Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Sirkeli su ile temizle gitsin gideceği yere. Arka bacakları çalışırsa daha kolay çıkarır.

Cvp: Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Cem bey bu afacanliklari yapan kaplumbagamin resmi yok mu? Cok merak ettim :D

cem' Alıntı:
Çalışma masasının tekerlekli sandalyesini alıp odadan dışarı çıkarmış benimki. İlk geldiğimde hırsız mı girmiş dedim. Sandalye kapının koridor kısmında duruyordu. Altına takılıp sürüklemiş.

Afacan değil. 21 cm'lik koca bir dana. Hatta 22 cm olmuştur ölçmedim bir aydır. Ömür törpüsü. Bana baka baka kaçmaya çalıştığı zamanları yakaladım hiç istifini bozmuyor. Son zamanlarda adet edinmiş rampadan inerken ayaklarını kullanmıyor. Kabuğa çekip kendi ağırlığıyla kabuk üstü kayıp iniyor.

Resme allerjisi var. Gördümü kafasını içeri sokuyor. Habersiz yakalamam lazım. Akvaryumdan kaçmadığı yer kalmadı önlem alıyorum yine bir yer bulup çıkıyor. 15 gün izmirdeydim. Kaçmadı geldim ikinci gün dışarıda geziyor. Derdi benimle.

Nerden kaciyorlar hakikaten?Kacis noktalarini fotolar misin bos bi zamaninda?Ben suyu bir kez nerdeyse agzina kadar doldurdum Onda bile tirmanmadilar. (Yumurta zamani degildi ama)

Bir kez kaçtı mı oradan kaçmaya devam eder. O kısmı düzenlersen başka bir yer arayışına gider.

İç filtre köşedeyken ona basıp çıkıyordu. Oklava rampaya kadar uzundu barfiks çeker gibi çift taraflı basıp çıktı. Yerine filtre borusu taktım. Kuru alandan çıkıyordu mandal dizdim sonra mandalları söküp kaçtı. Önce diğer kaplumbağaya basıyordu sonra lamba çanağına basıp atlıyordu lambayı teke düşürdüm. İki ısıtma vardı. Şimdi tek tek çıkıyorlar. Cama mukavva sardım. Şimdi o lambayı eğip onun üstünden atlıyor. Önce camda dik duruyor. Lambayı körüğünden eğip üstüne basıyor. Bunu bu gece keşfettim. Dış filtre su çıkış borusuna da basmış ama yerinden söküldüğü için çıkamamış. Öyle boşta duruyordu. Akvaryumdan düşse bütün su odaya boşalırdı.

Aman Allah'im. Cok guldum,bunlarin yaninda benimkileri opup basima koyayim

İşi öğrendi önceden çanağa basıp ayaklarını yakıyordu şimdi böyle bir derdi yok. Tek problem pencere tam boy o sebeple açamıyorum. Yere inse pencereden uçar.

İstiyorsan uzmanı göndereyim akvaryumunu yerinde test etsin. Açıkları gösterir. Resmen stallone'un kaçış filminde rolü üstüne yapışmış.

Bugun, yeni bir hareketimiz ortaya cikti.Ilk kez yapiyor Videoya aldim ancak mb cok yuksek oldu, 1-2gune, limitim gelince youtube a eklemeye calisacagim.

Benim kurualan iri cakillarla kapli malum Tirnaklarini, taslarin altina sıkıştırıp, taslari sokmeye calisir gibi bir hareket yapiyor

Ilk once ikiniyor sandim ama popo kisminda hicbir hareket yok.Sonra, tirnaklari veya ayaklari kasiniyor sandim.Hatta aldim, kasidim Ama izleyince, oyle de olmadigini dusundum. Tirnaklarindan guc alip birsey yapacak sandim ama o da degil

Yalniz canla basla, tirnaklarini sokup, taslari yukari dogru ittiriyor.Cok sinirli Boyle giderse, yukardaki taslari tek tek soker

Boyle bir harekete sahit olan var mi?

Atlayip sicramaktan her tarafini da yara yapti, kanatti, ezdi, cizdi. Uzuluyorum valla ya

Hayvan taşlardan rahatsız oluyor olabilir. Kafaya takmış bırakmaz artık.

Bu hayvan bunu yumurtlama amaçlı eşelemek için yapıyor olmasın sakın.

Sanmiyorum.Bak, ekledim videolari.Wifi.den izleyin, mb.lari cok

https://youtu.be/vESTMITcVU8

https://youtu.be/Uq2enz7oxZk

Uzunsa izlemeyim kotam dolmasın. Arkadaşa uğradığımda bakayım onda sınırsız.

Aynen oyle yap Aciliyeti yok.

Ben de sadece mobildem giriyorum Simdi 3 gunluk 1Gb Hediye geldi de, ondan hallettim tum birikmis isleri

Uzun degil ama kalitesi iyi Bendeki hali 100 kusur mb biri

yumurtaları bırakmak için kazmaya çalışıyor sanki

caretta caretta belgeselinde  görmüştü bu tarz hayvan sahildeki kumları kazıp içine yumurtluyordu su kaplumbağasında da aynı mi bilmiyorum tabi

Kazmak degil de, tirnagini illa o tasa takip,yukari cekiyor

Sinirinden takti belki de.Ama 2 senedir o akvaryumda, 4-5 kez yumurtladi Ve ilk kez boyle birsey gordum

Benim disi kaplumbagam fıstık çok garip davranıyor yardımcı olur musunuz.fıstık çok istahlandi sürekli kum kazıyor kokluyor dikkatli bakiniyor kazdığı yeri beğenmez de başka bir tarafı kazıyor,akvaryumdan kaçmaya çalışıyor hiçbir kimseyi yaklaştırmiyor yanina ama kavgada etmiyor diğerleriyle hiccc doymuyor çok ozur dileyerek biraz kaba bir tabir olacak ama aşeren bayanlar gibi ne yapmalıyım?deli gibi yuzup kum kazıyor sürekli????

Kabuk boyu 16cm

Geri