Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Kumu kazıp başını gömmesi bence korkudan. Strese girmesi ve baş bölgesinden ısırılmış olması bunu gösteriyor. Diğer erkek yanında mı Ali Sarp?

Daha önce aynı konuyu ben yaşadım. Çizgili ile stres yaşadıklarında benim resler başını ve gövdesini kuma gömüyorlardı.

Cvp: Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Hayir erkegi yanina koymadim sicaklik degisimiyle hareketlerini gozlemliyorum
29 derecede birakayim mi suyu yoksa daha arttiriyim mi ?

bu ısıda bir süre gözlemle bakalım tepkisi ne olacak.

Kalsın şimdilik Ali Sarp. Sen zaten 26 dereceden yükselttin. Vaktin varsa erkeği alıp kontrol et derim. Ama uyku zamanı geldi sanırım.

Kontrol derken anlamadim gerci kapattim isiklari

Yarin alayim mi akvaryuma zeytini

Yarın al Ali Sarp. Sabah diğer hayvanı almadan ısıyı 30 yap bence. Diğer hayvan girince uzun süre kendini unutturup izle bence.

Ama dişinin streste olduğu belli.

Bu ısı artışı cinsel dürtüleri geliştirmeli. Isıtma lambalarını biraz yaklaştır sabah, ama aşırı değil. Olabilirse 34-35 derece olsun.

Tamam sabah lambalari yakinlastirip isiyi arttiririm oglende okuldan gelince zeytini alir izlerim

Simdi isiyi arttirirken fark dusundum de zeytinle kavga ederlerse ayiriyim mi yoksa bir iki saat bekliyim mi ?

Kavga olursa ayır. Ama ufak dokunuşlarsa müdahale etme Ali Sarp.

el kol sallamaları veya takip etmeleri önemseme ısırma durumu olursa ayırırsın. evde olduğun zaman yap denemeyi mesela pazar günü olabilir.

Simdi yem vericem de yemek verdikten sonra mi zeytini aliyim alip mi yemek veriyim ?
Insallah birsey olmaz olursa da sahiplendirmeme karari verdim 90*60*40 bir akvaryum yaptiricam zeytin icin belki buyuk akvaryumun yaninda bedavada yaparlar hem

aynı akvaryuma koyacaksan yemden sonra koy. aralarındaki hır gür yem mücadelesiyle başlamasın. yedikleri yemin rehaveti biraz sakin tutar.

Alisarp' Alıntı:
Simdi yem vericem de yemek verdikten sonra mi zeytini aliyim alip mi yemek veriyim ?
Insallah birsey olmaz olursa da sahiplendirmeme karari verdim 90*60*40 bir akvaryum yaptiricam zeytin icin belki buyuk akvaryumun yaninda bedavada yaparlar hem

Öyle bir durumda 90*50*50 yap Ali Sarp. Hayvan erkek en kurtarırda yükseklik kaçış boşluğu ile seninki az olur.

Yemekten sonra uzunca gözleme bakalım ne olacak. Gerçi gene akşam oluyor. Senin iş yarına kalır mı acaba. Birde mavi dalgıç varsa 1-2 saat sonra onu yakıp gözlemle. Bu lambanında değişik etkileri olabilir. Benimkiler bu lamba yanınca artık neden bilmiyorum bi peş peşe durup el titretiyorlar.

Abi birazcik baktim su hacmi disinda onemli nokta genislik boyunun 5 kati yukseklik 1,5 kati en ise 3 kati olmaliymis bu yuzden bu olcuyu dusundum kuru alan olarakta senin cizgilideki gibi yapmak istiyorum

Kuru alan oyle olursa arkasina engel yapicam tabi

40 dakkadir gozlemliyorum suan birtek mavi isik acik isitma lambasi kapandi oda isigini yada isitma lambasini aciyim mi ?

Michelangelo bitkileri isirip kumdan cikarip sokmeye calismaya basladi aralarinda el titretme oldu bunu disi yani michelangelo yapti yuzyuze geldiler ama bir isirma olmadi simdide kum kiziyor michelangelo daha gozlemlemeye devam ediyorum

Ya o ölçülerde bir karışık sorma Ali Sarp. Ben kaçış boşluğunuda düşünerek gene 50 cm akvaryum yüksekliği öneririm. Zaten kumda bir 5 cm alıyor.

Oda ışığı açık olursa seni farkeder ama gündüz algısı devam etsin bence.

Abi zaten 45 dakkadir isiksiz eskiden yazmistim onu simdi benim 15 dakka icinde cikmam lazim limonu akvaryuma alayim mi zeya zeytini cikarayim mi ? Birde isi 30 derece onu napayim

1 bucuk saattir bir kavga veya isirma harekwti olmadi

Birde mavi isik acik kalsin mi yoksa karanlik mi olsun ben gittigimde yada oda isigi ? Zeytin uyuyor suan

Abi online degilsin sanirim ben cikmam gerektigi icib zeytinle michelangelo yu akavryumda birakiyorum ama her ihtimale karsi uyusunpar diye isigi da kapatiyorum limonu almadim akvaryuma birde su isisi 30 derecede biraktim

Işık ve ısıyı uygun bırakmışsın. Karanlık ve uyku modu olacağından sorun olacağını sanmam. Gece gelince bak ama ışıklar artık yanmasın. Huzurlu uyusunlar. Yarın sabahtan erken kalkıp gözlem durumuna devam et. Merak ediyorum dişi olanla ne olacak.

Hafta sonuna gelmesi iyi. Bu iş öyle kısa sürede çözülmeyebilir. Keşke ara tatilde olsaydı bu olay.

Buraya gelismeleri yazarim zaten abi
Limona uzuluyorum o kapta kaldigi icin neyseki suyu sicak ama

Evet bir karantina yedeği her zaman gerekiyor. Bende bir tane 41 lt cam akvaryum, bir tane 30 lt saklama kabı var. Isıtıcı ve filtre yedeğimde var. Sayı birden fazla ise kaçınılmaz bir önlem bu. Yani ayırmaları vs hep hesaba katmak gerekiyor. Isıtıcılı bir kap olması iyi. Sen şu sistemi hızlandır bence Ali Sarp. Ne olur ne olmaz. İmal aşamasıda bir süreç.

Geri