağlıklı bir akvaryum için yazdığınız malzemelerin hangilerini (sırasıyla) kullanmak gerekir? Teşekkürler...

En alt kattan başlarsak:
1. Seramik>sünger
2. Sünger veya elyaf>zeolit>elyaf
3. Sünger veya elyaf>ilk olarak carbon 1 ay sonra eheim substrat pro>elyaf

Bu 3 katlı sepetler için 4 katlıda 2. Sepete jbl silicate ex konulabilir. Diğerleri üste sıralanır. Zeolit olarak kalitesine göre sırasıyla seachem denitrate, jbl ammo, hydor veya prodac zeolitler.

Geri