Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yeni Akvaryuma Geçiş

Kurulum bitince üstten ve önden resimlerini atın bakayım.

Merhabalar cem bey, iç filtre de geldi. şimdi kurucam ama öncelikle iç filtreyi doğrudan kullanabilir miyiz diye soracaktım yoksa elyaf vs koyacak mıyız?
icine o tarz malzemeler koyarsaniz su daha yavas kirlenir hepsinin farkli ozelligi var,direkt kullanirsaniz daha cabuk kirlenir.

Sobo 808c almıştınız yanlış hatırlamıyorsam. Üst hazneye zeolit, alt hazneye de elyaf koyarak kullanabilirsiniz.

Dış filtre olduğuna göre üst haznede sünger dursun alt hazneye elyafı koyun. Ne boşluk olsun ne de sıkı.

Kurulum bitince üstten ve önden resimlerini atın bakayım.
Hepinize teşekkür ederim. Kurulumun son hali fotolarda. Kuru alan biraz küçük kaldı. ama çıkabiliyor şimdilik ona alternatif düşünüyorum. Bir de kum elimde bu kadar kalmıştı üstüne sipariş edeceğim. Böyle bir kurulumda iç ve dış filtreyi ortalama ne kadar sürede temizlemek gerekir? Bir de ek olarak dikkat etmem gereken birşeyler var mıdır?

* Image 2024-02-06 at 18.49.32.jpeg* Image 2024-02-06 at 18.49.31.jpeg

Dış filtre su emiş tabana 7-8 cm yukarıdan olacak. Çok havada bu tabandaki kirleri çekmez. Ek borusunu takın.

Su ısıtıcıyı tabana yine 7-8 cm'den yatay konumlandırırsanız performansı artar.

Dış filtreye su sararıncaya kadar dokunmayın. Su sararınca temizleyin. Bir sonraki kullanımda su 1 ay olmadan yine sararırsa filtre malzemesi işlevini tamamlamıştır yenilersiniz.

İç filtrede ızgaradan elyaf gözükür. Kahverengiye dönmüşse o kısmı koparıp atın. Eksilen kadar ekleyin.

Dış filtre su emiş tabana 7-8 cm yukarıdan olacak. Çok havada bu tabandaki kirleri çekmez. Ek borusunu takın.

Su ısıtıcıyı tabana yine 7-8 cm'den yatay konumlandırırsanız performansı artar.

Dış filtreye su sararıncaya kadar dokunmayın. Su sararınca temizleyin. Bir sonraki kullanımda su 1 ay olmadan yine sararırsa filtre malzemesi işlevini tamamlamıştır yenilersiniz.

İç filtrede ızgaradan elyaf gözükür. Kahverengiye dönmüşse o kısmı koparıp atın. Eksilen kadar ekleyin.
Teşekkür ederim Cem bey, ısıtıcıyı düzelttim ama ek boru dediğinizi bulamadım ya kutudan çıkmadı yada bi kalabalıkta düştü. Bulmaya çalışıyorum yedeği satılır mı acaba

Su emiş borusu iç içe geçmeli borudur. Uzatılıp kısaltılır.

Parça olarak satılıyor mu görmedim.

Resimlerine bakın o parça varsa orada gözükür.

Geri