Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kulak şişkinliği

Cvp: kulak şişkinliği

Ben sağlam kulağa hiç damlatmıyordum şimdiye kadar. Yarın ona da damlatmaya başlayayım

bir kaç gün sağlama da damlat. birşey varsa gitsin. 2 gün yeterli

şişkinliğin içinde sanki kırmızı bişey varmışgibi geldi bana.. Normal mi?

sarılık iltihaptır kırmızılık damarların rengidir. kan dolaşımı iyileşmesini sağlar. iyileştiğine dair ilk belirti sarılığın kaybolmasıdır.

Açıkcası sarılık hiç görmedim şimdiye kadar..Çok sevindim bunun iyiye işaret olmasına.. Teşekkür ederim cevabınız için:)

Bahsettiğim kırmızılık

mailto:/g5l89O.jpg

dışı kırmızı içinde sarılık hala var. biraz daha geç kalsaydın operasyon gerekecekmiş.

Veteriner operayon için büyümesini bekleyecekmiş zaten. Onu beklerken de tedaviyî uygulayayım ben belki operasyon olmadan iyileşir (inşallah)

Dozu artıralım mı biraz? Sanki şişlik büyümüş gibi geldi bana (sahi hala kafasını tam olarak içeri sokabiliyor,bugün uyurken gözlemledim)

bu haftayı böyle tamamlayalım. hafta başı bakarız. yemi elden yiyor değil mi ?

iltihap sıvılaşmaya başlamış. bir ihtimal patlayıp kendi de akabilir.

evet evet yemi elden direk alıyor.. Bazen inat ediyor o zaman da 2 damla damlatıyorum suya atıyorum

cem' Alıntı:
bu haftayı böyle tamamlayalım. hafta başı bakarız. yemi elden yiyor değil mi ?

iltihap sıvılaşmaya başlamış. bir ihtimal patlayıp kendi de akabilir.
bunu yazdığınız iyi olmuş, patlarsa korkmam o zaman.. Biraz fazla endişeleniyorum galiba

başına ilk defa geldiği için endişe duyman normal. gözden sonraki iyileşmesi en kolay ikinci hastalık. operasyon süreci zamanı geçmiş ve artık şişin tedavi ile inemeyeceği boyuta gelmiş hayvanlar için uygulanıyor. yani son çare, çünkü operasyon biraz riskli düzgün yapılmaması durumunda işitme yeteneğini kaybetmesi de söz konusu. ve tam temizlik olmaması durumunda tekrar nüksedebiliyor. bu konuda deneyimli hekim sayısı az.

kulak enfeksiyonu yüzünden ölüm vakası olmadı ama tedavi edilmediği ve en ileri safhaya geldiğinde iltihabın beyne sıçraması durumunda ölme ihtimalleri var.

suya attığında iki damla damlatmış olman iyi hatta biraz kurumasını bekleyip öyle verirsen salınım yapana kadar yemiş olur. eğer yiyor ise marul veya kıvırcığın körpe yapraklarından da ver. kabuğunun yarısı kadar bir miktar, parçalamadan ver. ağzı çalışsın çenesini ne kadar oynatırsan iltihaplı bölgede o kadar çalışır. kılcal damarlar hareketlenir.

çok teşekkür ederim ( sabır dolu) cevaplarınız için

rica ederim. uzun zamandır kulak enfeksiyonuna denk gelmemiştik. bende bilgilerimi tazelemiş oldum. arkadaşlar içinde bilgi oldu.

mailto:/JY74Pn.jpg

boyutta değişiklik yok ama kırmızılaştı iyice

Dozajı artıralım. Sabah akşam 3'er damla damlat yemine. Biraz büyümüş. Bu hafta sonu durumuna göre operasyon gerekebilir. Isıtma lambası altında duruyor değil mi ?

Bende bunun antibiyotigi astigini dusunuyorum, bende bir hayvanimi oyle antibiyotikle iyilestirmistim ama ondan cok kucuktu.

Kırmızı olması iyi mi kötü mü peki?

@alisarp açıkcası operasyon yapılmasını istemiyorum ben, anestezi verilniyormuş ve canı çok acıyacak.. dahası sağır kalma gibi bi durum da söz konusu.. elimden geeldiğince antibiyotik tedavisiyle iyileştirmeye çalışıcam, ama daha da büyürse gidicem artık başka çare yok..( şu an kafasını içeri sokabiliyor)

Ankarada mı oturuyordun.

Evet

Ben çol titiz davranıyorum ilaç saatleri konusunda, sabah 8 akşam 8 yemliyorum doğal olarak.. bu da geç uyumasına swbep oluyor yanlış mı yapıyorum? Saatlere dikkat etmeme gerek yok mu yoksa?

akşam 19:00'da verirsen iyi olur. yediğini hazmetme süresi de var. 20:00 gibi de lambayı kaparsın.

Geri