Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Bakalim abi daha fiyati bilmiyorum ama asagi yukari belli bir aya ihtiyacim var buyuzden filtre isitici falan dedemin arkadaslari gidiyor almanyaya onlardan bir isitici birde 2250 aliyim diyorum gumrukte sorun cikar mi bu vesileylen sormus olayim

Bende 2260 var. Ama sen böleceğin için fazla gelebilir. Su alanı 700 lt altına fazla gelir yani.

Isıtıcı zaten pahalı değil. 300 w eheim ısıtıcıyı oradan getirmene gerek yok. Çok uzun taşıması koruması dert. 10-20 tl için değmez.

Bildiğim kadarıyla şahsi ürün alma hakkında sorun olmaz. dizüstü bilgisayar falan alınıyor sonuçta.

Hemen hemen aynı dönemde sen benim büyük hacminde bende senin şu anki hacminde sistem yapacağız :)

Baska onerecegin urun varmi buarada abi ?

Bide bu fluval i senden duymadan boyle kaliteli bir marka oldugunu bilmiyordum birkac yabanci forumdan okudum bu fx6 yi 2260 la karsilastiriyorlar hep bende fx5 mi alsam diyorum

Oda alman markasi mi ?

Aynen abi benim ki 150 olsa tamamen seninkiyle ayni olacakti :)
Abi bu hacime bir onerim olucak sana yanliz bak simdi hatirladim sen sanirim buyuk akvaryumun sehpasini kullanicaktin boyutlari ne bunun abi benim michelangelo ortasindan rahatca gecicek boyutta oldugu icin saga ve soldan gecemiyor onerim sehpanin eninin akvaryum eni kadar yani 50 cm olmasi bende rica edicem bu akvaryum yapiminda degistirmelerini

Floval Amerikan. Hagen in markası. Exo terra da Hagen grubunda.
Fluval ın Gerçekten iyi olduğunu bende çok duyuyorum. Sanırım ben denerim bunu.

Ben sehpayı nasıl koyacağımıda düşünmedim. Bir tarafı 30 cm diğer tarafı 40 cm galiba. Şimdiki gibi yanda koyabilirim. Akvaryum çok karanlık olmasın diye. Sen yeni yapacağına sehpayı daha uygun yapıp bunu iptalde edebilirsin. Yada yan çevirirsin. Tam camdan cama olursa aralarda kir birikir. Tavsiye etmem.

Benimde yeni olan son anda 120*60*60 olabilir :) hemen hemen aynı sayılır.

Dışarıdan filtre getirsen kafi. Eğer imkan bulursan kişi yanında uvb de getirsin. Nede olsa kuru alan sayın artacak.

Haklisin abi yukseklik diyosun yanliz galiba ben enden bahsettim ama kir birikme isi dogru ben zaten bu kesin iptal 46 cm yaptiriyim enini diyorum ozaman yanlardan iki cm bosluk olur kir isi cozulur bu kir isini soyledigin iyi oldu abi
Seninkinin yukseklikte kaplumbagalara az degilmi uyumalari icin yani birde o en isini de degerlendir diyorum cizgili erkek miydi abi senin yada resler kadar buyuyor muydu ?

UVb de guvenemem yanlis urun falan alabilir yani el mecbur odemek zorunda kalirim yine zaten elde 3 yedek vardi belki 2 tane daha alirim atakan petshoptan

120*60*60 iyidir tabide 120*60*50h sanki 120*50*60h den iyidir abi o dedigim 3 kati 1,5 kati falan seyine gore
Fluval sen denede forum bunuda ogrenmis olsun abi :)

Hayır benimki en ve boy. Ama yanlış hatırlamıyorsam. Sabah dıştan ölçerim. Küçüğün yükseklik alçak tarafta 30 cm, yüksek tarafta 40 cm. Dıştakide yani büyük sehpa alçakta 50 cm yüksekte 60 cm. Yada 5 er cm fazladır yükseklikler. Benimkilerin modelini biliyorsun değilmi. Düzlük yok, doğrudan eğimli. Kir işi için daha fazla genişlik gerekir. Rahatça kumu karıştırabilmelisin.

