Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kulak şişkinliği

Cvp: kulak şişkinliği

Ankara için veteriner önerecektiniz galiba? Iletisim numaralarını alabilir miyim? Durumu kötüye giderse hemen giderim böylece

Evet anestezi miktari surungenlerde ayarlanamiyor ancak aci esigi dusundugumuz gibi degil cok cok daha yuksektir.
Cem abinin onerecegi gibi isini bilen bir hekimin ellerinde sagir olma ihtimalini cok cok az goruyorum

ben buraya götürmüştüm.
Sempati Veterinerlik Hizmetleri Tic.Ltd.Şti.

Adres: Kırkkonaklar Mh., Şemsettin Günaltay Cd No:401, 06550 Ankara
Telefon: (0312) 495 0004
Çalışma saatleri:
Pazartesi 09:00-20:00
Salı 09:00-20:00
Çarşamba 09:00-20:00
Perşembe 09:00-20:00
Cuma 09:00-20:00
Cumartesi 09:00-20:00
Pazar Kapalı
https://maps.google.com/maps?ie=UTF-8&q=sempati+veteriner+ankara&fb=1&gl=tr&hq=sempati+veteriner&hnear=0x14d347d520732db1:0xbdc57b0c0842b8d,Ankaraı

Konu başlığı altındaki yorumlarda bulunan görsellerde kaplumbağanın kulak iltihabının ilerlemesini net bir şekilde görebiliyoruz.Burada geniş spektrumu bulunan gentanın ya dozu yetmedi ya da gentanın etki edemediği bir bakteri söz konusu.İltihaba sebebiyet veren bakterinin öğrenilmesinin de sonrası için faydası var.

Merhaba,
Bugün veterinere gittim çünkü galiba artık apsesi baya rahatsız ediyor. . Son durumu sizinle paylaşmak istedim. Veteriner apse yaptığını ve bi iğneyle delip irini boşaltacağını söyledi. Ama önce 3 gün baticon+genta tedavisi uygulamam gerektiğini söyledi. Eğer 3 gün içinde bi düzelmr olmazsa iğneyle delecekmiş. Hala düzelme olmazsa da, egzotik hayvan olduğu için ancak fakültede anestezi uygulaması olduğundan fakülteye yollayacam dedi. Durumu çok kötü değilmiş. Bu veterinere çok güvendiğim için önerilerini dikkate alıyorum. Son durumdan sizi de haberdar etmek istediğim için de buraya hemen yazmak istedim

iğne yoluyla irinin büyük bölümünü alması açık operasyondan iyidir. az oranda kalan tedavi ile kuruyup gider. son resme baktığımda, onu bende düşündüm gelip ben yapayım diye, ancak uygun noktayı tesbit etme zor ters bir yerden batırırsak olmaz. kulak yapısı farklı, elimde iç yapıyla ilgili görsel bilgi yok. anestesi acıdan ziyade hayvanın işlem sırasında kafasını içeri sokmasını önlemek için. hayvan ölü gibi yatacak ki iğne gözüne ya da başka yerine denk gelmesin.

durumun kötülüğünden yana birşey yok yeme içmeye yüzmeye yani normal hayatına devam eder. ancak hayvan enerjisini bu hastalığa kanalize ettiği için boy uzaması durur.

Çok teşekkür ederim çok düşüncelisiniz.. inşallah operasyon olmadan iyileşecek

Genta konusunda birşey söyledi mi hani elindeki damlalık birde 20, 40 ve 80 mg'lik ampul olarak satılıyor.

Genta uyguladığımı söyledim.. bir iey söylemedi. Batikonla beraber uygula dedi

Batikon, derinin yenilenmesi için galiba.. 3 gün deniycem kendi delinip irin boşalabişirmiş

kendi kendine kafayı içeri sokarken basınçla delinebilir. ama daha çok hayvan tırnağını takıp deliyor. ben benimkilerden birini elime aldığımda arka ayak tırnağını komple deri içine sokmuştu. hayvan büyüdüğünde bunada dikkat edin. çivi batması hissi veriyor.

baticon dış yüzeyde bakteri oluşumu olursa onu önlemek için sürülüyor. sürdükten sonra bir yerde beş dakika kadar tutup kurumasını bekle. kulak pamuğu ile sürersin ama dikkat et gözüne gelmesin. suyuna metilen mavisi damlatıyorsun değil mi ?

güzel haber, o bölgedeki şeffaflık, şişlik küçüldükçe kaybolacak. sonrasında kuruyup düzlenecek.

mailto:/DMlOrZ.jpg

Hala büyük belki ama gözle görülür bir ufalma var :)

Çok geçmiş olsun.Umarım en yakın zamanda sağlığına kavuşur.Sadece sağ kulakta mı şişkinlik var yoksa diğeri iyileştimi?

Sudan olduysa ki genelde sudan olur sol kulakta da olması gerekmezmi?Farklı birşey mi acaba?

Yalnizca bir tarafta oluyor hep ancak nedenini bende cok merak ettim suan, furkan cem abi neslihan belki biliyorlardir ?

Düştüğü yazıyor ama düşmeyle böyle birşey olabilirmi?

Ilk oyle sanilmis sanirim ancak olmaz bu bir iltihap, koyulan urunde ki birseyden yada su nedeniyle olusur yalniz yinede sordugunuz soru cok mantikli.

Geri