Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alternatif Kaplumbağa Yemleri

Yok dogru anlamissin.
Ama yememeye basladigi icin, anlami kalmadi kurutmamin.

Cvp: Alternatif Kaplumbağa Yemleri

Merhabalar.

Bu yem; kaplumbaga besleyen bir arkadasima, balik yemi oldugu ve kaplumbaganin da yiyebilecegi soylenerek hediye edilmis.

Acaba bu ne kurusudur? Bilen bana yazarsa sevinirim. Cunku kaplumbagam sevdi. Belki ilerde alirim eger ki zarari olmayacak birseyse.

Ekli dosyalar

• dedi-2019-08-17-213302.jpg
    dedi-2019-08-17-213302.jpg
    157.6 KB · Görüntüleme: 43
Kelebek larvası (kurdu), ağustosböceği larvası da olabilir.

Sanki agustosbocegi olana benziyor ama boyle bir yem bulamadim. Sera'ya mail attim. Bakalim bulabilecekler mi.

Sera degilmis.Ne oldugunu da bilen bulamadim.Akvaryum forumda bile.

Dajana markanin; karides, anayem, bitkisel yem olan cesitleri ve ayrica kara kaplumbagasi yemi de bir suredir geliyor.

Merhabalar

Bugun tesadufen Sera'nin Turtle Adult diye yeni bir yem cikartmis oldugunu gordum. Tabi simdilik pahali ama ilerde denemeli.

Bende tam yem çeşidini arttırmak istiyordum. Bunu kesinlikle alacağım.

Ama burada diyet için olduğunu, kaplumbağanın atıklarını azalttığını, yani o yemin çoğunu kullanıyormuş kaplumbağa. Yani obez kaplumbağası olan birisinin alması daha uygun olabilir. Cem Bey sizce bu ürünü almalı mıyım?

https://www.sera.de/tr/ueruen/teraryumlar/sera-turtle-adult-nature/

Saniyorum kucuk boyu yok.

Bence hemen almayin. Loops yemleri de boyle, ilk ciktiginda ucuyordu.. Sonra hepsinden ucuza indirdiler, satacak kisi bulamayinca.

Bir de simdi s.k. tarihleri falan uzun diye bu kadar pahali. Yakinda inerler.

Ben aslında dibe batan yemlerden çok istiyorum. Kaplumbağaya yemleri attığımda bir kaç tanede diğer uçtan dibe atmak istiyorum. Kaplumbağa en azından arayıştayken sonunda yem parçaları yerine gerçek bir yem bulsun istiyorum ama jblin di sanırım o yem artık Türkiye'de yok.

Jbl Agil, bir sure sonra asagi iniyor. Sonra yerde de gezinip topluyorlar..Ogrendiler, o yemin dibe de coktugunu.

Bu yem herbivorun orta göbeğinin çıkmış hali. Vitale emsal. Düşük gramajlı varsa alıp deneyebilirsin emre. Vital yediyse bunu da yiyebilir.

Jbl tortil dibe batıyor. Şu an bir tek akvaryem'de satılıyor.

Jbl Tortil akvaryem.com da stok bitik yazıyor.

Büyük çoğunluk aynı

Bitkisel alternatifi olarak Biorept L denemek istiyorum ben. 500 luk tek boy. İstanbul'dan arkadaslar varsa, ortak alabiliriz.

Denemek icin o kadar bitkisel yem aldim ki bosa gitti hep param.

Muhtemelen bunu da yemezler diye.

O karasal ve otçul sürüngenler için.

Biliyorum. Ama Vital ve Herbivor da oyle degil mi?
Suan benimkiler ikisini de yemiyor. Uc bes tane yese de gerisi kaliyor.

Oyuzden bitkisel yem alternatifi lazim

Dene o zaman ama kışın değil kışın ot türevli yemleri yemek istemiyorlar.

Geri