Uvb de sen abd yaparsan alırsın olmadı.

60 cm yükseklik şundan ötürü. Çizgili bacakları ve boynu uzun bir hayvan. Kaçış boşluğu büyüyünce reslere göre 5 cm fazla olmalı. Eh ende 60 cm olursa zaten büyük yerde olmasıda iyi olur. Akvaryum hacmi 432 lt ederki zaten 350 lt kullanabilirim. Böylece ileride eş sahiplenme durumu dahi olsa konu iyi hallolur.

Ben sanırım bu akvaryum geçişinde büyük akvaryuma fx6 koyup yeniye 2260 olanı geçireceğim. O zaman denemiş oluruz. Tabi konu yaz başını bulacak.

Abi evde degilim ya aklimda resmedemedim acikcasi seninki yukari dogru gitmiyomuydu rampa gibi yani eni degilde yuksekligi iki noktada farkliydi gibi hatirladim sanki ben bi olciyim abide soylerim sana bizde michelangelo sorun yasiyor yani oyuzden sag ve soldaki bosluk bence cok az olmaliki ortadan gecsin birtek hayvan
Valla cizgili hic gormedim abi ben oyuzden sen daha iyi karar verirsin olcuye

Aynen abd de hallederim ordada nekadardir ki fiyatlar bu atakan petshopta bayagi ucuz gibi hem dolarda artti zaten gerci ozamana nolur kim bilir

Yanin enin nasil degisken oldugunu anlayamadim cok iyi
2 cm sag 2cm sol taraftan boslukta kir birikir derken kum ustunde mi demek istiyosun abi ? Yan camlarda birikebilirmi ki?

Kum üzerinde birikir ve karıştırman zor olur.

Evet benim sehpa doğrudan eğimli rampa gibi.
Bence sehpayı düşünürüz yaptırırken. Daha farklı şeyler akla gelebilir. Sehpa arkaya dayanıp ortası içinden geçmeli değil benim şimdiki gibi boşta kalabilir. Hayvanda önünden rahatça yüzer.

Ben yarin erkenden kalkicam 7 de izlemeye baslarim fakat kaca kadar surmeli en az mesela 10 a kadar sorun olmasa limonu alabilir miyi akvaryuma ?
Birde isi isini nezaman normal seviyeye dusureyim?

Cvp: Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Bence ısıyı birbirlerine tam olarak alıştıkları zaman düşür diğer türlü boş yere stress oluşmasın

Suana kadar gozlemliyorum hala en kucuk bir catisma gormedim bu iki faktore bagliyorum ya isi yuksek oldugu icin (hala 30 derece) yada akvaryumda iki erkek olunca disi icin olan mucadeleler gerginlik yaratiyordu sizce ?

Tabiki 2 erkek olduğu zaman sürekli bir badkınlık kurma durumu oluyordur ama şimdi rahat ettiler bence..

Hala takip etmeue devam ediyorum simdi de zeytin michelangelonun yaptigi gibi kum kazmaya basladi

Bir gelisme yok bir kavga olmadi bunun nedeni bence yukarda yazdigim iki nedenden biri isi hala 30 derece limon hala plastik kapta duruyor mavi isigi acip cikicam simdi aksam gelmiycegim icin annemler kapatir artik

Bence artık bir sorun olmaz sanırım ama yinede gözlemle sen :)

Yarın sabah ısıyı normale düşürüp devam et Ali Sarp. Birbirleriyle anladığım kadarıyla iyi yönde de ilave iletişim olmadı. Konu büyük ihtimal dişiyi diğer erkeğe bırakmak istememesi.

Limonu akvaryuma aliyim mi ? Yarin dusururum isiyi normale
Evet olmadi

Sabahtan ısı düşürüp gene devam et. Eğer konu aynı seyirde devam ederse ki bence öyle olacak iki erkek tek dişi olması bu duruma sebep olabilir derim.

yarın o ısıda dursun. duruma hemende tepki verebilirler daha uzunda sürebilir.

Geri