Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

Yok tortil daha serttir hemen dağılmaz. Bir de hakimiyet seninkinde dolayısıyla önce o yemeli. İkincisi yemlere alışkanlığı yok. Biraz zaman ver.

Emrenin bir tosbası geldiği ilk 15 gün hiç yememişti.

Bugun vitalin dibe cokenlerini denedim.Onceki aldigim kutudali gibi parcalanmadi.Hatta suda bir kac dakika bozulmadan kaldi.Hayvan yemeyince cikardim.

Onceki kucuk kutuda aldigimda,daha suya dusmeden kocaman parcalari dagiliyordu. Yemde bi sorun mu vardi neydi artik..

Kurumuş yem çabuk dağılır taze yem nemlidir daha geç dağılır.

Aldiginiz yemlerde;Jbl ve Sera'ninkileri minimum kac ay/yil skt ile buluyorsunuz?Benim tesaduf mu bilmem ama Jbl'ler hep max 1 yil sonrasi ama Sera'larda ve Tetra'da nerdeyse 2 yil sonrasi bile buluyorum.

Cvp: Su Kaplumbağalarında Beslenme (Her Yaş İçin)

Duzeltiyorum;ilk cumle min degil max olacak.

2 seneye kadar var. Bu siparişin gelmesine bağlı distrübütör malı alıp kendi dükkanında da bekletiyor bir süre isteyen oldukça dağıtım yapılıyor.

Demek benim aldigim yerdeki Jbl.ler 1 yillik.

Bu arada benim yeni gelen erkegi 2 gundur ac birakiyorum.Vitalin dibe cokenini yemedi.Kum yiyor..

Silis var bende. Arada suya inip,dipleri gezip,kum yiyip cikiyor.Ne yapacagimi sasirdim.Ben ,alissin diye ac biraktim.Cunku karides disinda yemiyor.Ama o kumla besleniyor.

Hayvana vitamin damla varsa ver. Sadece kum yemek istemesinin sebebi diğer protein içerikli yemlerin tozlarını yemek istemesinden kaynaklanabilir. Diğer taraftan bağırsaklarında parazit olma olasılığı ve vitamin ihtiyacı olabilir. Kış etkisiyle yağ depolama meyiliyle ot türevli yemek istemiyorlar. Benimkiler vital yemiyor mesela onun yerine reptomin ile idare ediyoruz. Bir de aç günü her ikisinde de teke indir. Enerjilerini korusunlar biraz. Yemden az da olsa vitamin ihtiyaçlarını karşılasınlar. Ben teke düşürdüm. Ocak ayı sert geçecek gibi gözüküyor.

Vildan Hn bana vermeden damlalarini damlatmisti,parazite de bakti diye biliyorum.

Herzaman ac gunu tek yaptim ben zaten.

Karides atinca yiyor.Ama SeraP,Vital,Mineral yemiyor.Yalniz karides..

Ben de alissin diye ac biraktim.Birakmaya devam edeyim mi yoksa karides mi vereyim surekli?

kurutulmuş yem sürekli verilmez. diğer günler yedikçe teker teker raffy P ve mineral yemden ver. yemlere birer birer alışsın sonra çeşidi artırırsın.

Gecen hafta hicbirini yemedi.Vildan Hn.a sordum simdi.Bir sure daha alissin sonra ac birakirsin dedi.Besledim ben de simdi.Hatta karides verirken tek tek,pat diye sera p attim.once bos bulundu isirdi ama hemen tukurdu uyanik.

bir miktar sera yemi gammarus kutusuna at. kokusunu alsın. koku gitmeden elden vermeye çalış. bu arada elinde başka koku olmasın. sabun kokusu gibi hatta gammarusun içine parmağını sokup kokunun sinmesini sağla. parmağındaki kokuyla stick yemi yeme ihtimali kuvvetlenir.

Merhaba. Benim kaplumbağım (Çapkın) hala maaşallah yaşıyor iki sene olacak neredeyse. İlk aldığımda bu siteyle çok haşir neşir olmuştum. Şimdi yine geldim. ☺ Çapkınımın kabuk boyu 6 cm oldu. Yem alışkanlığını değiştireceğim. JBL AGİL alacağım haftada bir gün vermek için ama JBL AGIVERT buldum benim aldığım yerde oda aynı mı JBL AGİL ile??? Ve önereceğiniz başka tavsiyeleriniz varsa bana seve seve dinlerim. ☺

Kimisfans' Alıntı:
Merhaba. Benim kaplumbağım (Çapkın) hala maaşallah yaşıyor iki sene olacak neredeyse. İlk aldığımda bu siteyle çok haşir neşir olmuştum. Şimdi yine geldim. ☺ Çapkınımın kabuk boyu 6 cm oldu. Yem alışkanlığını değiştireceğim. JBL AGİL alacağım haftada bir gün vermek için ama JBL AGIVERT buldum benim aldığım yerde oda aynı mı JBL AGİL ile??? Ve önereceğiniz başka tavsiyeleriniz varsa bana seve seve dinlerim. ☺

2 senede 6 cm kabuk boyunda olması canlının sağlıklı gelişemediğini gösterir.Başka kaplumbağa varsa stres;yoksa yetersiz/dengesiz beslenme ya da yetersiz su hacmi buna sebep olur.

JBL Agivert bitkisel yemdir.JBL Agil ile karşılaştırıldığında daha ince olması sebebiyle farkedilmemesinden ötürü su kaplumbağalarında bitkisel besin olarak kullanılmasını şahsen önermiyorum.

Su Kaplumbağalarında Beslenme konu başlığı beslenme konusundaki gerekli bilgileri içermektedir.

Ana öğün olarak JBL Agil,Sera Raffy P,Tetra Reptomin,Tropical Biorept W kullanılabilir.İlk tercih JBL ve Sera markalı yemler kullanmak olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Agivert kara kaplumbağaları için tamamen ot türev ve içerikli yemdir. Su kaplumbağaları yemiyor.

Jbl agil kemik, kıkırdak ve kas dokuyu geliştiren lisin amino asidi içerir. Bu anlamda emsal bir yem yoktur.

Ayrıca yoksa alınacak yemler sera raffy p; tetra veya sera raffy I gammarus ve tetra reptomin de olmalı.

Hayvan boy olarak çok küçük kalmış. Sağlıklı ve çabuk gelişimi için büyük bir akvaryum, kuru alan, ısıtıcı, ısıtıcı lamba filtre vb. Tam donanımlı bir sistem lazım.

mailto:/forum/konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu-10252.html

Bu konuda detaylı bilgi mevcuttur. İncelemen iyi olacaktır.

Yoğun talep var burada önerdiğimiz ürünler çabuk bitiyor. Bir süre sonra gelecektir. Diğer pet sitelerine bakılabilir ama açıklama bölümlerinde SKT ileri tarihli olsun diye yazmakta fayda var.

Kimisfans' Alıntı:
Juen pet markette jbl agil neden yok anlamadım. Başka nereden alabilirim?

Gittigidiyor'da Atakanpetshop tercih edilebilir.Ödeme planı ile ilgili herhangi bir kıstas yoksa Atakanpetshop'un kendi sitesi de mevcut.Satın alınmadan son kullanma tarihinin sorulmasında fayda var.

jbl agil altarnatif nedir benimkiler beyenmiyo

Geri