Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaçmaya çalışıyor?

Aralara maket bıçağını sokup kazıyacaksın. Düz cam yüzeyler için sarı plastik cam jiletleri satılıyor o iyi temizler.

Bir de silikon sökücü ürünler var sürdün mü yumuşatıp çıkarıyor. ama pahalı diye hatırlıyorum. Yapı marketlerin birinde görmüştüm. Alman malıydı galiba.
Evet aradan 6 saat geçti zor bela bir şeyler yapmaya çalışırken ön camı malefes kırdım hastane dönüşü aynı ölçülerde cam buldum 5mm falan galiba mm hiç umrumda değil gerçekten şuan camı alıp geldim çıtaları söktüm camları falan söktüm elimi de yardım bide şimdi camları temizlemek kaldı neylw temizlemem lazım bu arada yeni aldığım camı ön cam yapacağım çünkü diğer camlar baya çizilmiş bana temizlemek için ne önerirsiniz?

Geçmiş olsun. Bunda da hayır var. Hastaneye gitmesen belki uyuzun farkında olmayacaktın.

Eczanelerde ketoral diye bir şampuan satılıyor bu derideki mantar vs. Her türlü bakteriyel enfeksiyonda kullanılıyor. Uyuza da iyi gelebilir bunu kullan. Kırmızı renk şampuan.

Ön cam 6 mm'den aşağı olmasın yine kırılır.

Ellerini sabunlayıp dokunursan birşey olmaz. Antibakteriyel sabun iyi olur.

Cam için sağlam cam kazıma jiletlerinden al. Bunu uygularken fazla kaldırma 30 dereceden az bir açı ile üstünden geç. Fazla dikersen camı çizebilirsin. Kabasını aldıktan sonra bulaşık deterjanlı su uygulayıp öyle kazı yalnız dikkat et yine kaydırıp bir yerini kesme.

Geçmiş olsun. Bunda da hayır var. Hastaneye gitmesen belki uyuzun farkında olmayacaktın.

Eczanelerde ketoral diye bir şampuan satılıyor bu derideki mantar vs. Her türlü bakteriyel enfeksiyonda kullanılıyor. Uyuza da iyi gelebilir bunu kullan. Kırmızı renk şampuan.

Ön cam 6 mm'den aşağı olmasın yine kırılır.

Ellerini sabunlayıp dokunursan birşey olmaz. Antibakteriyel sabun iyi olur.

Cam için sağlam cam kazıma jiletlerinden al. Bunu uygularken fazla kaldırma 30 dereceden az bir açı ile üstünden geç. Fazla dikersen camı çizebilirsin. Kabasını aldıktan sonra bulaşık deterjanlı su uygulayıp öyle kazı yalnız dikkat et yine kaydırıp bir yerini kesme.
Abi camlar kaç mm bakamadım inan ki çok kötü bir gün geçirdim yarın camların mm bakarım yinede yapacam bu Akvaryumu mecburen yarın temizlicem camları silikonda alcam akşam yapcam

Acelesi yok dinlen sonra yaparsın. Kesik yara zorlarsan açılabilir.

Şampuanı sürdükten sonra birkaç dakika bekleyip yıkanıyorsun. Gözlere dikkat et.

Acelesi yok dinlen sonra yaparsın. Kesik yara zorlarsan açılabilir.
Teşekkür ederim abi zaten alışkınım hep kesiliyor bir yerim bugün de hiç fark etmedim elimde inşaat eldiveni vardı bi baktım delik var eldivende bu nasıl delindi dedim çıkardım biraz derin kesilmişti baticon sürüp devam ettim yarın hallederim de bu uyuz mevzusu canımı sıktı baya doktor test falan yapmadı odaya girdim karnını aç dedi elime baktı sen uyuzsun dedi anlamadım yani böyle mi anlaşılıyor bu acaba her neyse ilaç yazdı şuan bugün başladım ilaca eğer bir yanıt alamazsam senin tavsiye ettiğin şampuanı alacağım çok teşekkür ederim bu arada :))))

Uyuz deri hastalığı onun için o şampuanı kullanman iyi olur.

Bende aynı, eldiven kullanmaya üşeniyorum her işte eli kanatırım. Onun için 5 senede bir tetanoz iğnesi yaptırırım. Sağlık ocağında ücretsiz yapıyorlar. Git yaptır.

