Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Taş yutmuş olmasından şüpheleniyorum

Yanmayacagi sekilde isitacagim.Tesekkurler desteginiz icin.Yarin umarim iyi haberlerle gelirim.

Cvp: Taş yutmuş olmasından şüpheleniyorum

sıcak su koyma sabit ısı değerinde olsun su. yoksa üşüme ihtimali daha fazla artar. sadece kalorifer ve tepeden lamba yeterli damacana yani içme suyunda klor olmaz. onu kullanabilirsin. hayvanın içmesi bakımından da yumuşak sudur. gece üstüne bir örtü yeterliama kap bir taraftan hava alsın ve içine düşmeyecek şekilde gergin olsun bez.

Tamam. Dediginiz sekilde yapacagim. İnsallah yarina daha iyi olur.

Tastan atladi. Zor uyandi.Gozunu acabiliyor ama bir sure sonra uyuyor.Hali yok.Korktu benden birden ama kacamadi bile. Agzini hala acip kapatiyor ama sabahki kadar degil.Ve suya kesinlikle sokamiyor agzini.

Yem de yemedi

Şuan elimizden gelen en iyi şey ısıtıcı lamba.. Mümkünse açık kalsın hep

Ben suni lamba yaptim ona.

Normal lamba yok diye 3lu prize isi veren ampul takip vazoya koydum
İlk gunler lamba yakiyordum ama uyumuyordu,kaciyordu.Sevmeyince kaldirdim ben de.

Ekli dosyalar

• Lamba.jpg
    Lamba.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 72

Kap içindeki renkli taşlar cam değilse boyalı taşlardır, salınım yaparlar ve çok zararlıdır. Çıkartılıp birtaha hiç kullanılmamalı.

İnşallah iyileşir ufaklık.

Aynen,ben de taslari daha once soyledim.Sonucta suni birsey. Arkadasimin tekrar basinin etini yiyecegim.Cam degil.Bildigimiz boyanmis tas.Ve kucuk taslar var zeminde.Ben onlardan yuttugundan suphelendim.Bir de minare,midye kabuklari var.Belki onlar bile cilalidir,dogal degildir.

Tesekkurler iyi dilekleriniz icin.

Biraz daha kaplumbağaya doğru bakarsa ısınabilir görünce kötü oldum inşallah biran evvel iyileşir

Birdw hayvan neden dik duruyor?

Kabın altına bez gibi birşey sererseniz alttan gelen soğuğu engeller

Bende tekrar tekrar fotografa bakıp durusu anlamaya çalışıyorum. Boşluğun içine mi girmiş, sıkışmış gibi ve enerji az olan hayvan bu şekilde yorulur gibi duruyor.

Oyle konumlandi.Aslinda yorucu ama,ben de anlamadimTutundu zavallicik.Ben alta birsey sereyim. Urkup inecek mecbur. Sonra duzgun sekilde cikar umarim.Normalde tam cikardi.Ben koyunca da kaciyor. Kndisi de zorlandi sanirim cikmaya.Lambayi da yaklastiriyorum

Olmazsa şimdi sermeyin nasılsa suda değil ısınsın biraz şuan elimizde ilaç olmadığı için ısıtmak zorundayız

Buarada arkadasiniza boyle bir bakim olmayacagini iletin lutfen bu hayvan yasasa bile boyle bir yasam eziyetten baska sey degil

Serdim. Bu sefer biraz suda durdu ve daha duzgun sekilde cikti tasa.İstedigimiz oldu yani =)
Bu arada arkadasla yazisiyorum.Bilgilei aktariyorum.Renkli taslari da atacak

O arkadaşada bazı şeyler anlatılmalı akvaryum ekipman konusunda Aslı Hanım hadi inşallah iyileşecek

Lamba ısıtıyor mu?

Lamba ve sicak bir arada iyi geldi sanirsam.
Yine halsiz ve gozleri baygin ama hareketleri nisbeten hizlandi gibi.
Suan benim odamda.Uyusam da isikta surekli uyanirim.Uyandikca da kontrol edecegim.
Herkese tekrar tesekkur ederim;uzuntumu paylastiginiz ve yardimlariniz icin.
Yarin durumu bildirecegim.İyi geceler.

taşların hepsini çıkar istiridyeleri en üst noktaya oturt. hayvan üstüne çıktığında tam anlamıyla kuru yerde dursun suya teması olmasın. şu şişlik işini çözemedik o olmasa hayvan kesin akciğer enfeksiyonu. hatta ileri safhada. o şişliğin bir resmini çekip koy. hayvan felç geçirmiş olabilir mi ? bu B vitamini eksikliğine bağlı olarak gelişir. bacaklarda koordinasyon nasıl yüzerken ayaklarını tam olarak kullanabiliyor mu ? vitamin takviyesine başladın mı ?

Arkadasimdaki vitamin insallah ise yarar birseydir.Gidince size bildirecegim.Bugun basliyoruz vitamine.

Yuzmeyi birakti tamamen.Agir adimlarla ve bir kac adim yurudu.

Geceyi soyle anlatayim.Ben resimledikten sonra,havlu ekledigimde,lambaya yuzu bakacak sekilde tasa cikmisti. sabah 8 e kadar,ara ara uyandim.ayniydi.Sonra uyandigimda sirtini tamamen lambaya vercek sekilde cikmisti. Ayakta durur benzeri ama onceki attigim resimdeki kadar dik degil. 12ye dek boyleydi. Sonrasinda suya indi. Kisa sure bir iki adim atti,agzini araladi ama kesinlikle dunku kadar degil.Baloncuk cikartip tasina geri cikti(yuzunu gunese verdi yine)

Cok sessiz,agir hareket eden bir halde.Ama dune nazaran bakislari daha iyi.Dun gozunu acik tutamaz haldeydi.

Bir daha suya indiginde yem deneyecegim.Ama yiyecek gibi durmuyor.

Deiginiz gibi sislik beni de celiskiye dusuruyor.Esnerken agzina istemdisi girmis olabilecegini dusunuyorum. Belki kucukse atmistir vucuttan ama halsizligi vardir dedim.

Akcigerin kizariklik belirtileri hic yok mesela.

Sisligi bugun anlayamadim.Cunku tamamen boynunu uzattiginda en altta gorunuyordu. kafasini cikarmiyor fazla.

Denge sorununu da ayni sekilde iki adim attigindan gozlemleyemedim. Nasilsa evine goturmek icin hazirlarken ortaya cikar,gucunu toplasin diye ustune gitmedim.Dun gercekten cok yiprandi.

Lamba ve kaloriferle devam ediyoruz. Eskiden olsa direk ayaklarini uzatir,neselenirdi.Simdi sadece dinlenir gibi bir hali var.

Bunada şükür keşke dün veterinere götürseydiniz ne zaman gelicek arkadaşınız

Geri