Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Cvp: Uzulerek veda ediyorum-Istanbul

Abi nasil olacak simdi bu is maviyi degistirsem isi artmadigi gibi kalibresi bozulacak valla cozemedim hem o centik niye orada allah askina

Aynen abi bir ay sabretseler halledicem herseyi ama iste

Aynen bu yeni kucuk akvaryum icin salona koydacagim hani ona dusundugum mobilya ile ilgili

Abi hayvanin asilma derken suan isiticda suda 27 de yani dogru kalibrasyon benim yapmak istedigim 29
Alt kisimda 3 tas var dusunup bitkileri cikarttim bunuda cikartip deniyim bi ?

alisarp ısıtıcının o kısmın bir resmini atsana bakayım düzenek nasıl. yanlış mı anlamışım.

sen mobilya altından sarkmaları diyorsun. o şekilde olmaz. yan camlar tabana basmalı. dediğin gibi olursa bütün yük taban camına binecek.

Abi evde degilim google da bir fotograf buldum bende kirmizi ok 27 de su 27 fakat centigin ucuna geliyor yani 27 den arttiramiyorsun ama fazlalasabiliyor buldugum fotograf

mailto:/mvqasy.jpg

Mobilya isini halletmemin bir yolu var mi abi ya bu mobilyayi kullanarak

kırmızı sabit ve ısıyı gösteriyor. 18 derecenin sol yanındaki mavi çentik alt bariyeri. o mavi çentiğin döndüğünde öbür taraftan kırmızıya değdiği noktada üst bariyeri. bu sende 29 dereceye kadar çıkıyor. daha üste çıkmıyor doğru anladım herhalde. acaba o kırmızının yerinden oynamış olma ihtimali olabilir mi. veya oynuyor olupta ısı sabitleyici bir güvenlik önlemi mi.

buna bir de emre baksın onda vardı. elimde olsa incelerdim de böyle anlaşılmıyor.

mobilya altına akvaryum tabanı kadar bir tahta konursa baskı tahtaya biner. 1 cm'den kalın bir tahta. mobilyanın resmini eve gidince bir atsana önünde kapak varsa onu da açıp çek ana iskelet biçimi nasıl bakalım.

Hayir abi oyle degil sen maviyi istersen 80 e cevir ozaman kirmizi olan 29 u gecmis oluyor tabi yani kirmizida bir sinir var bu derece siniri degil mavi dondugu surece her dereceye gelebilir
Anlatamiyorum yazarak oyuzden emre abi yazsin o anladi sanirim

Mobilya isi illa baska mobilya mi olacak

mobilya dört ayaklı yani bacaklı bir şeyse o kadar yükü çekmesi zor olacaktır. bacaklar ayrılabilir. senin akvaryumun mobilyası gibiyse dediğim şekilde akvayum ölçüsünde tahtayı üstüne oturtup kullanabilirsin.

Şimdi evdeki yedek ısıtıcıya baktım. Kırmızı belli bir aralıkta hareket edebilir. Önce kırmızıyı biraz artırıp çevirsen olmuyor mu?

Bu mobilya işine uzak kaldım. Sen ufak bir akvaryum yaptırıp hazır bir mobilyaya mı koyacaksın?

Abi suan zaten kirmizinin sonunda fotograflari yukluyorum

mailto:/261iyko.jpg

mailto:/28kolsy.jpg

Mobilya ayakliymis baska mobilya almam gerekecek sanirim

Tamam işte ısıyı artırabilmen gerekiyor. Düşürmekte sorun yaşaman daha büyük ihtimal.

Perspektiften yanlis anlasilmis 27 den ileri gidemiyor ama asagi gelebiliyor oda diger taraftaki centigin izin verdigi kadar iste
Sende olmuyor mu bu problem abi ?
Simdiki akvaryumlar icin protemp alacagim ben

Kırmızı gidemezde sen zaten maviyi ilerletmek istemiyor musun? Bende ısı ayar sorunu yok.
Bir şekilde senin kalibrasyon yukarıda mı kaldı acaba? Dereceyi düşürmeye çalışsan düşmeyecek gibi.

