Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hepsiburada Sepette Ekstra %20 İndirim

Cvp: Hepsiburada Sepette Ekstra %20 İndirim

http://www.hepsiburada.com/eheim-tetra-exoterra-sera-marina-fluval/secili-pet-shop-urunlerinde-sepete-ekstra-indirim-c-80041007? %20 sepet

Çöp ama belki birinin işine yarayacak materyal vardır yinede haber verelim...

http://www.hepsiburada.com/fluval-hi-grade-karbon-900-gr-p-PTM700A1447?magaza=Hepsiburada bi bu var 31 lira karbon ihtiyacı olan varsa, birde tetranın ht serisi ısıtıcılarını koymuşlar.

Bilmiyorum berrak hanım, belki cem bey veya kerem bey biliyordur ama 100 lira tamamlamayacaksaniz uzak durun bence bide kargo bedeli var...

Kargoyla ayni fiyata geliyor

Camda yosun vs varsa temizliyordur. Balik akvaryumlarinda cami arayana alarak birbirine yapisan miknatisli iki adet "silecek" gibi dusun abla.

Su Eglo lambayi ancak kurabildim.Benimki yumurta zamani, kendini ordan oraya atiyordu.Hatirlarsan Kerem, ilk o zaman sen bu lambayi onermistin.Isitma lambam Massive'in canagina degecek sekilde geri dusuyordu.

Sonra uvb.yi taktigim Horoz lambanin sapi kayinca,uvb icin dusundum ama 26w uymadi malum Ilerde 13 w a gecebilirim.Mesafe analizi icin, yedegi duran biri bana 13 un tam kac cm uzunluk oldugunu olcerse sevinirim.

Eglo 'yu,Massive ile yanyana denedim, kiyasladim.

Bir kere Massive'e gore, daha yukari kalkabiliyor. Ve ucunda yarim santim de olsa eklenme yerindeki ek, yukselti yapiyor. Lambada gayet saglam duruyor. Ikisinin canak capi ise ayni Lamba giris yerinde ise belki Eglo, bir milim daha genistir.

Tonton'u geri duserken simule ettim elimde. Bu sekilde daha guvenli oldu, icim daha rahat olacak.

Yani Massive'i  aldim. Bunu kullanacagim isitma olarak. Masssive'in canaginin yarisi, ampulden sapsari olmustu. Bakalim bu ne olacak? 

Son olarak acaba uvb icin de simdiden alsam mi bir tane daha diyorum.

Massivi 'i aldim degil beklemeye aldim olacak

Tam anlasilmiyor ama fark bu mailto:/40L8DA

13 wattlık uvb ampül yaklaşık 3 cm çanak dışına taşıyor, kıskacı çok sert zamanla ne olur bilmiyorum ama birkaç kere takıp çıkarınca elde kas kesmesi yaptırıyor :) 
yanlız 60 watt kaldırıyor bu lamba ama duyu bakalit olması gerek ona göre dikkat etmende fayda olabilir 60 ın üstünü zorlama pek, 52 watt ecolight takmıştım bir sorun çıkarmamıştı ampülü takarken biraz hassas ve sabırlı olman gerek onuda ekleyeyim

Evet, kisaymis 26 watta gore. Yalniz simdi de ExoTerra'dan cevap geldi. 26'da kal diyor =)

Kiskaci sert dedigin gibi, biraz korkarak taktim ama sanki Massive de oyleydi. Hafif genisliyor bir sure sonra.

Ben 2 ampul kullaniyorum. Kisin R63 Spot GE ve yazin haslanmasinlar diye Ecolite 52.

Sorun degil zaten spot olan da biraz zor giriyor

aynı spotu bende kullanıyorum onda çok sorun olmuyor boyunlu olduğundan, ama armut tip olanlar biraz hassasiyet istiyor tam çanağı doldurduğundan takarken kırılma riski var

Yerli firmalara ait armut ampulların yivli kısmı üretim hatalı. Duylara uygun biçimde geçmiyor. Uğraşıp duruyorsun. Çok zorlarsan bu sefer cam kısmı elinde yivli kısım duy içinde kalıyor.

Son olarak, Horoz gibi canagi buyuk ama bu Eglo gibi mandali saglam ve boynu ayarlanabilir ve de uygun fiyatli birseye rastlarsaniz,yine paylasim rica edecegim

Proline mi Ht serisi mi? Arti eksileri neler?

proline derim fişe taktım çıkardım derdi yok soğumadan sudan çıkarmadım eyvah yok, kaplum suya atladı camı patlattı gibi bir kuşku yok, buda yazmaz çoğu yerde akım koruması da vardır suya elektrik vermiyor :) bizzat test ettim diyebilirim bunu tek yapmıyacağınız şey zaman saatine bağlamaya kalkmayın benim gibi o zaman bozuluyor :)

daha önce bahsettiğim ikea daki var ama e 14 duylu kendim alıp bakıcam duyu e 27 çevirebilirsem en uygun alternatif o olur

Kerem, sen de Cem'in bir baska turlususun =) O yapi isleri konusunda uzman masallah.Sen de biraz oylesin.

Valla ben o islerden anlamam.Zaten burdaki gozuacik elektrikciler, benden lamba parasi alir.

Aynen 27 bulmak zor, ben de baska duylarda guzel lambalar bulmustum Hic not etmedim tabi ise yaramaz diye

yanlış hatırlamıyorsam özden elektrik de r63 ün e 14 lüğü vardı en azından şubat-mart gibi gördüğümü hatırlıyorum, benim biraz babadan biraz meslek den uğraşmayı da seviyorum bide, tabi her zaman iyi sonuç vermiyor :)

Ozden Elektrik benim evime max 10 dk. yurume mesafesinde.

Bu Horoz'umun canagini da, bi mandalliya oturtuversen =)))Hahaha Saka yapiyorum.

Ecolite'in de var miymis o duydan?

Ama gerci suan bana Uvb icin lazim.

elimdeki teknik malzeme yetersiz :) bizde ilaç dedikleri bir harç var aslında ondan olaydı oda kolaydı da :), ecolite a dikkat etmedim o yüzden bilemiyorum

Aklinda olsun yine; Eglo tipinde, buyuk canakli,e27li

Ben hem yapimarketlere uzagim hem de hic isim dusmuyor

Tekrar sagol bu Eglo icin. Gercekten cok guzel ve fiyati da uygun emsallerine gore.Ben hicbir yerde gormemistim bunu cunku

Eser de sagolsun, onun sayesinde lamba bedavaya geldi.

tabi öle bişi ile karşılaşırsam yazarım buraya, eglo biraz şans işi oldu açıkcası fiyatı da uygun olunca lazım olan da bilsin istedim bu arada çok kurcalanmaya gelmiyor lamba, birini bozdum ötekinin kıskacı perte çıktı o yüzden bu 3. ye çok dokunmuyorum :)

Neresini kurcaladin ki? Mandaliyla defalarca monte edince mi bozuldu yoksa.Saglam duruyor ama.

Geri