Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Cem, el sanatlari yapiyor gibi dekore ediyorsun akvaryumunu =))

Benimkiler dinlenmelerini rampaya tutunup yapiyor.Veya Tonton,cikis borusunun altina gelip,kafa disarda,tum uzuvlar icerde,kendini o koseye yasliyor.Denge kuruyor bi sekilde

Koku niye Cem ? Yer mi yetersiz filtre mi ? Bende yok cok sukur.

Sen,filtrenin fazla cikan borusunu koymustun diye animsiyorum.Oklavaya terfi etmisler =))

Cvp: Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

kaç tane yumurtladı bu zmana dek?

ne güzel yavru çıktı mı peki?

Dollenmis yumurta olmadikca yavry cikmaz asiye, berragin tontonda erkege pek yuz vermiyor :D

Valla Alisarp,yuzvermemenin de otesinde =)) "Ufff cekil basimdan"der gibi itiyor =))

Yaa yumurta cikarsa,Tonton'um normale donecek,benim derdim o Asiye. Yalniz masallah,bugum feci sakin.Herhalde bogazini tutamayip yedigi icin agirlasti hayvan =)

O soruyu gormemisim yok suana dek hep tek yumurtladi zaten,imkansizdi.

Erkek olani yeni geldi,4 ay olacak.

Boyu, 1 cm kucuk.Yasi minimum 2,5 ama max.u bilemiyoruz.Veterinerin arkadasinin köpegi, agaclik bir alanda bulmus. Ben de sahiplendim.

Yani digerinden 1 cm kucuk

ne güzel bende bulsam keşke :)

Daha nereye bulacaksin seker.Senin feci sekilde yer sikintin var.Onlarin hepsi buyuyunce,korkarim ki sikintilar baslayacak.Kucukken sakinler cunku.
Bulmamak icin dua ediyorum ben.

evt ama şimdilik sonrasnda büyücek akvaryumları :)

berrak senin tonton napiyor yüz verdiğimi senin diğer erkek kaplumbağaya araları nasıl?

Sansli satasmayi azaltti,aralari iyi.

Yem yerken Tonton,zevk icin digerini isiriyor bazen,geride birakmak icin.Ama derileri saglam sanirim insan eline gore.Bu yuzden cekistirdigi halde,coksukur yara bere gormedim hic.

Yumurtlama da maalesef hala olmadi.Semptomlari haftada bir geliyor

Gelisme olursa paylasirim.

ne güzel senide o yaramazlarıda özlemiştim :)

benim büyük dişide yumurtlama belirtileri başladı yine. bir şekilde lambaların bir kenarından tutunarak kuru alan camı üstünden yere atlayıp dolaşıyor. altta bitkili saksı vardı, bitki ezilmiş bende yeğenrim akvaryuma bakmak için basmışlar sanmıştım meğer atladığında eziyormuş. bitkiyi alıp hemen altına büyük saksıya toprak doldurup koydum. düşünce yaralanmasın diye. şimdi bir leğen ile kum toprak karışımı hazırlayacağım. yumurtlayacaksa yumurtlasın.

ne güzel herkes dede annene oluyor çok seviniyorum :)sizinkilerden böyle haberler aldımı bu arada abi benim fıstık rafaelin kendisine kur yapmasına izin veriyor diğer erkekler yaptığı zman elinin tersini yapıştırıyor..

çiftleşme yok boş yumurta atacak. belli dönemlerde çiftleşmeseler dahi yumurtluyorlar. tavuk gibi.

abi benimkilerin yumurtası olurmu döllenmiş yada döllenmemiş sanki hiç olmayacakmış gibi bir his var içimde..:(

daha vakit var.

benim dişi 7.5 yaşında

Geri