Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

150x80x70h= 840 lt ve diğer iki akvaryumum

Cvp: 150x80x70h= 840 lt ve diğer iki akvaryumum

İnşallah bende yumurtlatabilirim.Fethiye de gittiğim veteriner elma vs verebilirsin demişti ama ben marul veriyorum bir şey olur mu?
Köyde yumurtlatıcam.Böylece sağlıklı olurlar.

Ağzım açık kaldı :w00t:

Tebrik ederim tek kelimeyle mükemmelll !!

2 soru sorsam :)

1) Güneşlenme alanına tırmanırken 30 derece açı ile yerleştirdiğiniz rampa üzerindeki taşları silikon ile mi yapıştırdınız?
2) Dip çekme işlemini tahmini kaç günde bir yapıyorsunuz? (büyük tank için)

Saygılar :)

AEK' Alıntı:
Çok teşekkürler Emin :)

Yapım aşamasında bayağı uğraşmıştım. Profesyonel akvaryum imalatçısı yaptı ama dizayn ve yapım aşamasındaki zaman uğraştırdı biraz. Maliyet tabiki az değil. Ama bakım şu an için kolay. Eheim 2260 öyle bir temizliyorki senede bir kez filtre temizliği ve temizlikteki dahil iki kez su değişimi dışında ilave temizlik yada dip çekimi istemiyor. Sadece haftalık buharlaşan su yerine eklediğim 50 lt kadar bir su var. Tabi hayvan sayısının azlığı ve kerataların dışkı yemeside şu an için buyük kolaylık.
Bu sistemin iyi yanını hayvanlar erişkin olduklarında net olarak göreceğiz.

2. Sorumun cevabını aldım :D

İnşallah bende yumurtlatabilirim.Fethiye de gittiğim veteriner elma vs verebilirsin demişti ama ben marul veriyorum bir şey olur mu?

Zilli Hayri' Alıntı:

Elma vermemen çok iyi, şekerli gıdalar yani meyva doğalarında yok. Marul vermen iyi. İleride bitkisel beslenmeye geçişte zaten gerekecek. Şimdiden alışmış olur. Azar azar ver 2-3 günde bir.

Yumurta konusu hepimiz için çok erken ve kolay da değil.

Hayri bir türlü yemedi şu marulu.Uyumak için kullanıyo onu yerine.Zilli çok sever.Bir de ileride hala et vericekmiyiz ve hep bitki ağırlıklı yem kulanıcaz?
Zaten o zamana kadar akvaryumu büyütür.Ekipmanlar tamamlanır.

alparslan016' Alıntı:
Ağzım açık kaldı :w00t:

Tebrik ederim tek kelimeyle mükemmelll !!

2 soru sorsam :)

1) Güneşlenme alanına tırmanırken 30 derece açı ile yerleştirdiğiniz rampa üzerindeki taşları silikon ile mi yapıştırdınız?
2) Dip çekme işlemini tahmini kaç günde bir yapıyorsunuz? (büyük tank için)

Saygılar :)

AEK' Alıntı:
Çok teşekkürler Emin :)

Yapım aşamasında bayağı uğraşmıştım. Profesyonel akvaryum imalatçısı yaptı ama dizayn ve yapım aşamasındaki zaman uğraştırdı biraz. Maliyet tabiki az değil. Ama bakım şu an için kolay. Eheim 2260 öyle bir temizliyorki senede bir kez filtre temizliği ve temizlikteki dahil iki kez su değişimi dışında ilave temizlik yada dip çekimi istemiyor. Sadece haftalık buharlaşan su yerine eklediğim 50 lt kadar bir su var. Tabi hayvan sayısının azlığı ve kerataların dışkı yemeside şu an için buyük kolaylık.
Bu sistemin iyi yanını hayvanlar erişkin olduklarında net olarak göreceğiz.

2. Sorumun cevabını aldım :D

Çok teşekkürler :)

Evet, taşlar silikon ile tek tek yapıştırıldı. Su içerisindeki gece uyudukları dinlenme alanlarıda aynı şekilde.

