Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ölüm kaplarindan akvaryuma

Kuru alanda gözünü kapatıp acarken tesadufen denk geldim hizlica bir kac resim cektim gözleri saglikli mi?

Birde kuru alanda nefes alip verirken arka bacaklarindaki oyukta deri inip kalkıyor bazen cok bazen az normal mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210429-174040_Gallery.jpg
    Screenshot_20210429-174040_Gallery.jpg
    451.3 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20210429-174047_Gallery.jpg
    Screenshot_20210429-174047_Gallery.jpg
    534.6 KB · Görüntüleme: 19
  • Screenshot_20210429-174113_Gallery.jpg
    Screenshot_20210429-174113_Gallery.jpg
    602.8 KB · Görüntüleme: 20
Kusmuş olabilir. Dışkıya benzemiyor.

Hayvanda kalsiyum eksikliği var gibi gözüküyor. İki üç günde bir marul ver. Mineral yemi 1 öğün artır.

Devit damla veriyor muydun.?

Hayvanda kalsiyum eksikliği var gibi gözüküyor. İki üç günde bir marul ver. Mineral yemi 1 öğün artır.

Devit damla veriyor muydun.?
devit damla vermiyorum kabuk şekli sertleşmesin diye siz demiştiniz büyük akvaryuma gecerken düzeleceği için kabuk sertleştirir.diye vermiyorum.
mineral yemden kastınız hangisi . kıvırcıkta olabilir mi?

Bu 6 haftalik program
Jbl 5 tane veriyorum oldugu gun hanı suda şişince büyüyor diye onu arttirayim mi?
Sera ve tetra 7 8 tane

Ekli dosyalar

• 20210429_181828.jpg
    20210429_181828.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 10
Cok nadiren böyle bir görünüm aliyor orasi kuru alanda iken hayvan normalde böyle durmuyor o bölge

Ekli dosyalar

• 20210429_182729.jpg
    20210429_182729.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 15
Raffy P içindeki kırmızılar mineral yemdir. Bunları ayrı olarak 2 öğün vereceksin. O raffy P mi, carnivor mu? Bir de kurutulmuş yem al artık.

Sen günde 3 öğün mü yapıyorsun? Hayvan 8 cm kabuk boyunu geçmişti günde tek öğüne düş. Şu an boyu kaç cm?

Sadece marul ver o kalsiyum içeriyor. Göz çukurları ortaya çıkmış bu kemik erimesi belirtisi. Sertleşmesin derken iyice azaltmışız. Normale döndürelim.

Devit alınca haftada iki defa yada 3 günde bir, ilk yemine bir damla damlatıp elden uzatıp ver. Buna 1 ay devam et sonra durumuna bakalım. Normal bir hayvanda göz çukuru bu kadar belli olmaz.

Raffy P içindeki kırmızılar mineral yemdir. Bunları ayrı olarak 2 öğün vereceksin. O raffy P mi, carnivor mu? Bir de kurutulmuş yem al artık.

Sen günde 3 öğün mü yapıyorsun? Hayvan 8 cm kabuk boyunu geçmişti günde tek öğüne düş. Şu an boyu kaç cm?

Sadece marul ver o kalsiyum içeriyor. Göz çukurları ortaya çıkmış bu kemik erimesi belirtisi. Sertleşmesin derken iyice azaltmışız. Normale döndürelim.

Devit alınca haftada iki defa yada 3 günde bir, ilk yemine bir damla damlatıp elden uzatıp ver. Buna 1 ay devam et sonra durumuna bakalım. Normal bir hayvanda göz çukuru bu kadar belli olmaz.
hayır günde 1 kez veriyorum yem o 6 haftalık program karışmasın diye tik atıyorum her gün sonrası

Bu sekilde yem ve devit 3
Ben yemi direk atiyordum kirmiziyi ayiklamadan 7 tane
Dediğim gibi her gun programa gore 7 8 yem veriyorum gunde 1 öğün o liste sizi sasirtmasin 1 tik 1 gun ediyor.
Kurutulmus yem onerirmisiniz?
Peki bu sera reptil carnivor u nasil vericegim? Dah önce de söylemiştim 7 8 tane verdigimi.

