Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, ekipman vs gerekli malzemeler

Hayvanlar ufak onun için 4 cm yükseklik yeterli. Sudan da çalmayalım.

En*boy*4/1000=alınacak kg miktarı.

Cem Bey termometrenin cama yapışması gerek kısım tutmuyor camı, geri mi göndereyim yoksa ucu çıkartıp termometreyi suyun içine mi bırakayım?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 8
Isıtıcıyı kaç dereceye ayarlayıp çalıştırayım? 28 sanırım değil mi?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Tamamdır. Isıtıcı için bir şey yapmama gerek yok değil mi kutusundan çıktıktan sonra direkt 28 derece yapıp suyu koyup fişe takabiliriz

Bir de ben yatay konumlandırmıştım fakat babam dikey olsun diyor o da kafamı karıştırdı?

Bende bu şekilde konumlandırdım ama babam 2. fotoğraftaki gibi dursun diyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 13
  • image.jpg
    image.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 15
Vantuzu su içinde bastırınca yapışmıyorsa el yakmayan sıcak suda 10-15 dakika bekletin. Derecesiz boş vantuzu.

Su ısıtıcısını kontrol için şimdilik dereceyi ısıtıcıdan uzak köşeye bırakın. Ölçüm 28 derecede sabit duruyorsa ayar tamamdır.

Tetralar tam batabiliyor. Yatay konumlandırın. Hem su azalmasından etkilenmez hem de performansı dikeyden daha etkili olur.

Kumu 8-9 kere yıkadım temizlendi sanmıştım akvaryuma dökünce suyu bulanıklaştırdı

Geri