Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabukta beyazlaşma ve yemek yememe

Yok ufak kalır. 600-650 litre debili birşey olsun. Kaplumbağalarda kir yoğunluğu balıklara göre fazla olduğu için bir tık üst güçte filtre alırız.

Su yüksekliği ve akvaryum en boyu ne kadar?
Önerebileceğiniz bir marka var mı filtre için ?
Su yüksekliği yaklaşık 25 cm eni 50 cm

Sunsun hj752 alın. Boy uzunluğunu bilmiyorum hiçbir yerde yazmıyor, uzun gelirse yatay konumlandırabilirsiniz.

Merhaba, haftasonu olunca tekrar bakalım demiştiniz . Gözlerini artık tamamen açtı iştahının da maşallahı var.
Bir sorun gözüküyor mu, damlayı kullanmayı bırakayım mı ?

Ekli dosyalar

• D88BAB7A-8284-4035-A6C1-3DA4CF77FEA4.jpeg
    D88BAB7A-8284-4035-A6C1-3DA4CF77FEA4.jpeg
    591.2 KB · Görüntüleme: 9
  • 01C20A60-4275-4633-B956-55AF86223DEC.jpeg
    01C20A60-4275-4633-B956-55AF86223DEC.jpeg
    691.7 KB · Görüntüleme: 9
Evet toparlamış. Sağ göz kapağında hafif birşey var sanki 2 gün daha kullanıp bırakın.

Suyu tahminen kaç litre var?

Metilen mavisi alın petshoptan haftada iki kere 1 damla suya damlatın. Çok damlarsa bir miktar alıp rengi inceltin.

Bu zararlı bakteri ve biolojik oluşumların önüne geçer.

Tamamdır . Bir sorum daha olacaktı Cem bey , suyu çabuk kirleniyor haftada 2 kere değişmek zorunda kalıyorum hazır su ile biraz zor oluyor . Daha az değiştirmek için bir öneriniz var mı iç filtre ya da dış filtre bilgim yok bu konuda

Arıtma cihazı varsa oradan yoksa şebeke suyunu 5 litrelik petşişelere doldurup içine toz girmeyecek şekilde kapağını aralayın ya da tül bağlayın klor uçup su 1 gün dinlensin. Sonra kapağını kapayıp banyo gibi fazla ışığa maruz kalmayan bir yerde tutabilirsiniz. Yada oda da üstünü örtebilirsiniz.

Dış filtre küçük akvaryum için pahalı ve çöp olur.

Akvaryumu yavaş yavaş büyütme zamanı gelmiş. Hayvan büyüdükçe kir oranı da paralel olarak artıyor.

Su sararmaya başladığında genel temizlik sadece kir için kısmi temizlik yapın.

İç filtre önermiştim. Sunsun hj752

Hazır marketten 5 L lik su kullanıyordum .
Taşınma ihtimalimden dolayı değiştirmedim 1 sene içinde belli olunca ömürlük akvaryuma geçeceğim yine sizlere danışırım 😊 Teşekkür ederim..

İçme suyunun maliyeti ile uğraşılmaz. En basit arıtma cihazı bile olsa yeterli yada dediğim gibi şebeke suyunu havalandırıp saklayın.

Ömürlük noktasında dış filtrede carbon malzeme kullandığınızda bu şebeke suyunu toparlıyor.

İçme suyunun maliyeti ile uğraşılmaz. En basit arıtma cihazı bile olsa yeterli yada dediğim gibi şebeke suyunu havalandırıp saklayın.

Ömürlük noktasında dış filtrede carbon malzeme kullandığınızda bu şebeke suyunu toparlıyor.
ben musluk suyunu onceden dinlendirip kullaniyorum

Geri