Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta beyazlaşma ve yemek yememe

30 saat kuru yerde diye bir şey söylemediniz ama stıck yemi ezip çok az su ve vitamin damlatıp yedirmeye çalışıyorum. Yumurta akı , kıyma , su piresi de koyuyorum önüne fakat hiç umurunda olmuyor . Göz damlası olarak tobrased önerdi veteriner dün ona geçtim gentagutu açalı 2 haftayı geçtiği için bu şekilde .

30 dakika. Kuru yerde duracak ki ilaç etki etsin yoksa suya girerse ilaç akar gider.

Tobrased tobramisin içerikli yani farklı antibiyotikler. O da olur. Yalnız ağzına damlatmayın sadece gözüne.

Damladan sonra kuru alanda bekletiyorum . 1 hafta daha devam edip yazacağım umarım iyileşmeye başlarız . Teşekkür ederim 🙏🏼

Damlasını aynı şekilde kullanmaya devam ediyorum .
Veteriner hekim kaplumbağalara verdikleri sıvı bir yemden verdi şırınga ile de besliyorum fakat hiçbir değişiklik yok
Sadece hareketlendi suyuna gidiyor ama çıkmak istiyor çıkıyor tekrar suyuna gidiyor çırpınıyor hep gözleri görmediği için panikten sanırım . Gözlerini en fazla fotoğraftaki kadar açıyor
Napmam gerekiyor bundan sonrası için ?

Ekli dosyalar

• 2CB32731-B3DF-4EDF-863B-63ECFEB7551C.png
    2CB32731-B3DF-4EDF-863B-63ECFEB7551C.png
    4.6 MB · Görüntüleme: 13
  • 8B99006C-ED0A-4923-B7E1-99A17B35FF02.png
    8B99006C-ED0A-4923-B7E1-99A17B35FF02.png
    3.9 MB · Görüntüleme: 13
İltihap hala var bundan kaynaklı tedirgin. Bunu atınca kendine gelir. Suya inmesi de iyi iltihabı yumuşatır.

Devam ediyorum aynı şekilde ekstra bir şey yapmama gerek yok o zaman

Cem bey tekrardan merhaba, dediğiniz her şeyi denedim uyguladım fakat hala gözleri kapalı ve hiç yem yemiyor .

Yaklaşık 3 ay olacak dün yeniden genta damla aldım kullanmaya devam etmeli miyim napmam gerekiyor ?

Maalesef hiçbir ilerleme yok

3 aya çoktan iyileşmeliydi. Ya yeterince içine işlemiyor yada bekletme süresini kısa tutuyor olabilir misiniz?

Yarım saat kuru yerde bekleyecek. Genta alın. Tobrased iş görmüyor. Yada enfeksiyon bağışıklık kazandı. Genta alınca iki damla da ağzına damlatın.

Damlayı hem gözüne damlatıyorum hemde ağzına ruj sürer gibi sürüyorum bazen açıyor direkt damlatıyorum .

Damladan sonra kuru alanda 35-40 dk kadar bekliyor o zaman da kalorifer üstünde sıcakta duruyor üşütmemesi için elimden geleni yapıyorum.

Hırıltı,mukus gibi belirtiler hiç yok neden iyileşmiyor anlayamıyorum

Gentaya devam edin. 1 hafta sonra bakalım. Gözlere 3 damla yapın.

Cem bey tekrardan merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim,

Kaplumbağam gözlerini açmaya başladı iştahı da yerine geldi çok güzel yemlerini yiyor .

İç filtre olarak eklediğim fotoğraftaki akvaryuma uyar mı suyu temizler mi , Birde sesi çok fazla sürekli çalıştırmak mı gerekiyor ?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 6
Merhabalar ,

Akvaryum kaç litreydi?

Tek hayvanınız mı var?

İlaca hafta sonuna kadar devam edin sonra bir daha bakalım.

Cem bey tekrardan merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ederim,

Kaplumbağam gözlerini açmaya başladı iştahı da yerine geldi çok güzel yemlerini yiyor .

İç filtre olarak eklediğim fotoğraftaki akvaryuma uyar mı suyu temizler mi , Birde sesi çok fazla sürekli çalıştırmak mı gerekiyor ?
evet akvaryumunuz minikse isinizi gorur.

nasil konumlandirdiniz foto atabilir misiniz? hayvani ucurmamasi icin dogru konumlandirmak onemli.

Yok ufak kalır. 600-650 litre debili birşey olsun. Kaplumbağalarda kir yoğunluğu balıklara göre fazla olduğu için bir tık üst güçte filtre alırız.

Su yüksekliği ve akvaryum en boyu ne kadar?

Geri