Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Hayvan yiyecek arayışlarında. Kumu eşeleyerek kokan yem artıklarını bulmaya çalışıyor.

Cvp: Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Abi kumu kazdikdan sonra birde o kazdığı yere yatıyor belli zaman sonra kalkıp tekrar kazıyor ,kurulana çıkıp akvaryumdan kacmaya calisiyor

Kumu kazıp yer açarak oturup dinleniyorlar. Hayvan belli bir boya gelince kaçma girişimi başlar. Yumurta atması için 1-2 cm daha var ama erkende atabilir. Bu da dışarı çıkma isteği doğurabilir. Yumurta atmasa da bundan sonra kaçma girişimleri olacaktır.

Sağol abi ben sadece neden boyle davrandığını cozemedim ondan sordum sabahın 6sinda kaçmaya kalkıyor hanimefendi

Bunu diğerleri de yapacak. Gerekli tertibatı al.

Abi akvaryum ve kuru alanın her yeri kapalı kapalı yerlerden çıkmaya çalışıyor?daha önceden küçük kaplumbağanın rainbow daha firar edince her yeri kapamistim kapalı yerlerden çıkmaya calisiyor

Kaplumbağalar dik durduğunda ayakları ve çenesinin yetiştiği her yerden çıkarlar.

Hakılsın abi ama cama nasıl tek başlarına çıkıyorlar epeybi yükseklik olmasına rağmen ayakta dururken?

Kaslar kuvvetli ayaklarıyla tutup çenesi ile kendini kaldırıyor

Cem selam Bizimki yine debelenirken orasini burasini yaralamis Kabugu da kazinmis Hani yesil kismi, soyulmus gibi dusun.Dibinde de ten rengimiz gib bir renk gorunuyor Dokundum, birsey hissetmedi Bir sorun olmaz heralde degil mi?Bir de zamanla kapanir mi acaba?Gerci nasil kapanacaksa

Kapanır sorun değil bu tip ufak berelenmeler olağandır. İyileşir.

Yumurta falan gelmedi.Gecen sene de yakin tarihlerde ve ayni gun sayisi kadar suren bu belirtiler olmus.Not almistim.

Acaba bunlarda yaslaninca yumurtlama kesiliyor ancak bir nevi menapoz benzeri sikintilar mi oluyor?Cunku birebir yumurta sendromunun aynisi

O noktaya gelmediğim için bilemiyorum.

Cem, yine o taş kaldirma cabalari basladi. Geceleri de pek uyumuyor, surekli cirpiniyor.Yine yumurta bekliyorum, cunku bu ayda da geldigi olmustu

Sende acaba var mi gelisme onu soracaktim?

Burada o hareketi yaparken 10 saniyede bir kıp diye ses cikartiyor.Daha once yoktu.Yani agzini hizlica acip kapatiyor sanirim.

Disisi benzer hallerde birisi varsa, bilgi paylasimi lutfen

Baska bir rahatsizligi olmasindan endiselenmeye basladim Neticede bu kadar zaman yumurtlayamadi

Bendeki sabah tan ağardığında kuru alana çıkıyor genelde de en fazla onu görüyorum. Diğerleri pek rağbet etmiyor. Bir iki kaçmıştı sonra duruldu.

www.hizliresim.com/4lEvP4
www.hizliresim.com/6noLy7

Bugun, cok sasirtici sekilde, sabah Tonton'um yumurtladi. Cunku belirti vermemisti bu siralar.

Akvartum tabi ki berbat kokuyor ve her yer dahilmis kabuk ve yumurta ici dolu.

Bunun disinda, anlamadigim, su diski boyutundaki seffaf ve silikon gibi seyler ne. Elleyince, denizanasi gibi bir his. Kopmuyor. 2 tane buldum Nedir bu?

Akvaryum/Dagilmis

Hayvanda kalsiyum eksikliği var. Bu eksiklik olduğunda yumurta kabuk bağlayamaz ve şeffaf ya da şeffafa yakın çıkar yumuşak olur. Bir dönem tavuk beslemiştim hayvanlardan birinde de bu tarz ve deri bağlamış gibi yumuşak yumurta çıkmıştı.

O halde bu sefer hepsini ayni anda atti. Daha once 2 haftada bir tek tek atiyordu. Yada gozden mi kacirdim acaba onceden?

16 ayda bitecek yemi 12 ayda bitirdim nerdeyse, Mayis'tan beri epey mineral verdim. Diger hayvan icin de, kum yiyor diye arttirmistik. Yani o sirada bunlar da yedi.Daha ne yapmaliyim?

Geri