Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

Yem olarak küçük kurtlar var karides galiba ondan veriyorum dün biraz çilek ve yeşillik verdim fakat doymak bilmiyor verdikce istiyor

Dediğin ürün gammarus karidesi tatlı su türevi bir canlı. Açık olarak almamalısın açıklar bayat ve parazit yumurtası içerebilir. Sera raffy I uygundur. İçeriğinde küçük balıkta var.

Yemlerin son kullanma tarihine dikkat et. 2017 daha iyisi 2018 olsun.

Alacağın yemler sera raffy p, sera raffy I, jbl agil, tetra reptomin, bir de sera mineral al. Raffy p içinde az oranda var. Ama bu gerekli haftada bir verilir. Mineral, vitamin ve kalsiyum içerir.

İki ay sabah akşam iki öğün verirsin. Sonra tek öğüne geçiş yaparsın. Günlük kafa hacmi kadar olacak.

Tatlı tuzlu baharatlı tavuk et ve işlenmiş et türevleri vermiyoruz. Marul kıvırcık her gün olmamak kaydıyla verebilirsin. Haftada ya da 10 günde bir yumurtayı haşlayıp beyazını verebilirsin ama akvaryumu kirletir.

Bu dediğim yemler ve ekipmanlarla bir senede en az 4 cm boy atar.

Anladım. Ama çok yem istiyor veriyorum doymuyo sürekli aç sanki :) buraya fotoğraf yukleyemiyorum ama o çıkarmaya çalıştığı şey cinsel organ değil diye düşünüyorm büyük ve çıkarmaya çok zorlanıyor

Cinsel organ kuyruktan büyüktür. Üst noktada ters laleye benzer. Kabız olmada tetikleyebilir.

Bu hayvanlar kış uykusuna yatan gruptan oldukları için yağ depolama meyili vardır. Bu da iştahlı olmasının sebebidir. Biz kış uykusuna yatırmadığımız için aşırısı obezlik yapar.

Cvp: Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

www.hizliresim.com üzerinden resmi seçip yükle. Altta forum yazan linki kopyalayıp buraya yapıştır

Bugun benim kuyruksuz olan disinin, poposunda tas var sandim Hafif kirmizilik yani kanama gibi ve yuvarlak birsey ikiniyordu Tas diye elime aldim, dokundum ama hemen iceri cekti

Daha once de baska konuda yazmistim Arada yapiyor, unutmusum cunku cok sık degil Ama bir zararini gormedim ve benim kaplumbagam kuyruksuz oldugu icin, kiyaslamak dogru olmayabilir Belki normalde kuyrugun orttugu, icten ikindigi bir kisimdir

mailto:/o7ZO7q.png

Yaptığı tuvalet bi şekilde

mailto:/2ZkJnO.png

Dışkının üstüne bastığında bu şekilde dağılır.

Diğer resimdeki cinsel organ mı net gözükmüyor.

Video var fotoğraf olarak en net bu. Dışkı mi organ mi bende bilemiyorum

mailto:/6nkvaN.png

mailto:/r9VNyM.png

mailto:/J24z8o.png
En net bunlar

Cinsel organı. İlk resimde bir kırmızılık var. O yara mı net olmadığı için göremiyorum. İçeri tam çekebiliyorsa sorun yok ama o kırmızılığa denk gelirsen bir tane net resim çek.

Metilen mavisi al. Contra yada bio ichthyo da olur. Ama en iyisi deep fix dezopurdur. Bundan her gün suyuna bir damla damlat. Bunu bir hafta boyunca yap. Sonrasında su yeniledikçe yaparsın. Bu sudaki bakterileri öldürüp mikrop kapmasını önler.

Kırmızı olan yer kan. Geçen gün çıkarmaya uğraşırken kan geldi biraz

Video gonderebilecegim e mail adresi gibi birşey var mı

1 hafta takip et yine olursa bir daha bakalım. Metileni unutma. Mantara karşıda endikedir. Dikilme gerekecek kadar geniş bir yara değilse düzelmesi kuvvetli.

Zaten onu ara ara çıkarıyor. Takip ederim. Metileni nerden bulacagm

Petshoplardan veya netten alabilirsin. Fazla damlatma sakın. Çok olursa temiz su ile inceltirsin.

Dışkı yada eski deri parçası.

Cvp: Kabizlik suphesi/Deneyimlerinizi paylasmaniz ricasi

Bu kirmizilik nedir acaba, diski ile karisik, deri parcasi gibi.

Daha once de gormus ancak o gun kirmizi yem attigim icin, yem parcasi sanmistim ama yakin zamanda kirmizi atmadim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20161130-222859.png
    Screenshot_20161130-222859.png
    793.4 KB · Görüntüleme: 89
Geri