Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

Vildan Hanim incelemisti.Bir sorun yok Allahtan.Boyle de dogmus olabilirmis,baska hayvan da saldirmis olabilirmis.

Bu gercekten garipmis, neyse hayati sorun yaratmiyor demekki

Bence o noktaninda ustunden kopmus abi benim disinin anus noktasi biraz daha yukarda cunku

Arkadaslar.Bir kac gundur,kabizlar saniyordum ki,bugun,gercegi gordum.Yeni gelen,diski yiyor.

Tonton, diskiyi yemegi birak,oynamaz bile
Sansli, merak eder dagitir ama asla yemez

Gelmis gecmis tum kaplumbagalarimiz da yemedi.Hatta yenildigini,ilk kez burda duydum.

Nazli'yi,bu huyundan nasil vazgecirebilirim.

Onun için yapılacak birşey yok yer. Yediğide iyi diğerlerini kabul etmiş artık.

Cvp: Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

Benimkilerde arada bir yiyorlar fazla kurcalamamak lazım sanırım böyle şeyleri.. Kum da yiyorlar arada bir hiç müdahale etmemek daha iyi.

Cvp: RE: Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

berrakerkin' Alıntı:
Arkadaslar.Bir kac gundur,kabizlar saniyordum ki,bugun,gercegi gordum.Yeni gelen,diski yiyor.

Tonton, diskiyi yemegi birak,oynamaz bile
Sansli, merak eder dagitir ama asla yemez

Gelmis gecmis tum kaplumbagalarimiz da yemedi.Hatta yenildigini,ilk kez burda duydum.

Nazli'yi,bu huyundan nasil vazgecirebilirim.

Dışkı yeme bir çok evcil hayvanda maalesef var. ÖZellikle tavuk, köpek gibi hayvanlarda sık görülüyor. Maalesef bir çözümü yok. 

Kaplumlar için ya çok güçlü bir emiş sistemi olacak ki bu hayvanı rahatsız eder, ya da kum yerine akvaryumun altına delikli ızgara tel yerleştirilecek. Fakat kaplumlar boylarına göre büyük dışkıladıkları için bu deliklere kolları sıkışabilir.

Bir sabah tosta yem vermeye gittiğimde akvaryumda büyük yeşil bir şey gördüm. O kadar büyüktü ki 2eyvahbacağı koptu galiba1 demiştim. Meğer dışkıymış  :D . O yüzden afiyet olsun demekten başka bir şansımız yok snıarım  :buck:

Ev ortamında kedinin yavrusunun dışkısını ve tavuğun ise insan dışkısı yediğini gördüm.

Kaplumbağalar arasında aynı zamanda aşı niyetine de geçiyor. Karşılıklı birbirlerinin dışkılarını yiyerek emsal bağışıklığa da sahip oluyorlar. Bakteriyel transplantasyon.

Benim hicbir kaplumbagam yemedi.Bu,yeni gelende var maalesef.

Hatta bugun,rampada tutunurken diskisini yapti.

Hemen asagi kostu ve onu da yedi.

Merhaba benim kaplumbağam dışkısını yapamıyor uzun kalın birşey geliyor ıkınıyor ama çıkmıyor bugün zorlandi ve biraz kan geldi ilaç fln var mı yardımcı olabilir misiniz

Hayvan akvaryumdaki herhangi bir cismi yemiş olabilir mi ? Yem harici birşey veriyor musun ? Kabuk boyu ne kadar ?

Eğer res ise tabanda silis kum var mı ?

Hayvanın ağzına sabah akşam iki damla zeytinyağı damlat. Yapamıyorsan stick yemine iki damla damlatıp elden yedir.

Benim kaplumbağamda tuvaletine yapamıyor zorluyor bisey çıkıyor ama geri gidiyor tekrar

Zeytinyağı vermeye çalıştım ama yemedi siyah bisey çıkartamıyor biraz büyük bisey yemden başka da bisey yemedi

Evet erkek. Değildir çünkü geçen gün zorlarken biraz kan geldi videosu var ama nasıl aticam

Belki o bolgeyle alakali baska birsey de olabilir.Cem Bey gelince, video konusunda bir fikir verir, emin oluruz.

Baska hayvan var mi yaninda?Isirmis olmasin o bolgesini?

Gecen burda bir ornek vardi maalesef

Hayır tek. Kaplumbagam daha yeni yanımda bakamamislar istemiyorlardı mecbur ben aldım küçük bi kapta verdiler bana da orda yaşıyor maalesef uygun ortamı nasıl olmalı diye araştırdım fakat öğrenci olduğum için maliyeti fazla geldi :(

Gecici olarak, buyuk saklama kaplarinda bakabilirsiniz Onemli olan, ilk etapta bazi hayati ekipmanlarin temin edilmesi. Cem Bey gelince, detayli fikir verir

Kabuk boyu 10 cm civarı cinsel gelişim sürecine girer. Dediğin şey hayvanın cinsel organı 8-11 cm civarı vücudunu tanıma amaçlı istemsiz çıkarabilir.

Kan işine gelirsek hayvan çıkardığı sıra tabanda çakıl vb birşey varsa veya bir pürüz sürtünüp kanatmış olabilir.

Hayvan res mi kabuk boyu nedir ?

Kırmızı yanaklı bi kapluş veren kişi 16 17 yaşında dedi kabuk boyu 8 8 cm arası. Çıkarmaya çalışırken video çektim hiç bir yere sürtmeden zorlarken kan fışkırdı biraz gözümle gördüm video da var

Yem yedikten sonra da tuvaleti açık kahverengi toz gibi birşey çıkarıyor

Tuvaleti bu şekilde

Hayvanın yaşına göre kabuk boyu 22-25 cm aralığında olmalıydı. Yinede iyi bir bakımla 20 cm'ye kadar çıkabilir.

Dışkı genelde hayvan kum yemişse dağınık ve tozlu biçimde çıkar. Yeşillik ve ot türevli yemde yeşile çalar. Proteinli yemde kahverengi.

Kan taze olduğuna göre anüs ( kloak ) bölgesindeki bir tahriş ya da yırtılma kaynaklı. Bu düzelir.

Yem olarak neler veriyorsun ?

Ekipmanda 100 litrelik bir akvaryum ile ya da kapla başlayabilirsin. Isıtıcı, kuru alan, ısıtıcı lamba, su içi cam derece sera veya jbl marka ve filtre bunlar zaruri ihtiyaçlardır.

Geri