Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum, ekipman vs gerekli malzemeler

Kumu karıştırıp biraz daha tozu ortaya çıkarıp suyu alın yeni su ekleyin daha çabuk durulur. Ne kadar yıkasakta bulanıklık oluyor.

Bir de ısıtıcıya baktım şimdi ışığı yanmıyordu. 30 derece ölçtü derece acaba kendi kendine durup çalışıyor mu ısıtıcı? Ben her zaman kırmızı ışığı yanacak sanıyordum

Bir de ısıtıcıya baktım şimdi ışığı yanmıyordu. 30 derece ölçtü derece acaba kendi kendine durup çalışıyor mu ısıtıcı? Ben her zaman kırmızı ışığı yanacak sanıyordum
Isıtıcıların da termostatı vardır. Termostat suyu uygun ısıya getirince kapanır.

Mesajı yazdığımdan beri çalışmadı hala 29 derece gösteriyor. Bozuk değildir değil mi?

Sabaha bir kısmı oturur. Yine bulanıklık olursa bir miktar su alıp yavaşça emsal sıcaklıkta su ekleyin.

Kalanı her genel temizlik zamanı önce kumu karıştırıp tozu havalandırın sonra suyu alın. Bir iki genel temizlik sonrası toz kalmaz.

Su ısısı 28 derece üstü duruyorsa su ısıtıcıyı 27 dereceye ayarlayın.

Bu şekilde duruyor doğru mu? Fakat Cem bey, ben ilk kurduktan sonra bir ışığının yandığını gördüm dünden beri yanmıyor bakıyorum sürekli. Daha kaplumbağaları koymadım ama bir sıkıntı var gibi ısıtıcıda. Derecede şu şekilde gözüküyor.

Ekli dosyalar

• IMG_7391.jpeg
    IMG_7391.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 12
  • image.jpg
    image.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 12
Işık yanmıyorsa su 28 derece üstüdür.

Gece bakın. Su serin olur. Devreye girer. Özellikle sabaha doğru en soğuk halindedir.

Yada en kolayı bir kaba soğuk su doldurup içine batırın. Çalıştırın. Işık yanarsa çalışıyordur.

Cem Bey iç filtre de geldi de ben bundan hiç bir şey anlamadım kurulumunu nasıl yapacağım

Tüm parçalar bir arada resmini atın anlatayım.

Galiba 2 kullanım şekli var değil mi

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 9
Bunu iki türlü kullanabilirsiniz ya şu an taktığınız şekilde hortumun diğer ucu akvaryum dışına sarkıtılacak. Bu şekilde hava kabarcığı verecek.

Yada hortumu taktığınız aparatı söküp yerine o küçük dirseği takıp diğer ucuna uzun boruyu takarak kullanacaksınız.

Şelale borunun (delikli boru) ucundaki tapayı çıkarın su önden aksın.

Önce hava kabarcığını deneyin debi uygunsa bununla devam edin. Hayvanı sürüklerse şelale boruyu kullanın. Boru su yüzeyinde olacak filtre motoru su içinde.

Deneyin bakalım. Olmadı başka çözüm buluruz.

İlk önce hortumlu olan aparatı taktım çok fazla dalgalanma yapıyordu ucunu cama çevirdim şu an daha iyi, fakat benim anlamadığım iç filtrenin amacı nedir yani temizliyor gibi gözükmüyor dışkıyı vs.

Bir de eğimli bir kuru alan yeri var / şeklinde. Kuru alana çıkacakları kadar su koyunca uzun tarafın altında su boşluğu kaldı. Oksijenin biteceğini düşündüm ve belki hava alamazlar diye suyu kuru alana sıfır olacak şekilde koymadım. Fakat şimdi de kuru alana çıkamıyorlar nasıl bir rampa sistemi kurmalıyım?

Yarın akvaryumun resmini çekin bakayım. Motor tamamen su içinde olmalı.

Bu derinliği sağlayamazsanız filtreyi yan çevirin. 10 cm kadar su içinde olsun. Motor kısmını cam köşesine gelecek şekilde konumlandırın.

Çıkmaları için kabuklarının en az yarısı kadar su içinde olmalı. Makul 10 cm kadar olması.

Kiri çekmesi için kirin havalanması lazım. Havalanması içinde sirkülasyon.

Geri