Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tetra Tec New Model Dış Filtre EX 1200 L/H filtre temizlemesi.

Seramik haric tum malzemeleri sifirdan koyuyorum.

Seramik etkileyebilir mi?

Buyuduler ama son yillar o kadar fazla boy atmadilar. Bir de birden oluyor.

Acaba yemedikleri yemler; daha sonra bir anda etki edebilir mi?

Fazla yem fazla dışkı demek bu da filtrede birikirse malzemeyi tıkayıp işlevini yapmasını engeller. Gerçek seramiği senede bir kaynatıp yıkıyoruz. Sinterli olup kir emenler 6 ay kadar sonra atılır.

Hortumdaki kirler, musluk kısmındakiler, filtre kaçağı, elyafın yeterli gelmemesi. Herşey olabilir. Temizleme süresi artık kısalacak. Filtre kir yoğunluğunu bir süre sonra kaldırmıyor.

Tetranin kendi seramikleri bendeki. Kaynatmadim hic.

Bir arkadas da; camasir suyuyla yika gozenekler acilsin demis

Çamaşır suyu olmaz. Kimyasal değdirmiyoruz. Normal gerçek seramikte gözenek olmaz zaten. O fluval, hydor gibi sinterlenmiş olan için geçerli oda kire doyduktan sonra çıkmaz atar yenisini koyarız.

2 gunde havalandirirken ucar birsey olmaz dedi. Onlarin da balik akvaryumu var. Ama ben de huylandim aynen.

Sinterlenmis dedigin nedir; nasil anlayabilirim?

Ne dersin ben seramigi yenilesem suya cok etkisi olur mu? Bu arada yanlis demisim. 6 senelik seramik. Akvaryumu alinca filtreden cikan Tetra orjinal seramigi

Ben sadece kaba pisligi aliyor diye biliyordum ve oyuzden etkisi olmaz diye aklima bile gelmedi ona yormak.

Gerçek seramik belli sürelerde kaynatma yoluyla ömür boyu kullanır.

Sinterlenmiş, seramik tozdan sıkılaştırılıp şekil verilmiş olan.

Normal seramik işte.

Bugun debi birden dusunce sadece cikis borusunu sokup temizledim. İcinde kati kalintilar farkettim ve vaktim yok diye hepsini acamadim.

Boru ici de dolmus ama suan temiz oldugu halde yine debi dusuk..

Kati kirden filtrenin icindeki musluga su az geliyor olabilir mi?

Ramazan bitimi acacagim filteyi komple. Bu sefer malzemeleri nasil kuvvetlendirebilirim?

Bir kat kav bir kat zeolit var bir kat seramik. Ve ayrica sunger ve elyaflar.

Sungeri arttirmak yada seramigi arttirmak olabilir mi? Bir de acaba seramik katinda bir hata mi yapiyorum. Orada sunger koymak yada koymamak lazimdi.

Seramik üstü sünger diğerleri elyaf olacak. Elyaf kire doyarsa suyu geçirgenliği azalır.

Sadece hortumlar değil. Musluk aparatı içi de kir bağlar. Jbl hortum temizleyici alıp. Küçük fırçası ile o aratın içini de temizleyeceksin.

Carbon>zeolite ve substrat yada lavtaşı aynı sepette>percell water resin>seramik sıralama bu

Evet Jbl fircayla yaptim da. Ramazan vakti acmamak icin tek cikisi denedim.

Garip seyler oluyor Cem.

Bir saat sonra birden iplik gibi gelen su cogaldi debi yukseldi

Su boşluk bulup çıkmış yada kiri atmış.

Suan iyi debi. Bu arada ben eskiden 3. Sepeti de malzemelye doldururdum Acaba ondan mi boyle oluyor?

Bu kati olusan kahverengimsi diski gibi tortular, suyun degerlerinden dolayi mi olusuyor? İc filtre degil bu cekmez ya cunku katilari.

Onlar dışkı zaten çekilip seramik altında birikir.

Yiyorlardır. Parçalayıp ufalttıklarında havalanır filtre çeker. Bir kısmını kuma gömerler.

Ne bileyim bir metrelik akvaryumda ve ucu tirtikli nasil giriyor icine anlamadim.

Cem; eskiden Lavtasi Zeolit 3.bir malzeme ve seramik kullanirdim. Sonra o 3. yu iptal edip cift sunger yaptim, kutu acilisindaki gibi.

Ama simdi ne kullandigimi hatitlamiyorum..

Yani bendeki filtrasyonda kimyasal mi biyolojik mi eksik? Jbl falan kullandim clearmec olabilir ama esas senin onceden dedigin yine Jbl den zor bulunan ve pahali birsey vardi. O neydi? Ve bu ikisi ne icindi?

Substrat mı? Jbl silicate ex mi? Percell water resin mi?

Silicate. Bir kez bunu bi kaz de clearmac i kullanmistim.

Sonra 3. Sepet isini biraktim. Yerine sungerleri koydum

Bunlar ne icindi acaba? Suyun daha cabuk kirlenmesi bundan mi diye dusundum de

Geri