Ekli dosyalar

• 20210429_192934.jpg
    20210429_192934.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 11
siz bana ayrıntılı bir şekilde nasıl vereceğimi yazarmısınız?

pazartesi sera reptil carnivor
salı tetra reptomin
carsamba jbl agil
perşembe sera reptil carnivor
cuma tetra reptomin
cumartesi jbl agil
pazar tetra reptomin bu şekilde program

kurutulmuş yemi 2 hafta sonra alabilirim. o zamana kadar bu yemleri kullanabilirim.
deviti elimden almazsa direk suda versem önüne olurmu zaten salisesinde kapıyor yemi deviti hangi yeme damlatmam daha iyi olur?. Marulu verirken ne kadar vereyim ve yem +marul şeklinde mi olsun?

Son düzenleme:

Bu arada resimleri yakinlastirip cekmistim belki gözü ondan öyle görünüyor olabilir ama belirttiğiniz şeyleri uygulayacağım. Kabuk boyunu bugün ölçemeye çalıştım ama hareketliydi olcemedim duzgun belirtmişim bugünkü mesajimda ama sonra bir daha denerim.

Hayvanı düz yere koyup üzerine bastırarak ölç. Kıpırdayamaz.

Carnivorun göbeğindeki mineral yem. Ben raffy P'ye göre yazmıştım.

Kurutulmuş yemde iğrenmezsen tropical reptiles carnivore al. Bu 500'lük dediğimiz ortaboy kutuda satılıyor. Bu cırcırböceği ve kan kurdu içerir. Buna dokunamam dersen yine ortaboy kutuda jbl dried fish al. Bu da fırınlanmış balıktır. Bu ikisinden birini seç.

Hangisini alacaksan o gelene kadar cumartesini de carnivor yap. Pazar günü agil olsun. Kurutulmuş gelince carnivor yerine onu verirsin.

Vitamini haftada bir ya agil yada repto yeme damlatır verirsin. İkisinden birine.

Marulu hangi oranda nasil verecegimi sormuştum yemden sonra 3 4 gibi mi vereyim bir de marulun yeşil kisimlarindan vereceğim değilmi?

kabuğunu bugün yeniden ölçmeyi denedim 8,5 -9 cm arası bir yerde gözüküyor. umarım yanılmadım büyük akvaryuma koyarken bir kez daha ölçüm yaparım.

Metre ile mm bazında net ölçüm olmalı ki büyüyüp büyümediğini anlayasın.

Kabuğu çapında tercihen orta körpe yapraklardan seç. Marulun orta yaprakları biraz daha tatlı ve suludur. Yemden uzak bir saate ver. Yalnız yarım saat sonra kalanı sudan çıkar bakteri üretmesin.

Metre ile mm bazında net ölçüm olmalı ki büyüyüp büyümediğini anlayasın.

Kabuğu çapında tercihen orta körpe yapraklardan seç. Marulun orta yaprakları biraz daha tatlı ve suludur. Yemden uzak bir saate ver. Yalnız yarım saat sonra kalanı sudan çıkar bakteri üretmesin.
dediğim gibi ele alıp rahatsız etmek istemiyorum . belki bir zaman sonra bir daha ölçüm yaparım. ama iki ölçümdede yanılıyor olamam bence büyümüş biraz zaten büyük akvaryuma gecerkende ölçecegim. tamam öyle yaparım kabuğu genişliğinde mi vereceğim degilmi ? birde ölçüm yaparken kabuğun o tümsek kısmını almıyorum direk yan ksımdan ölçüyorum. baş kabuk kısmından alt kabuk kısmına kadar. metreyi yanından tutup ölçüyorum.

büyük akvaryuma geçildiğinde derin suda uyuma konusunda bir sıkıntı yaşarmı o konu endişelendriyor beni açıkcası

Tutunabileceği, dinlenebileçeği ipek bitki koyarsın hiç bir sıkıntı yaşamaz. Hatta belki dipte uyur, biyolojik olarak bunu yapabilirler. Derin suyu ve su içinde uyumayı severler.

Tutunabileceği, dinlenebileçeği ipek bitki koyarsın hiç bir sıkıntı yaşamaz. Hatta belki dipte uyur, biyolojik olarak bunu yapabilirler. Derin suyu ve su içinde uyumayı severler.
Tutunma dinlenme amaçlı tünek yapacagim zaten vantuzla plastik boru gibi bir şey sabitleyeceğim

O da olur maksat tutunabilmesi. İpek bitki akvaryuma hoş bir hava verir. Gerçi zamanla onları da parçalıyorlar. :)

Geri