Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaçmaya çalışıyor?

Sağlam yaptıysan olur. Arada bak açma olursa silikon taze iken sıkıştır. Boşluk kalmasın.

Köşe profilleri sağlamsa onları da silikonla yapıştır. Kırıklar boşluklar kapansın
Ne kadar süre beklemem lazım 1 gün yeterli mi? Silikonun üstüne 24 saat sonra kullanılabilir diyor elimden geldiğince sıkıştırdım zaten kurumuş sayılır kokusu sabah çok fenaydı 4-5 kere içimi yaktı resmen şuan kokuda az çıtaların bazılarını attım ölüydü bir kaçı duruyor tabana yetecek kadar su kaçağı yoksa onuda yapıştırırım yarın su doldurayım mı?

Ne kadar süre beklemem lazım 1 gün yeterli mi? Silikonun üstüne 24 saat sonra kullanılabilir diyor elimden geldiğince sıkıştırdım zaten kurumuş sayılır kokusu sabah çok fenaydı 4-5 kere içimi yaktı resmen şuan kokuda az çıtaların bazılarını attım ölüydü bir kaçı duruyor tabana yetecek kadar su kaçağı yoksa onuda yapıştırırım yarın su doldurayım mı?
Bu gün akvayumu bahçedye taşıyıp 3/1 kısmını doldurdum ama taban köşeden damla damla sızdırdı bende suyu boşaltıp o bölgeyi kurulayın silikon çektim üstüne dıştan da o köşeye silikon çektim İnşallah olur..

3-4 gün kuru duracak sertleşecek. 1 gün durmayla olmaz. Sertleşmedikçe su silikonu eritir. Eğer tam kuruttuysan silikonları bir daha çek. Tazeyken daha iyi kenetlenir.

İç köşelerden kalın bir hat çek.

3-4 gün kuru duracak sertleşecek. 1 gün durmayla olmaz. Sertleşmedikçe su silikonu eritir. Eğer tam kuruttuysan silikonları bir daha çek. Tazeyken daha iyi kenetlenir.
Şimdi bir kat daha çektim özellikle kaçıran yere güzelce çekmeye çalıştım bundan sonrada kaçırırsa atarım heralde silikon bitti bir tüp zaten

10 cm kabuk boyuna kadar rahat kullanır.

4 gün beklet iyice kurusun.

Tamamdır abi bekleticem cumartesi sabah denerim olmaz ise 50x30x50 akvaryumu alırım kaç yıl idare eder en fazla bu ölçü Akvaryum
Cem abi bu benim yaptığım akvaryumda bi sorun var oda arka camı biliyorsun ki tabana diğer camları taban yanına yapıştırmıştım ama az önce farkettim ki arka camı elimle oynatınca bariz bi şekilde oynuyor silikonu kurudu ama oynuyor sağlam olmamış gibi sence akvayum dolunca patlar mı? Ne yapmam gerekiyor diğer camlarda hiç böyle bi sorun yok..

Oynarsa patlar olmaz sabit sıkı olmalı.

Şu anki akvaryumun ölçüsü ne?

Hayvan kaç cm oldu?

O zaman 50*30*50h gereksiz masraf olur boş yere para vermiş olursun.

Birkaç ay bununla idare et o arada boyu 80 cm olan bir akvaryum bak. 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığı civarında birşey olsun.

O zaman 50*30*50h gereksiz masraf olur boş yere para vermiş olursun.

Birkaç ay bununla idare et o arada boyu 80 cm olan bir akvaryum bak. 80*35*50h ve 7 mm cam kalınlığı civarında birşey olsun.
Abi 70x30x40 var 6mm 350 onu alcam büyük ihtimalle

O zaman şimdiden bak. Sen gelene kadar 10 cm'yi geçer.

O da uygun fiyatlı bunun gibi sorunlu değilse olur.

Yok o sorunlu değil üretim hanesini kapatıyor adam orda satıyor 14 adet bu ölçüde var en sağlamını alırım

Tamam. Silikonlara bastır. Esniyorsa tazedir. Tabandaki ince kum çiziği mühim değil çatlak olmasın.

Geri