Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Olivia ve Peter büyümeye devam ediyor :)

Cvp: Olivia ve Peter büyümeye devam ediyor :)

Geleneksel aylık temizlik ve bakımımızı yaptık boyları uzamış.
Olivia üst
mailto:/1j/s/vv957.jpg

Olivia alt
mailto:/1j/s/vv97q.jpg

Olivia Boy 8cm
mailto:/1j/t/vv9b5.jpg

Peter üst
mailto:/1j/t/vv9bn.jpg

Peter alt
mailto:/1j/t/vv9dd.jpg

Peter Boy 8.5 cm
mailto:/1j/t/vv9dy.jpg

Mango sonunda battı, yeni hali resimde. Belki altına girip kadırmaya çalışırlar diye iyice kuma gömdüm, Sabit duruyor inceleme geçirdi :) İpek bitki de bazı yaprakların rengi değişti soldu gibi, Sizce salınım mı yapmış ?
mailto:/1j/t/vv9j7.jpg

Sizin dikkatinizi çeken bir sorun görünüyorsa uyarırsanız sevinirim.

Bu arada Olivia'nın ayağında ki durum için yeni bir konu açıyorum.

her ikisi de sağlıklı görünüyor. uzamış değil uzamaya hala devam ediyorlar. mangoyu kuma gömme hayvanlar altına girip kaşınsınlar. bitkilerde renk değişimine bağlı salınım olmaz metilen döktüysen yapraklar emdiği için renk atması olur.

Maşallah neslihan yaramazlar ne güzel büyümüş çokta sağlıklı görünüyolar bende yarın yapıcam temizlik işini :)

Maşallah diyorum Neslihan. Nazar değmesin, kabuk desenleri harika. Cem bitki ve köke açıklık getirmiş.

Muhtemelen 4-5 aya kadar erkeklerse cinsiyet belli olur.

Tesekkur ederim, elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Cem metilen hic kullanmadim, kökün bir tarafi hala havalanmaya çalışıyor o yuzden gömmüştüm ama zaten çoktan çıkardilar yerinden :) şu an sizin istediginiz gibi duruyor.
Duygu kolay gelsin :) senin icin Peterin tıssslamasını video cekecektim ama Olivia'nin ayağını gorunce aklimdan cikti.

mangoyu sen şimdilik öyle görüyorsun :smile: yakında akvaryumda turlamaya başlayacak. zaten hep diyorum akvaryumda kaplumbağalardan sonra en fazla gezinen şeydir.

Olivia ve Peter i biraz ihmal ettim ufaklık biraz iyileşsin diye beklemek zorunda kaldım ama sonunda temizlik yapıldı. Boylarında çok bir farklılık yok 2 mm belki uzamışlardır, Dönemsel olarak düşünürsek normal sayıyorum.

Yine sizin dikkatinizi çeken bir durum varsa, paylaşırsanız sevinirim.

Peter üst kabuk
mailto:/KrMPBm.jpg

Peter Alt kabuk
mailto:/wz5dR7.jpg

Peter Boy 8.7cm
mailto:/KrMPY3.jpg

Olivia Üst Kabuk
mailto:/em6v88.jpg

Olivia Alt Kabuk
mailto:/eNAM9g.jpg

Olivia Boy 8.2cm
mailto:/x3LyN9.jpg

Alttakinin kabuk desenlerine bayılıyorum. Sarı çizgilerin etrafı halka halka :)
Maşallahları var Neslihan, büyüme tabiki ara ara duracak bünye dinlenecek. Görsel olarak gayet güzel ve sağlıklılar.

ikiside gayet sağlıklı ve güzeller.

senin olivia ile benim iki numara aynı. sendeki dişi çıksa bendeki de erkek çiftleştirme olanağı olsa aynı şekil hayvanlar üretirdik. sadece kafadaki kırmızılık normal reslerden ayırmıyor. alt ve üst bağanın birleşme noktası yani yan kısımda reslerde komple siyah halka var. bunlarda C şeklinde sarılık hakim. alt bağa desenleri aynen mat. diğer reslere göre daha sakin bir yaradılışı var sende de öylemi bilmiyorum. kuyruk yapısıda daha kalın biraz kısa.

Evet aynen öyle, sakin kendi haline takılıyor, beslenirken bile sırasını bekliyor şimdiye kadar bir kere parmağıma bile dokunmadı kibar kibar besleniyor. Kuyruk

Dişi olursa artık alırsın eline ipek bitki, bir kutu raffy karışık kutu oturur konuşuruz. :t65y::haha:

almam mı :smile: gümüş gondol içine potbori yapar gelirim. yanında da bir çiçek buketi, oğluma bir takım elbise diktiricem. sen kızımıza şimdiden kahve yapmayı öğret. :smile: olmadı aile eşrafını önden gönderirim bir hamamda görsünler. :haha:

:148: hamamdan hiç çıkmıyor zaten :D O degilde Emre de beğeniyormuş onun desenleri işler karışacak gibi. :D

diyorsunki başlığı yüksek verenin elinde kalacak. tamam o zaman.

olivia-peter' Alıntı:
Mango sonunda battı, yeni hali resimde. Belki altına girip kadırmaya çalışırlar diye iyice kuma gömdüm, Sabit duruyor inceleme geçirdi :) İpek bitki de bazı yaprakların rengi değişti soldu gibi, Sizce salınım mı yapmış ?
mailto:/1j/t/vv9j7.jpg

Sizin dikkatinizi çeken bir sorun görünüyorsa uyarırsanız sevinirim.

Bu arada Olivia'nın ayağında ki durum için yeni bir konu açıyorum.

Neslihan bu fotagraftaki bitkiyi juenden aldin sanirim ? Ben bu bitkiyi alttaki tastan vantuza bagladim ve akvaryumun camina astim ama hep kopardilar yapraklarini dallarini falan sendede oldumu bu yani bitkimi kalitesiz acaba diye bir soriyim dedim ?

yapraklar geçme olduğu için sökmeleri kolay. ben siliconla tekrar yapıştırmıştım. ama sonra dolandıkları için çıkardım akvaryumdan. bunu sürekli yapıyorlarsa rahatsız olabilirler. diğer konu yosun tutması sebebiyle yolmaları.

Evet juenden almistim Alisarp, dune kadar bir sorun yoktu ama dun temizlemek icin cikardigimda iki yapragi koptu. Ben sabitlemiyorum cunku cekip koparmalari kolay oluyor ozaman. Kucuk ipek bitkiyi koparamamislar ama yaprak uclari teltel olmus :D
Cem bugun senin o yapistirma cabalarinin oldugu konuyu aradim bulamadim neyle yapistirdin diye yazman iyi oldu sagol.

Burcu yapraklari ipek olan her hangi bir bitki olabilir gozune guzel gelen yapraklari genis olursa icinde gizlenerk daha rahat hissedebilirler birde uyuyarak bu bitkilerin uzerinde uyumayi ccok severler bunlara elverisli olursa daha buyuk tercih sebebi

silicon ile yapıştırdım ama çare olmuyor neslihan. kafaya takmaya görsünler. kökünden söküyorlar.

Geri