Şu şimdiki akvaryumlar konusuna kısaca tekrar değinsene. Daha küçüğe döndün sanırım yada fazla sayıda mı akvaryum yapılacak?

Hayir mavi zaten sinirsiz hareket ediyor ama mavi isi arttirmiyor ki kalibrasyonda ise yariyor kirmiziyi hareket ettirmek istiyorum
Soyle simdiki akvaryuma arti dusundugumuz yavrulama alani olan akvaryum yapilacak arti olarak en fazla 5 kaplumbagaya cikmayi dusunuyorum ozaman bir sure bu kucuk dedigim 90*50*50 yada 45*55 yada 60*40 lik akvaryumlarda kalacak yeni gelen ikisi ozamana kadar zeytin veya limon bunda kalacak eger yumurtlama yeriylede bu kavga durumlari degismesse

Kucuk akvaryumu salona dedigim her kenardan 5 cm tasan ayakli mobilyanin ustune koymak istiyorum

alisarp maviyi çevirdikçe derece azalır yükselir onu kontrol et. ısı ayarı odur. eğer çalışmıyorsa içindeki tırnak ne varsa o kırılmıştır.

Isı ayarını mavi ile yapıp kırmızıyı derece ile ölçtüğün rakama getireceksin Ali Sarp Kalibrasyon bu şekilde. Ama senin kırmızı dayanmış.

Şimdi anladım Ali Sarp. Kçük akvaryum dediğinde az bir miktar değil. Bu sebeple altı ile yaptır tam olsun. Ben 60*40*40 akvaryumu bile bu şekilde yaptırdım. Cem in belirttiği köşelerin altına gelecek ayaklar çok önemli.

Isi ayarini yapan mavimiymis sagolun bugune kadar diger turlu yaptim ve nasil olduysa oldu :) hallediyorum ozaman 28 mi yapayim 29 mu sizce ?

Eger mobilyasiyla yaparsam salona koyamam abi yakismadigi icin annem istemez cunku
Neyse bi cozum bulmaya calisicam ben

Bence 29 yap. Şu sıralar biraz sıcakta gözlemle. Diğeriyle yaparken bir yandan mavide dönmüştür bir şekilde, esas ayar mavı. Kırmızı doğru ısıda oluduğunu derece ile anlayınca o rakama getirmek için.

Mobilyanın kaplamasını mas istediğin gibi yapar. Sen resim çekersin, buna gör ne var dersin. Bana zamanında bir çok örnek göstermişti.

Banada bir suru ornek verdiler ama buna uyan varmiydi hatirlamiyorum simdi yine konusuruz
Tam isiyi arttiriken zeytin gozlerimin onunde tekrar saldirdi suan isiyi arttirdim bundan sonra 1.5 ay 29 birakicam eger bu surede yani isi artinca bir sorun bile olursa ayiriyorum
Bu surede plastik kapta kalmak zorunda ama insallah sorun olmayacak isi sabit ama onu soylemistim zaten

Bukadar yilda hic kavga etmeyen hayvanlar nasil olduda boyle oldu anlamiyorum ve cidden uzuluyorum
Bu kavga olurken limon kuru alandaydi buarada

Buda karakterlerinin ve davranışlarının bu şekilde değişebilmesinin ispatı. Yıllardır geçiniyorlar, yer sıkıntıları yok, aç değiller, hastalık yok. Yani sebep olacak en ufak görünür etken yok. Tek uygunsuzluk dişinin 1, erkeğin 2 olması. Biliyorsun hayvanlarda genelde sayı fazlalığı dişide olmalı. Yani erkeğin haremi mantığı.

düşünüyorumda suyun ısısını düşürsen de erkekler durulsa mı. çünkü 1.5 ay sonra havalar ısınacağı için su zaten 30 dereceleri bulacak. o zaman ısıyı düşürme imkanında olmayacak.

Mesela dusur derken 25-24 falan gibi mi abi ?

Geri