Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

O zaman sen görmeden dışkısını götürüyordur

Yahu yok =)) İlla ki pislik yedirecekler kaplusuma.

Benimki asil hayvan,yemedi,yemez de =)

Bugun ilk kez bir salatalik yuvarlagi yedirdim. Puskurte puskurte yedi yani super sevmedi ama obezlikten de kacirmadi =)

Haftalik ne kadar vermek lazim,bir de salatalik vb verdigimiz gun normal yem vermeyecek miyiz?

Duzeltiyorum; 1/4 unu yememis kocakafa.

Sen haftada 3 gün verebilirsin. Yalnız kabuğu soyduktan sonra uçlardan değil yan kısmından uzunlamasına ince ve çekirdeksiz tarafından.

Simdi arkadaslar,anlatmasi tuhaf olacak ama merak ettigim bir durum var.

Benim kaplusun kuyrugu yok biliyorsunuz.O kisim yuvarlakcana,cikinti seklinde.

Gecen sanirim kabiz oldu.O sirada icinden simsiyah yuvarlak birsey cikti.(dişi kapluş) Orayi ikindikca diskiladi. Acaba sizde kuyruk kisminda yarik gibi kisimdan boyle birsey gorunuyor mu?Yoksa bunun kuyrugu kopuk oldugundan mi yani kuyruk ortrmedigi icin mi ic organlari boyle disari cikiyor.Anusu sanirim cunku.

Cvp: Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

dışkılama ve yumurtlama anüsten oluyor. yumurta ölçüsünde dışkılama yapabilir. anüsün ufak olduğuna bakma esnektir. kuyruk ucu olmadığı için sen belirgin olarak görmüşsün. bitkisel yem koyu renk olur. tabi hayvan kabız olduğu için içerde bir süre beklemiş. genelde siyahlaşma kurumuş kan etkisindendir. belki de yem kusması midesinde olan bir sıkıntıdan olabilir. bağırsak veya anüse yakın olsa kırmızıya çalardı. bir süre takip edip renkte düzelme olup olmadığına bak kahverengiye dönerse iyileşmiştir.

Anus derken kloaka yani hayvanin kuyrugun kalin oldugu boyle icinde nokta tarzi birsey olan boryer vardir onun alti daha incedir o noktadan cikar erkeklerin penisi veya yumurta yada diski, kahverenginin siyaha calma nedeni buyuk ihtimal cem abinin dedigidir orayi tam anlayamadim, kuyrugu nasil ki ?

Kuyrugu yok.Yuvarlagimsi bir cikintisi var.

Valla o ayrik yerden,diskilama icin ikinirken,kocaman siyah yuvarlagimsi disari fiskiran seyleri gordum.

Ortasindan da diski cikip sonra atamadgi icin geri girdi.

Her diskilamada yok ama o gun resmen ici disina cikti gibiydi.

hayvan çift cinsiyetli olmasın berrak malum kafada haddinden kocaman bebe radyoaktif olabilir. örümcek adam misali.

Hahahaha, Cem yine bombasin =)) Valla sanmiyorum ama kendine ozgu bir hayvancagiz oldugu kesin.

Sanirim sizde o alan kuyrukla ortulu diye goremiyorsunuz yani ici disina cikamiyor.

Bir hayvan daha kiyaslamak acisindan cok iyi olacak bana ama hic aday cikmadi.Facete de kaplumbaga grubuna,kendi grup ve siir sayfama kisaca farkli yerlere de ilani forwardladim ama tik yok.

Abi disilerdede ureme organi siyah cikinti gibi olabiliyordu diye birsey hatirliyorum dogru muydu bu ?

hiç bilmiyorum. bendeki erkek dişinin üstüne çıkıp kendi kuyruk ucu ile dişinin kuyruk ucunu havaya kaldırıyor ama o kadarla kalıyor iş.

Ben dişide hiç böyle bir durum görmedim. En iyisi Vildan hanıma bir sorsana Berrak.

Kabız olduğu için bağırsağın son tarafı çıkıp girmiş olabilir. Böyle ise buna karşı önlem alınmalı.

Dosya yuklemede sorun yasiyorum.Mobilden,uyeliksiz,fb log ini falan da gerektirmeyen bir site verebilirsen yukleyeyim.Cektim fotosunu.

berrak bu anüs noktasından kopmuş galiba tam seçemiyorum. bu da oradaki anüsü kapalı tutan kasların olmaması sebebiyle böyle bir durum çıkarmış olabilir.

Geri