Zilli Hayri' Alıntı:
Hayri bir türlü yemedi şu marulu.Uyumak için kullanıyo onu yerine.Zilli çok sever.Bir de ileride hala et vericekmiyiz ve hep bitki ağırlıklı yem kulanıcaz?
Zaten o zamana kadar akvaryumu büyütür.Ekipmanlar tamamlanır.

İleride bitkisel yem, taze sebze ve şimdi kullanılanlar uygun oranlarda gene verilecek. Zamanla alışır, sen arada vermeye devam et Burcu.

Tamam abi.Bugün okulda Şevval diye kız vardı 2 tane resisi vardı.Ben ne kadar onu bilgilendirsem de akvaryumunu değiştirmedi ve kaplumbağası kaçmış.Bugün sordum kaplumbağayı buldu mu diye bana dediki benim kaplumbağm melek oldu galiba bende ou kızınca e azıdan ban onları özgür bırakıyorum senin ki gibi hapisane hayatı sürmüyolar dedi ben o şok oldum kapluş 1 hafatdır kayıp.

Senin kaplumbağan kara kaplumbağası mı diye sorsaydın. Su kaplumbağaları suda yaşar. Sadece güneşlenmek için karaya çıkar. Evde dolaşması toz vs sebeplerden zaten hastalık sebebi olduğu gibi hayvan rahat rahat yüzemediği için ayrıca stres sebebi. Yani hayvan rahatça yüzmek, damak, çıkmak yerine kuru yerlerde ısı olmadan eziyet çekmiş. Böyle durumlarda foruma da yönlendirip bilglenmesini sağlayabilirsin.

Zaten her şeyi bırak bu hayvanların doğasını tarif et. Biz tabiki doğanın yanından geçemeyiz ama taklit etme şartları mümkün olduğunca sağlama konusunda çaba harcarız.

Abi zaten kaplumbağa bakacak kişi böyle yapmaz ve ben onu siteye yönlendirdim dalga geçti.Ben kapluşları alırken 6 arkadaş gittik tüm kaplumbağaları aldık geldik.16 kapluş vardı ve onlar şu an benden daha iyi bakıyor.Har ay veterinere götürüyorlar kontrole.Ben istedim vermedi ve aldığı yem ne biliyor musun japon balığı yemi.

Her kişi aynı hassasiyette ve hayvanseverlikte değil malesef.

O zaman niye hayvan bakıp eziyet ediyorlar ben çok üzüldüm malesef abi.

Sadece hobi ve zaman geçirme olarak düşünüyorum.

Hiç sanmıyorum bugün hayvanları sokağa atmış :'( :59:
Kedi köpek mi bu ki zaten o hayvanların da atılmaması lazım.

Hayvan sevgisi aşılanmadan hayvan sahibi olmasına izin verilirse sonuç bu olur. Malesef aile bu anlamda ondan daha da sorumlu.

Maalesef abi ya niye bakamıcan hayvanı neden alırsın.Niye bireyler izin verir.

keşke götürüp fare zehiri hediye etseydin hiç değilse hayvanlar acı çekmeden ölürlerdi. kendisine faydası yok, büyüyüp vatana millete faydası mı olacak. bunun ilerde anne olduğunda yetiştireceği çocuğa acıyorum. artık onu da salar dışarı. böylelerine tasma takıp gezdireceksin. hayvan bile hayvanken yavrusuna sahip çıkar daha ne diyeyim.

Çok haklısın Cem abi.Böyleleri insan olamayı hak etmiyor.İnsanın:59: :'( canını sıkıyor. :bangin:

Merak ettiğim konu bu akvaryumlar için toplam kaç lira harcadınız? Özellikle büyük olan için?

Aslında kinse harcadığı parayı paylaşmak istemez, ne de olsa pahalı bir hobi ve uğraş.. Ancak böyle projeler yapmak isteyenler için de merak edilen bir husus.

iyi bir motorsiklet alabilirdi diyeyim sen anla.

Geri