Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

Corum'dan, Mart sonu sahiplendigim Nazli ile, maceramiz bugun sona erdi arkadaslar.

Bazilarinizin bildigi uzere; onceleri cok iyi anlasip,sonrasinda benim diger disiye, surekli kanli saldirilarla akvaryumu dar etmisti.

Yine de cok uzuldum.Neticede o da hayvan ve gudusel hareket ediyor.

Ancak Snapper arkadasimiz sahiplenecegi icin, icim bir nebze de rahat.

Karmasik duygularim simdilik bu kadar =(

Gule gule Nazli..

Hakkında hayırlısı buymuş.

Sagol.Guvenmesem, taa oralara gondermezdim zaten ama iste benim ayrilik vakti duygusalligim =))

Maalesef disiyi, uzulerek geri verdim. Daha once pisirik olan erkek kaplumbagam, bu disiye hic rahat vermedi. Ikisinin de huzuru ve sagligi acisindan, geri verdim. Bu akvaryumda yine tek kaplumbagam var

Bugun yeni bir disi sahiplendim, yine deneme sartiyla..Erkek kaplumbagam; artik tek mi kalmak istiyor yoksa bir onceki geleni mi istemedi diye emin olmak icin.

Son kaplumbagaya da akvaryumu dar etti ama gelen cok zorda kalmadikca isirmadigi ve isirigi da siddetli olmadigi icin yara bere olmadan anlasiyorlar.

Yalniz disi olan, 30 santimlik kurualan camini tirmanip kacti.. İlk kez boyle birseyle karsilastim..

Ne yapabilirim cam icin pratik olarak?

Paket bandı ile çerçevenin üstüne mukavva sarıp yapıştır yükselt.

Lambaları ortaya doğru getirip yükselt basıp destek alırlar.

Lüzumsuz zerzevat varsa çıkar. Basıp yükselmesin.

Cvp: Tonton'umun yeni yuvası (100x50x50 boyutlu akvaryumum)

Sasar kalirsin. Uzerine basip cikacagi hicbirsey yok. Lamba da ortada. Ki ona degse yanardi zaten. Mukavva dedigin karton mu?

Paket banti disinda daha iyi sabitleyecek birsey aklina geliyor mu?

Normalde tirmanmazdi da, yumurtlama sendromundan. Erkek olan, cok rahatsiz edince ben de kurualana disiyi koyup, straforla o anlik akvaryuma girisi kapattim. Ona bunalip yapmis.

Karton kutu kağıdına mukavva deriz. Lamba çanağına basarlar. Arka ayak altlarına bak lezyon varsa basmıştır.

Ben paket bandı ile yapıştırıyordum.

O kaçma işi her yumurtlama zamanı olur.

Atladigi kisimdaki lambanin mandalindan yukari dogru uzanti var sonra canak daha ilerde yani carpmayacsgi sekil. Ozellikle almistim o lambayi

Kesinlikle ayakucunda ve kendi gucuyle yukselmis. Arrtik nasil bir sinir olduysa bana.

Geri