Bende aynı, eldiven kullanmaya üşeniyorum her işte eli kanatırım. Onun için 5 senede bir tetanoz iğnesi yaptırırım. Sağlık ocağında ücretsiz yapıyorlar. Git yaptır.
İğne yaptırırım şimdi birazdan Koçtaşa gidip sista silikon alıcam sonra da camları temizleyip akşam Akvaryumu yapacağım.

Annem ilaçlar harici bir şeyler almış onları denicem kafayı yicem niye böyle şeyler benim başıma geliyor anlamıyorum zaten o kadar da dikkat ediyorum salgın varmış bana denk geldi..

Evet salgın var. Muhtemelen bu göçmen tayfasından gelmiştir. İstanbul da yoğun salgın varmış.

Boya bandını unutma. Profil tekrar takılabilir gibiyse kuruduktan sonra takabilirsin.

Sabah hastanedeyken koçtaşı arayıp sordum sista var mı ne kadar diye 93tl dediler sitede de 93 tü üstüme yetecek kadar para aldım gittim mağazada 180 dediler 40 dakika boşa yürüdüm sonra bi Hırdavatçıda bu silikonu buldum aldım metilen mavisi istedim bunu verdiler hiç bir şey planladığım gibi gitmiyor :(

Ekli dosyalar

• IMG-20231024-WA0016.jpeg
    IMG-20231024-WA0016.jpeg
    504.8 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG-20231024-WA0004.jpeg
    IMG-20231024-WA0004.jpeg
    782.7 KB · Görüntüleme: 6
Evet salgın var. Muhtemelen bu göçmen tayfasından gelmiştir. İstanbul da yoğun salgın varmış.

Boya bandını unutma. Profil tekrar takılabilir gibiyse kuruduktan sonra takabilirsin.
Camları kazıdım kendimce bişeyler yaptım ama camlar çok çizik ve hala izler var yeni aldığım camda da baya iz vardı onuda bi şekil yapmaya çalıştım ama ne olacak bilmiyorum boşa uğraşıyomuşum gibime geliyor..

Silikonun tarihi yeniyse olur. Sıfırdan yaptırsa 1000 lirayı bulurdu. Bu kadar uğraştın daha dönüş olmaz. Sonuna gelmişsin. Anladığım kadarıyla içine kuşak atmamışlar. O halde profilleri takıp desteklersin.

Metilen mavi ise o da olur iyot var içinde. Kullandıktan sonra hemen ağzını kapa fazla hava almasın iyot uçucudur.

Silikonun tarihi yeniyse olur. Sıfırdan yaptırsa 1000 lirayı bulurdu. Bu kadar uğraştın daha dönüş olmaz. Sonuna gelmişsin. Anladığım kadarıyla içine kuşak atmamışlar. O halde profilleri takıp desteklersin.

Metilen mavi ise o da olur iyot var içinde. Kullandıktan sonra hemen ağzını kapa fazla hava almasın iyot uçucudur.
Abi camların resimlerini ekliyorum bakabilir misin ?

Ekli dosyalar

• 16982209901694245234810739634636.jpg
    16982209901694245234810739634636.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 9
  • 16982210124385047731511027096454.jpg
    16982210124385047731511027096454.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 9
  • 16982210214348939452019449778414.jpg
    16982210214348939452019449778414.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 8
  • 16982210314273427588120765017486.jpg
    16982210314273427588120765017486.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
Bunları mümkün olduğunca temizle hala silikonlar duruyor.

Bunları mümkün olduğunca temizle hala silikonlar duruyor.
Abi silikonları kazıdım 2 gündür sadece onlarla uğraşıyorum bugünde iyice süngerin yeşil kısmıyla kalan lekeleri silmeye çalıştım %80 leke yok az öncede sabunla yıkadım pazar günü de yapıştırıcam ellerim hep kesik

Abi silikonları kazıdım 2 gündür sadece onlarla uğraşıyorum bugünde iyice süngerin yeşil kısmıyla kalan lekeleri silmeye çalıştım %80 leke yok az öncede sabunla yıkadım pazar günü de yapıştırıcam ellerim hep kesik
Silikonun tarihi bu olur dimi olur de çünkü çok uzaktan aldım.

Ekli dosyalar

• 16982250775794926987495834949483.jpg
    16982250775794926987495834949483.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 7
Olur. Daha taze.

Eldiven kullansaydın keşke. Sarı plastik kaplama olanlardan.

Geri