Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alternatif Kaplumbağa Yemleri

Cvp: Alternatif Kaplumbağa Yemleri

ki aşçı yemeğini yapar kaçar limana :) ben güverte zabitiyim  saatlerce konteyner tahliye et sonrada bi o kadar yükle :) gerçi gemi tipine göre değişiyor liman süreleri

Kaplumbağalara sarsıntı iyi gelmiyor dışkılayıp kusuyorlar.

İguvert hatırladığım kadarıyla kaktüste ihtiva ediyor. Agivert ise tamamıyla bitkisel. Kaplumbağalar çok aç duruma düşmezse hayatta yemiyorlar. Stick olarakta çok küçükler.

Eğer mısırada gideceksen sakın gemiden inme şu aralar türklerden haz etmiyorlar.

mısır her daim öle :) rüşvet almadan bir iş yaptıkları yok

haz etme değil mısır ın doğalında var bişiler :) ücretini ödediğiniz tug bot gelip gemiye carpar palamar almaz 5 paket sigara için yapmadığınız bırakmaz, aynı şekilde yine ücretini ödediğiniz pilot gelmez gelse de gemiye çıkmaz, çıkarsa kuru kumanyalığı soymaya çalışır, utanmadan tarihi geçmiş sütü bile içer, craneciler konteynerı cell guidelara dik falan koyar formenleri hakeza o yüzden mısır çok gariptir :)

bu arada bulunduğum gemi yabancı bayraktı :)

Kimlikte türk yazdı mı bitiyor. Benim asker arkadaşım uluslararası gemi kaptanıydı. Asyadan amerikaya hiçbir ülke türkleri sevmez derdi. Diğer ülke tayfaları kötülüyorlar demişti. Hırsız üçkağıtçı milletiz gibisinden.

bende uzakyol gemi vardiya zabitiyim ama o görüşe çok katılmıyorum, ha mısır daki  arapdan çok aşağı kalır yanı yok ülkem insanın da ( türk limanlarında da 40 karton sigara gidiyor rahat ), türküm diye herhangi bir yerde problem daha yaşamadım burda şunuda belirtmek gerek tabi gemi ve firma hatta ve hatta limandaki acenteniz de önemli bu konularda

İçinde pul yemde olduğu için pek makbul değil. Repto, raffy P kategorisinde

Sera'ya attigim bir maile, gelen cevabi paylasiyorum

"Su kamlumbağaları için genelde etçil olduklarından dolayı bitkisel bir yemimiz yok.

Sera raffy P içindeki mineral oranıyla ayrıca satılan raffy Mineralin oranları arasında farklılık var.İkinci mineral yönünden daha zengin.Raffy P yi günlük temel yem olarak diğerini ise haftada bir kaç kez ara öğün olarak kullanabilirsiniz(hastalıklardan korumak ve direnci arttırmak için)

Carnivor ve Herbivor yemlerimiz tamamen farklı ve yeni teknoloji ile üretilmiş olup içiçe iki ayrı katmandan oluşan bu yemlerde temel yemdir.(detaylı bilgi için seramoni.com.tr  sayfamızda ki ilgili rehberi inceleyebilirsiniz)"

Raffy P'nin içindeki mineralin farklı olduğunu bende yazmıştım daha önce bir başlıkta, zaten görünüşünden belli, raffy mineral iri kan kırmızısı taneler, raffy p açık renkli pembe ve ufak taneler.

Teşekkürler mail için.

Iyi aksamlar Cem ve diger arkadaslar. Yakin zamanda Agil yem aldiniz mi?

Daha dogrusu ben 1-2senedir yeni kutu almamistim. Kutu birebir ayni ancak icerik biraz farkli cikti.

Oncekine gore; daha acik renk, duz yani girintisiz ve biraz da kalin. Yine bir sure sonra dibe batiyor ve sert, ambalaj da ayni,sadece bu kisimlar eskisi gibi.

Sizde durum nedir?

Bu arada alternatif yemlerden epey denedim;

Tropical Herbivor yemediler. Emre'ninkiler pek hoslanmasa da yemis.

Yine ayni markanin Vitarept ve Biorept'ini pek sevmediler.

Prodac Pellet'e de pek istekli degiller ama yukardakilere gore bir tik fazla.

Eheim denedim.Almaz olaydim.Dibe batan degilmis ancak ufacik misketler.Hayvanin gozu kadar. Her tarafa dagiliyor.

Tetra Reptomin Mix. Kucuk kaplumbagaya uygunmus megersem.Normal yeminin yarisi kadar cubuklar ve ufacik kurutulmus yem kismi var.

Prodac Tartafood. Bos bulunup aldim, bunun Big olani vardi aslinda..

Sera Herbs n Loops ve Flowers n Loops. Koca kutu icindeki 250 ml bile etmeyen Loops kisimlarini yediler.Gerisi cop..

Diger aldiklarim ancak acmadiklarim; Tetra gammarus mix,Jbl Gammarus,Tropical Gammarus, Tropical Carnivor

Ben kaplumbağaları 2 sene önce verdim. Yemlerin durumunu bilmiyorum. Eski yeni kutu içeriklerini karşılaştır. Bir de tarihlerine bak yakın tarihliler nemli olduğu için koyu olur kurudukça renk açılır.

Cok sasirdim.Hayirli olsun. Nereye verdin ozel olmazsa?

Tam tersi tarihleri 2.5 yil sonra. Onceki aldiklarim hep 1 yil idi ama kutuyu saklamadim.

Arkadaslar, Agil alip benzer sikinti yasayan var mi? JBL once konuyla ilgilendi ancak sonra fotograf ve seri no istemelerine ragmen, cevap yazmadi.

Tropical Carnivor aldim. Kurt larvasi ve circirbocekleri deli gibi kapisildi. Yalniz boceklerin sivri yerlerini kopartmak lazim.. Acaba karides ve balik kurusu yerine bu yeme gecebilir miyim?

Jbl Gammarus da diger karidesler gibi kucuk.Bir daha almam ama yendi.

Jbl Turtle Food: Gereksizmis. Karidesle stick karisik ama stick az ve onu da erkek kaplumbagam sevmedi.Sirf karidesleri yedi.

Diger aldiklarim ancak acmadiklarim; Tetra gammarus mix,Tropical Gammarus, Jbl Tortil, Jbl Herbil New

White Balance diye bir yem gordum.Ne mali oldugunu nette bulamadim.

Rotifish denedim.Meger kucucukmus yem ve yabanci degilmis sanirim marka.

Bir tek Jbl Agivert ve Tetra Gammarus kaldi denemek icin almadigim.

Tropical carnivoru ve energili birlikte kullandım. Carnivor serin yerde duracak. Buzdolabı olabilir. Nem kaybetmesin sıcak ortamda durursa acılaşır.

Resimler açılmıyor.

Geri