Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni akvaryum

Cvp: Yeni akvaryum

Ben en son elyaftan suzulmesi taraftariyim ama bi cem abide baksin benimde bi yanlisim varsa o aciklar zaten

elyaflar ince olmuş ama sepetler oturmuyorsa mecburen bu şekilde olacak. hortumlara gelirsek ben şu ürünü kullanıyorum.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11909&ad=jbl-cleany-hortum-fircasi
veya biraz kalın galvanizli tel bulursan telin bir ucunu eğip pamuk tak veya boruya pamuk tık ve ittir. hortum 1.5 metre sen teli 2 metre al. hortumun içi pisken kullanma.

Hala ugrasmaktayim ev halki uyudu tekrar yardiminiza ihtiyacim var lambalarimi nasil takicam bilemedim birde cok fazla su sesi var buraya baska birsey yapabilirmiYim yada geceleri kapatsam olurmu ?

mailto:/14rzic.jpg
mailto:/r1d8i9.jpg
mailto:/s1uxag.jpg

Bu arada daha mango kökünü koyacam sanki alan yine daralacak akvaryumu gözümde oek bi büyük canlandirmisim peki suyu bukadsr yetermi bitmemis haliyle birkac yorum alayim bugünlük birakicam artik cok yoruldum sabah devam insallah

Lambalar kıskaçlımıydı? Filtrenin şelale tarafını cama doğru verirseniz ses düşücektir ama suyu çeken değil diğer tarafa verirseniz sirkülasyonu daha iyi sağlarsınız

Evet kiskacli kenarina takmayi denemedim ama cok yakin oldu onada ayri birsey düsünmem lazim
Ozaman akvaryumun kisa olan camina cevireyim öylemi

Ablacım sen bi tak ısıtıcı lambayı socaklığı ölç mümkünse dereceyle 30 31 derece olması lazım.. Ablacım mobilden girdipim için tam göremiyorum ama suyu alan tarafa bakmasın şelale o zaman temizlik konusunda verim alamazsın

Simdi oldu allahrazi olsun kardesim lambalarida hallederim ama yarinmi koyayim kaplumbagalari yoksa geceden koysam olurmu

Ablacım ne demek bunun için burdayız.. Orda saat geç olduysa yarın hallet herşeyi hem gündüz saatte lambaları yanacağı için ortamı daha iyi keşfeder ve tanırlar sizde dinlenin sabah daha rahat kafayla halledersiniz

meryem ucundaki tapayı çıkar. boruyu aynen bu haliyle sağ tarafa çevirip kısa cama vantuzla su ön cam köşesine çarparak aksın ayrıca hafif aşağı doğru eğ suyu da biraz daha yükselt.

Burda suan saat 22:22 bir saat farkimiz var bende bugünlük birakmayi düsünüyorum harbi yoruldum daha baska islerim var bugün bu isle ugrasacam diye evin isleri kaldi :)

Yarın halledersiniz ablacım su sıcaksa direk atarsınız kaplumbağaları onlarda alışır büyük ihtimalle 1 gün içinde :) biraz mola

Cem tipayi cikarinca daha fazla ses oldu biliyorsun akvaryum yatak odalarina cok yakin o yüzden cok ses geliyor ama böyle olur dersen birakicam cünkü daha güzel hem az ses cikiyor suyuda yükseltirsem korkuyorum kacarlar diye birde daha lambalari takmadim onlarida takimca bakarim artik biraz daha ilave ederim
Birde böyle calisir vaziyette birakayimmi sabaha kadar yoksa kapalimi dursun sabah acarim tekrar ben diyer eksikleri yapana kadar tekrar calismis olur

mailto:/2cdpxk.jpg

hangi şekilde daha sessiz ise o şekilde dursun. ikinci boruyu çıkarmışsın. onu takıp çaprazlama karşı cama verirsen ses daha da azalabilir ama vantuzsuz desteği olmaz. istersen bir dene. kaykılma olmayıp ses kesiliyorsa öyle dursun. filtreyi kapama işini sana bırakıyorum. şu an bakteri oluşmadığı için sorun yok ama oluştuğunda kaparsan bakteriler ölür ve suyu zehirler.

Yanlamasina cevirince uzun geldi bu sefer degidigin gibi vantuzsuz olunca asagiya kaydi hic olmadi onuda denedim en iyisi bu sekil oldu eger bu haliyle kaplumbagalarimi icine koyarsam bir sorun olurmu su isisi suanda 26 uygun olurmu acaba

diğer su ısısı kaç derecede ?

26 inin üstüne cikmiyor kac saatir ayni isitici 26 tidaydi 28 e cikarttim

hayvanların olduğu yeri sormuştum. bunun ısınmamasıda ısıtıcının yanlış tarafta olması ısınan suyu filtre çekiyor ısıtıcı filtreden su çıkış tarafında olmalı. ve derecede tam tersine diğer köşede olacak.

27-28 arasi suan onlara eski akvaryumu hazirladim isiticiyi koydum birtane kütük gibi bir süs vardi onu koydum birde bitki sabaha kadar artik böyle idare edecekler

neyse töreni yarına yap hayvanlar gündüz gözü görsün uyum sağlasın. dekor bitkiyi de yarın yaparsın.

Geri