Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

Kök yada yapay bitki dalı kabuğu gibi duruyor. Bu dışkıdan değil öyle kopup oraya doğru gelmiş. Benim akvaryumda da var.

Cvp: Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

Berrak abladaki sorunun benzeri benim fistik ve leoda var .ben hatafada iki kere kivircik veriyorum saldiriolarresmen yemek icin .yedikden sonra dişsiz(disi) kaplumbagam ve leo (bazen) tuvaletini yapio ama fistik hicc yapmio.hatfada bikere yapio desem yeridir.yapdigi zmanda tam yapio kocaman bisi yapio.

Salata vermistim,belki o olabilir evet

Cem,ben de ilk bitki sandim ama bu tuy gibi birsey yani kopmus parca gibi degil.

Kirmizi olunca,merak ettim dogal olarak

Aslında erik parçasına da benzemiyor değil.

Dun aksam sular kesildi. Yoksa akvaryumdan kepceyle alip, bakacaktim yakindan. Sabah kalktigimda da sular gelmisti ama dagitmislar tabi. Yok oldu o parcalar. Inceleyemedim.

Su yedekle birkaç petşişe. Ben 300 lt. Stokluyorum.

300 litre 15 tane damacana olduğunu farzediyorum 1 odayi kaplar nerede stokluyorsunuz üstad?

Banyoda bir kısmı küvetin içinde bir kısmı kenarda. 14 tane 19 litrelik damaca, 4 tane 10 litrelik pet şişe ikisi akvaryum yanında duruyor. Haftaya genel temizlik yapacağım. Akvaryum dış filtre. 6-7 saat sürer.

Allah kolaylık versin bilirim çok uzun sürer, bugün çok soru sordum hakkını helal et; eheim karbon ve zeolite karıştırarak bir sepeti doldurdum 20 gün oldu haftada bir 5 litre hazır su ilave ediyorum eksildikçe, bakteri kültürü oluştu sanırsam su çok berrak ve kaliteli duruyor 1.5 ayda değiştirmek şart mı bu karbonu? Ben 3 ay idare eder diye düşünüyordum.

Tabiki sor bir sakınca yok tersine herkes okuyup faydalansın.

Carbonun normal ömrü bir ay aslında ama su kalitesi düşmediği sürece kullanabilirsin. Doyma noktasına ulaştığında kendini belli eder.

Bakteri oluşumu 28 gün gibi bir zamanda oluşup döngüye başlıyor. Bu ilk dönem malzemeler absorbe ediyor.

auhauhahuauhauha ilahi cem bey bende de bi 200 litre civarı su var  :D küçük wc petten damacandan geçilmiyor :)

Çok şükür ki tonluk akvaryumumuz yok. Yoksa ev damacanadan geçilmezdi.

Geri