Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryuma Geçiş

Evet bu şekilde daha iyi olur. Efe verdiğim ölçülerde taban ve rampayı tek parça şeklinde ölçüp bir parçaymış gibi kestirip ısıtarak eğim ver.
Cem Bey tetra ex 1000i aldım amazon üzerinden Almayadan 3400 TLye geldi. JBL pro temp 200ü bulamıyorum bir kaç yerde stok vardı bitti. alternatifi ne olabilir. Yoksa onu mu arayayım

bugün pleksici ile görüştüm toplam 1000 tl fiyat istedi kuru alana

kıl testere olarak bu uygun mudur?

Ekli dosyalar

• 1698696649941.png
    1698696649941.png
    404.1 KB · Görüntüleme: 13
Rampa uzunluğu 30 cm olsun. Şu an kıl testereye ihtiyaç yok. Pleksiyi alınca bak gerekirse al. Kıl testere pense tornavida gibi sürekli lazım olacak birşey değil boş yere almış olma.

Pleksi pahalıdır ben yaptıracaktım. Akvaryum parası isteyince vazgeçmiştim.

Eheim thermocontrol 200 watt olur. Tepe kısmı kırmızı halkalı olan tam batıyor. Mavi halkalı olan dikey konumlandırmalı.

Merhabalar, uzun bir süre geçti ama sonunda tamamlayabildim. 100x50x60h akvaryum bugün gelecek. Tetra Ex1000 filtre ve JBL protemp 200 aldım vitasand kumum var kuru alan için de hazırlığım ve lambalarım var. Başka almam gereken bir şey var mı acaba. Bir de filtreyi nasıl kuracağız yardım edebilir misiniz Cem bey

Elinizde iç filtre vardı değil mi? Onu da suda uçuşan attığı eski derileri toplamada kullanırız.

Filtre gelsin bakalım. Siz gelince kovayı sepetleri ve kapağın iç kısmını akvaryuma ait bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı ile yıkayıp gazete üzerine dizin. Hem kurusun hem kokusu gitsin. Hortumları el yakmayan sıcaklıkta su ile yıkayın.

Elinizde iç filtre vardı değil mi? Onu da suda uçuşan attığı eski derileri toplamada kullanırız.

Filtre gelsin bakalım. Siz gelince kovayı sepetleri ve kapağın iç kısmını akvaryuma ait bulaşık süngeri ve bulaşık deterjanı ile yıkayıp gazete üzerine dizin. Hem kurusun hem kokusu gitsin. Hortumları el yakmayan sıcaklıkta su ile yıkayın.
İç filtre var ama çok küçük o işe yaramaz sanırım. Bi tane alırım nasıl bişey almam lazım?

Birde akyaryumu kaç cm doldurmak gerek?

Kuru alan akvaryum üstü ise tepeden minimum 7-8 cm kaçış boşluğu bırakın. Ek olarak rampa hayvanın kabuk boyunun yarısı kadar su içinde olmalı. En az 10 cm'den az olmasın, su içinde olmalı ki gövdesini oturtup kuvvet alarak çıkmalı. Buna göre ayarlayın.

Su derinliği 30 cm'yi geçecek mi?

Kuru alan akvaryum üstü ise tepeden minimum 7-8 cm kaçış boşluğu bırakın. Ek olarak rampa hayvanın kabuk boyunun yarısı kadar su içinde olmalı. En az 10 cm'den az olmasın, su içinde olmalı ki gövdesini oturtup kuvvet alarak çıkmalı. Buna göre ayarlayın.

Su derinliği 30 cm'yi geçecek mi?
Merhaba Cem bey Akvaryumun fotoğrafı ektedir. Su yüksekliği 30 Cm'yi geçecektir. Tetra ex1000i de yıkadım kurumasını bekliyorum. içinden çıkanlar sağ tarafta. sonraki iki fotoda benim aldığım filtre malzemeleri bunların nasıl kullanacağız anlatabilir misiniz?

İç filtre için de bir öneri yapabilir misiniz acaba?
* Image 2024-02-01 at 21.56.15.jpeg* Image 2024-02-01 at 21.56.17.jpeg* Image 2024-02-01 at 21.56.17 (2).jpeg* Image 2024-02-01 at 21.56.18.jpeg

Merhaba Cem bey Akvaryumun fotoğrafı ektedir. Su yüksekliği 30 Cm'yi geçecektir. Tetra ex1000i de yıkadım kurumasını bekliyorum. içinden çıkanlar sağ tarafta. sonraki iki fotoda benim aldığım filtre malzemeleri bunların nasıl kullanacağız anlatabilir misiniz?

İç filtre için de bir öneri yapabilir misiniz acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 7290Ekli dosyayı görüntüle 7289Ekli dosyayı görüntüle 7288Ekli dosyayı görüntüle 7287
32-33 cm olursa derinlik sobo 808c kose filtre tercih edebilirsiniz baya guclu ve cok memnun eder sizi iyice arastirdim kendimde alacagim bizzat.

En alt sepete seramik üstü sünger, boşluk kalırsa eurostarın seramiğinde bir miktar ekleyin. Yalnız sepete tam oturacak gibi üstüne oturtun. Hiçbir sepette şişkinlik olmayacak.
2. Sepete elyaf üstü zeolite üstü elyaf olacak zeolite filtre torbası içinde olacak. Torba içinde yıkayıp tozunu alın.

Elyafı ıslatıp kabarıklığını alarak koyacaksınız. Sepet kenarlarında malzeme tam yayılmadığı için boşluk olacaktır buraları elyafla besleyin kaçak yapmasın. Su her zaman kolay yoldan geçer malzemeyi es geçmesin.

Bioballara ve diğer süngerlere gerek yok. Süngerler yedekte dursun.

3.sepete eurostar aquaclay alıp kullanın. Yine alt ve üstünde elyaf olacak.

En üst sepette elyaf carbon elyaf olacak carbonu yeterince torbaya koyup yıkayın. Koyu tozu gidecek kadar siyahlık bitmez.

Kurulumu yaptıktan sonra su çıkış hortumunu emin su filtreye doğru akmaya başlayınca bırakın kendi dolar. Su emiş borusunda görünce su çıkışı büyük kovaya tutup çalıştırın. Başta bir miktar siyah su akacaktır. Su şeffaflaşınca fişi çekip su çıkışı akvaryuma monte edip çalıştırın. Borunun ön tapasını çıkarın su önden aksın. İkinci plastik boruya gerek yok tek boru yeterli. Diğerini de tünek niyetine vantuzla su yüzeyi hizasında ön köşeye konumlandırın. Hayvan tutunup dinlensin.

Geri