Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa gözlerinin etrafında beyaz şeffaf şişlik var ve gözlerini açamıyor

17 cm kabuk boyunda ise gözlere sabah akşam ikişer damla. Ağzına sabah akşam beşer damla damlatın.

Kabukta da yoğun plaka katmanı var şu enfeksiyon işini halledelim kabuğa geçelim. Üzerinde ele gelen açılmış plaka varsa onları çıkarın.

Hayvana birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Yerse yem önereyim. Çeşidi artıralım.

17 cm kabuk boyunda ise gözlere sabah akşam ikişer damla. Ağzına sabah akşam beşer damla damlatın.

Kabukta da yoğun plaka katmanı var şu enfeksiyon işini halledelim kabuğa geçelim. Üzerinde ele gelen açılmış plaka varsa onları çıkarın.

Hayvana birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası deneyin. Yerse yem önereyim. Çeşidi artıralım.
Abi yok yemiyor o tarz şeyler yem olsa daha iyi. Bu arada gözüne damlattım ağzına sürdüm. Gözüne damlatınca çok bir tepki vermedi ama ağzına verdi.

2-3 damla attım. Kaç dakika bekleyim?

Ekli dosyalar

• IMG_20240726_225951.jpg
    IMG_20240726_225951.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 8
Veterinerin vuracağı iğne zaten tedavidir. İğne vurulduktan sonra 1 hafta içinde büyük ihtimal iyileşir. O 1 hafta içinde güç toplasın diye yem yedirmeye çalışın genta ile vs vitamin damlası önemli hayvanın güç toplamasını sağlayan zaten vitaminlerdir. Enerji olsun diye kıyma veya haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz sevdiği yiyeceklerdir.

Veterinerin vuracağı iğne zaten tedavidir. İğne vurulduktan sonra 1 hafta içinde büyük ihtimal iyileşir. O 1 hafta içinde güç toplasın diye yem yedirmeye çalışın genta ile vs vitamin damlası önemli hayvanın güç toplamasını sağlayan zaten vitaminlerdir. Enerji olsun diye kıyma veya haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz sevdiği yiyeceklerdir.
Hocam bu mavi şeyi kaç dakka bekletmem lazım dı? Ben 20 dakika cıvarı beklettim. Bide 3 damla attım sadece

Metilen mavisinin ne kadar damlatılacağı markadan markaya değişir. Ambalajın arkasında. Örneğin:10litreye 2 damla koyun yazar siz de bakın bakalım dikkat edin su çok mavi olmasın hafif mavi olmalı.

Metilen mavisinin ne kadar damlatılacağı markadan markaya değişir. Ambalajın arkasında. Örneğin:10litreye 2 damla koyun yazar siz de bakın bakalım dikkat edin su çok mavi olmasın hafif mavi olmalı.
10litreye 20 damla diyor. Ben 3-4 parmak var işte. Hayvan nefes alabilsin diye. 3 damla yeterli midir?

Bi 5 damla damlatın sonra akvaryumun yanından foto çekip buraya gönderin

Geri