Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Pembelik mi var?

Gentaya pazartesiye kadar devam edip bırak, hayvan bundan sonrasını kendi toparlar. Havalar ısındı artık. Antibiyotikle iyice yıpratmayalım.

Belli boya gelince dışkılarını yerler. Deri, ince ve ufak plakaları yemesinde sakınca yok bunlar kalsiyum içerir ama iri plakaları yemesin.

Kabukta açılmaya bağlı matlık var.

Bugün yem yerken ağzını açtığında garip sesler çıkardı.

Hâlâ kabul altı pembe

Isıtıcı lambayı bir gece haricinde hiç kapatmadım

Su ısıtıcı zaten hep takılı.

Gentayı da sadece 1 gün vermedim. Onu da telafi ederim

Sesi sürekli çıkarmıyorsa sorun değil. Kabuk boyunu ölç. Eğer uzama varsa bu gelişime yönelik pembeliktir. Bu pembe renk canlı pembe olur.

O eski hali kayboldu. 1 hafta sonra bir resmini daha at bakalım durumuna. Gentayı verme. Bu haliyle bakalım. Sen iştahına bak azalma olacak mı.

20210518_222030.jpg

Sanki çene kısmında çok ufak bir kırmızılık var.
Bir de cinsiyeti nedir acaba?
20210518_221921.jpg

20210507_143224.jpg

Göremedim kızarıklığı ama bir yere çarpmıştır. Bu tip kızarıklıklar olağandır. Yalnız gece zifiri karanlıkta duruyorsa çevresini göremeyip vurabilir onun için loş bir ışık olmalı.

Bir hafta sonrada bir resim atarsın kıyaslarız.

Hayvan erkek.

Merhaba tekrar,
Su ısıtıcısı 3 yıllık olduğu için artık gitmişti ve büyük ihtimal termostatı bozulduğundan su bayağı sıcak oluyordu. Duş alınacak kadar. Internetten bir ısıtıcı aldım patladı, halbuki hiçbir yeri de su dısında değildi. Dün bir baktım su buz gibi, eski ısıtıcı komple gitmiş. Hemen smart 100w ısıtıcı aldım. Önceden çok sıcak olduğu için bana şimdi soğukmus gibi geliyor 30 dereceye ayarlamama rağmen. Uygun fiyatlı olan derece de 30 ölçüyor. Elim sıcakken dokunduğumda sanki soğuk gibi ama 30 derece zaten ele sıcaklık vermeli mi?

Merhaba, öncelikle su 28 derecede sabit olmalı. 28 derece ve üstünde kaplumbağa dış ortam soğukluğundan daha fazla etkilenir. Kuru alana çıktığında 32-34 derecelik ısı ona yetmez.

Yaz aylarında 28-30 derecelik suya elimizi soktuğumuzda soğuk gelir. Ama eğer dereceniz yanlış gösteriyorsa bunu bilemeyiz.

Bu tarz Çin malı ısıtıcılar güvensiz oldukları için önermiyoruz. Jbl ,sera, eheim, tetra, fluval ve hydor gibi tanınmış markalar daha iyi ekipmanlar üretiyor.

Smart marka en kalitesiz ısıtıcıdır. Roxin çelik yada tetra HT uygun olur.

Derece net ısıyı verir. Isıtıcıdan uzak ön köşede olacak.

Isıtıcı patladıysa içine hava girmiştir. Tellerinin korlaşmaması için tüp içi hava çekilir. Hava girerse aşırı ısınır ve camı kalitesiz ise tavı bozulur ve patlar.

Patladıktan sonra bir daha internetten gelmesini beklemek istemedim su çok soğuk diye. Buradaki petshoplarda da hep smart var :(

Satılmadığı ve parayı üründe tutmamak için ucuz mallara yöneliyorlar. Haliyle işlerine de geliyor bozulunca gidip yenisini alıyorsun.

Hayvanda çarpıp kırmış olabilir. Senin kaplumbağa büyük onu unuttum. Paniklediklerinde istemsiz sert darbe vuruyorlar.

20210524_141038.jpg

Kabuk altı böyle
20210524_141159.jpg

Kabuğundaki beyaz kısımları atamadığı deriler sanıyordum. Bugün fırçaladım değilmiş. Nedir bu acaba?

Açılan plakaların altına kireç işleyip kurumuş. Plakalar çıkınca bunlarda gider.

Arka bacaklarda şişlik ve deride bu tip bir kırmızılık yok ise bu büyümeye bağlı kırmızılıktır. Rengi canlı pembeye dönmüş.

İlacı kullanmaya gerek yok. Vitamin damlayı kaç damla önermiştim? Mineral yem veriyordun değil mi?

O halde bu büyüme kaynaklı kılcal damarların genişlemesidir.

Vitamini haftada bir, bir yeme iki damla yapalım.

Deep fix repivit mi Reeflovers Ms. Turtle mi hangisi daha iyidir, hangisini önerirsiniz?

En iyisi sera reptilin ama fiyatı uçuk. Deep fix reptivit olur.

Elinde yok ise carnivoru 3 gün yapabilirsin. Boş yere masraf yapma.

Sera carnivor verdim bugün ama verdikten sonra arkasını okudum. İhtiyaç doğrultusunda taze yemle karıştırın diyordu. Her zaman verdiğim ölçü kaşığıyla verdim. Mineral kısım çok gelmez değil mi?

Hayır. Normalde iki öğünü bir mineral yeme denktir. 1 ay kadar 3 öğün devam et sonra tekrar 2 öğüne düşersin.

Geri