Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İki Kafadar

panpon

Altın 2 Üye
yeni resimler eklenmiştir (diğer sayfalarda)
işte 1.kafadar(Bici):
mailto:/img215/694/dsc06131q.jpg
mailto:/img215/9387/bici.jpg
mailto:/img215/9914/bicik.jpg
mailto:/img42/9772/bicim.jpg
yeni çektim uyku sersemi kabuğundaki beyaz 3oldu
:(

dsc06414h.jpg

işte 2.kafadar(Karadur):

mailto:/img35/6402/dsc06413g.jpg

yorumlarınızı bekliyorum

bici iyi poz veriyor:p son fotorafı çok beğendim:) dilerim uzun yıllar beraber sağlıklı,huzurlu,mutlu bir şekilde yaşarsınız:)

Çok Güzel ve Sağılıklı bir kaplumbağanız var insallah uzuuuuunn yıllar beraber olursunuz:)

Çok güzelmiş Bici... Son resimde karasal türdeşini izliyor olmalı :D

teşekkürler birde şu kabuğundaki beyazlıklar deri dökülmesiymiş ama yaklaşık 1 ay geçti hala derisini dökmedi :(

Pis kokuyormu ve pamukmsumu? mantar da olabilir deri dökülmesi olduğundan eminmisiniz:) Deri dökülmesiyse suyun içindeyken kaplumbaganız beyazlıklar pek gözükmez ama mantarsa gözükebilir.

Kaplumbağalarınızla uzun yıllar beraber olmanız dileğiyle.

teşekkürler dün Karadutun boynunda beyaz ufak şişlik gördüm resimlerini çekersem size sormak istiyorum :(

Deri değişimi de olabilir, mantar da, iltihaplanma da. Fotoğraf eklerseniz ve daha detaylı bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

mailto:/img35/6402/dsc06413g.jpg
mailto:/img193/9941/dsc06412k.jpg
işte Karadut en sonunda resmini yakaladım : :cool: (daha yeni çektim uyku sersemi :D)
mailto:/img43/2917/dsc06408q.jpg
mailto:/img193/264/dsc06410v.jpg
yardımlarınızı bekliyorum çok endişeliyim :(

Muhtemelen iltihaplanma var, şimdilik ufak bir sivilce gibi duruyor. İmkanınız varsa bir veterinere gösterin antibiyotik önerecektir ya da ufak bir cerrahi operasyonda da bulunabilir.

tanıdığım bir veteriner var ama o da taşındı ve benim yapacağım birşey yok mu yoksa başka bir veterinere götüreceğim

Cerrahi operasyon gerekebileceği için bir veterinere göstermeniz en iyisi olur.

Geri