Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kulak şişkinliği

Cvp: kulak şişkinliği

Kaplumbağanın vücudundaki aynı organların,patojen mikroorganizmalara karşı akyuvarlar aracılığıyla verdiği immün yanıt aynıdır fakat mikroorganizmalar nicelik bakımından birbirlerinden farklı oldukları ve bir organın diğerine göre daha elverişli kültür ortamı sunduğu için sonuç farklılaşmıştır.Bir organın hastalanması çift olan diğer organın hastalanmayacağı anlamına gelmiyor.Zamanında tedavi edilmezse diğerine de sıçrayabilir veya başlangıçta her ikisinde de ortaya çıkabilir.

mailto:/Nq58XP.png

furkan gerekli açıklamayı yapmış nadiren çift taraflı enfeksiyon görülebiliyor. enfeksiyona neden olan bakteri veya micro organismaların aynı olduğunu varsayarsak. tek kulağın enfeksiyon kapması halinde furkanın dediği gibi immün sistem savunmaya geçip tertibatı alarak diğer kulakta enfeksiyon oluşmadan önlemini alır.

furkan savunma işini akyuvarlar yapıyor diye hatırlıyorum. böyle ise yazını düzelteyim.

çokk geçmiş olsun rabbim hastalık dert keder vermesin yavrucaklara inşallah...

Aynen abi haklisin akyuvarlar icinde ki lizozom ile yapiyorlar benimde bildigin kadariyla.

Veterinere gittim bugün, tedavinin iyi gittiğini devam etmem gerektiğini söyledi. 1-2 hafta içinde geçermiş..

not:
Ankaradakiler için veterineri önerebilirim, amacı para kazanmak değil yardımcı olmak. Önerdiği ilaçları eczaneden temin ettim hep. veterinerlerle kötü tecrübelerim olduğu için, bu sefer çok memnun kaldım veterinerden.

ya ben veteriner pahalı tutar diye korkumdan gidemiyorum sonuçta 6 tane kapluş tamamen genel bakım yaptrmak istiyorum aslında..ankaradayım bende bu aradasincanda

cem' Alıntı:
furkan gerekli açıklamayı yapmış nadiren çift taraflı enfeksiyon görülebiliyor. enfeksiyona neden olan bakteri veya micro organismaların aynı olduğunu varsayarsak. tek kulağın enfeksiyon kapması halinde furkanın dediği gibi immün sistem savunmaya geçip tertibatı alarak diğer kulakta enfeksiyon oluşmadan önlemini alır.

furkan savunma işini akyuvarlar yapıyor diye hatırlıyorum. böyle ise yazını düzelteyim.

Granülosit ve histiositler aracılığıyla akyuvarlarda gerçekleşiyor bu olay.Sanırım gece klavyede K ile L yanyana olunca pek dikkat etmemişim ne yazdığıma.Değiştiriyorum şimdi.

veterinerin tam adresi ve telini yazarsan. tedavi bölümündeki vet. hekimler bölümüne yazarım.

asi kız' Alıntı:
ya ben veteriner pahalı tutar diye korkumdan gidemiyorum sonuçta 6 tane kapluş tamamen genel bakım yaptrmak istiyorum aslında..ankaradayım bende bu aradasincanda

Yanlış anlaşılma oldu galiba muayyeneyi ücretli yapıyor. Ama ilaç satmak yerine (ya da operasyon yapmak) eczaneye yönlendirdi beni

@cem
Telefon numarasını bilmiyorum.

Veteriner İpek Hnm
Adres: 1.Tbmm Caddesi 17338 ada 3.etap eryaman ankara

@asi kız
Bir de veterinerin ağzından aktarıyorum
"Evden dışarı çıkarmamak gerekiyor stres oluyorlar"

Genel bakım için götürme bence

değil evden çıkarmak gereksiz yere akvaryumdan çıkarmakta stres kaynağı ve hayvan için olumsuzdur.

olurda önünden geçersen veya tekrar gitmek icap ederse kartvizitini al. detaylı bilgi gerekli. eryaman sincan tarafı için bu iyi oldu. benim vet. hekim TRT'nin orada ankaranın bir ucu.

Geri