Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaçmaya çalışıyor?

Sen gidip al o zaman uygun olanı seçersin.

Edeceği 1 sene olur olmaz. Hayvanın büyümesine bağlı. O kadar büyük bir akvaryum değil.

Arabası olan bir tanıdık akraba yok mu götürecek.

Edeceği 1 sene olur olmaz. Hayvanın büyümesine bağlı. O kadar büyük bir akvaryum değil.

Arabası olan bir tanıdık akraba yok mu götürecek.
Kimse yok ya bulmaya çalışıyorum birilerini kucaklasam desem dolmuşa veya metroya nasıl binicem öylede olmuyo

O kadar büyük bir akvaryum değil ama taşırken ağır gelebilir. Kolları ağırtır. Dolmuş belki zor olur kalabalıktır. Otobüs bir derece uygun. Metro olur.

O kadar büyük bir akvaryum değil ama taşırken ağır gelebilir. Kolları ağırtır. Dolmuş belki zor olur kalabalıktır. Otobüs bir derece uygun. Metro olur.
Bundan alıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-02-18-31-43-343_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    Screenshot_2023-11-02-18-31-43-343_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    537.2 KB · Görüntüleme: 9
cem abi bende jbl agil alayım mı? veya onun dışında ne almamı önerirsin?

Jbl agil sert yem dursun şimdilik. Elinde yeterince yem var onları kullanmaya devam et.

Jbl agil sert yem dursun şimdilik. Elinde yeterince yem var onları kullanmaya devam et.
Temizlikten sonra suya 10 damla metilen damlattım bir şey olmaz değil mi? 5 lt su değiştim siz kafası güzel olur içi geçer yazmışsınız boğulur mu şuan normal görünüyor hayvan? @cem

Son düzenleme:
Metileni çok damlatmışsın. 50 litre için 1 damla olacak. Balıklardaki gibi fazla kullanmıyoruz. Suyu incelt.

Metileni çok damlatmışsın. 50 litre için 1 damla olacak. Balıklardaki gibi fazla kullanmıyoruz. Suyu incelt.
Suyu inceltim 5 litre değiştim damlattıktan sonra hayvanda bi anormallik yok kafa yapmadı yarında 10 litre su değişimi yapacağım hayvana zarar vermez değil mi?

Bu metil alkol. Etil alkol gibi değil. Dolayısıyla zararlı. Bu hayvanları etkiliyor. Balıklarda solunum solungaçtan olduğu için sorun değil bu hayvanlar akciğer solunumu yapıyor. Uyuşturduğu için motor sistemi etkiliyor. Bazılarında hayvanın stresini alır yazısının hikayesi bu. Sarhoş vari bir hale getiriyor. 24 saat içinde çok kullanılmamışsa uçup rengi kayboluyor.

Bu metil alkol. Etil alkol gibi değil. Dolayısıyla zararlı. Bu hayvanları etkiliyor. Balıklarda solunum solungaçtan olduğu için sorun değil bu hayvanlar akciğer solunumu yapıyor. Uyuşturduğu için motor sistemi etkiliyor. Bazılarında hayvanın stresini alır yazısının hikayesi bu. Sarhoş vari bir hale getiriyor. 24 saat içinde çok kullanılmamışsa uçup rengi kayboluyor.
Zaten 10 damla damlattım çok hafif mavimsi oldu yok denecek kadar az yan camdan bakınca karşı camı gayet net görüyordum ben üstünde ne yazıyorsa öyle bile yapmadım yarısı kadar damlattım demek zararlıymış hayvanda kalıcı bi hasar bırakır mı acaba? Ya da şuan değiştirim mi suyunu ama uyuyor bir de bu metileni nasıl kullanayım dış filtrem yok.?

Renk açıksa sorun değil. Her markada metilen oranı farklılık gösterir. Arka tarafı rahat görüyorsan oranı düşük demektir. Sorun olmaz. Yarına büyük oranda geçer gider.

Renk açıksa sorun değil. Her markada metilen oranı farklılık gösterir. Arka tarafı rahat görüyorsan oranı düşük demektir. Sorun olmaz. Yarına büyük oranda geçer gider.
O zaman tamamdır teşekkür ederim yarın yine nolur nolmaz 5 lt su değiştireyim bir de akvaryumda tek olmasına rağmen el titretti bunun sebebi ya çiftleşme ya da hakimiyet kurma olduğunu biliyorum ama benim hayvan tek niye böyle yapıyor olabilir?

Kabuk boyu 7 cm di en son uvbyi biraz geç alacağım gibi gözüküyor sorun olmaz değil mi?

O zaman tamamdır teşekkür ederim yarın yine nolur nolmaz 5 lt su değiştireyim bir de akvaryumda tek olmasına rağmen el titretti bunun sebebi ya çiftleşme ya da hakimiyet kurma olduğunu biliyorum ama benim hayvan tek niye böyle yapıyor olabilir?

Kabuk boyu 7 cm di en son uvbyi biraz geç alacağım gibi gözüküyor sorun olmaz değil mi?

Suyu 5 lt daha değiştim Su rengi böyle daha fazla su değişmeme gerek var mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20231118_141733.jpg
    IMG_20231118_141733.jpg
    610.1 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20231118_141729.jpg
    IMG_20231118_141729.jpg
    713.1 KB · Görüntüleme: 7
Su uygun bir sıkıntı yok.

Uvb'nin acelesi yok. Uygun fiyata bulduğunda alırsın. Yemden D vitamini alıyor.

Hayvan ya yansımasını yada tehdit oluşturabilecek birşey görmüşse meydan okuyor. El titremesi bu sebepten.

Su uygun bir sıkıntı yok.

Uvb'nin acelesi yok. Uygun fiyata bulduğunda alırsın. Yemden D vitamini alıyor.

Hayvan ya yansımasını yada tehdit oluşturabilecek birşey görmüşse meydan okuyor. El titremesi bu sebepten.
Akvaryumun kısa camından kendini görüyordu ona yaptı sanırım.

Kaçmasın diyede böyle bişi yaptım ön ve kısa karton sağlam olduda arka camda ki karton arka fona yapıştığı için biraz güven vermedi ama şimdilik iyi gibi .

Ekli dosyalar

• 1700322649939121333719385892234.jpg
    1700322649939121333719385892234.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 9
Geri