Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Beslenme Programlarımız

Kaplumbağanın yaşı:1 sene oldu alalı
Kaplumbağanın kilosu:ölçmedim
Kaplumbağanın kabuk boyu:4
Günlük verilen yemler:Tropical 3 adet yem
Haftalık verilen yemler:karides + biyo tortivit vitamin (karidese damlatıyorum)
Aylık verilen yemler:marul kıyma tavuk gösü

Bana hangi yemleri önerirsiniz yeşillik olarak ne verebilirim.Bana yardımcı olursanız sevinirim

Beslenme bölümünde önemli konular başlığı altındaki konularda aradığınız cevaplar ayrıntılı olarak mevcut.

Kaplumbağanın yaşı:1 yaşından küçük
Kaplumbağanın kilosu:ölçmedim
Kaplumbağanın kabuk boyu:Bici:4.5 Karadut:3,5
Günlük verilen yemler: Pet Family TURTLE STICK,Sanyu Stick,Reptomin
Haftalık verilen yemler:karides + deep fix vitamin ayrıca sera raffy I
Aylık verilen yemler:marul,elma

Arkadaşlar Sanyu yem kullanıyorum pet shoptaki adam bana 1 tane bile değil yarım yarım vermemi soyledi. Sizce ne kadar vermeliyim? kafasının hacmi kadar oldugunu biliyorum 2 ye falan denk geliyor ama yinede sormak istedim ne kadar yem vermem gerektiğini

Kafasının hacmi kadar günlük. Petshopların çoğunun hayvanların sağlığı ve bakımları konusunda değil, sadece pazarlama, satış konusunda bilgili olduklarını unutmamak gerek ne yazık ki. 2-3 çeşit yem kullanmanız daha iyi olur tek başına sanyu yeterli büyüme ve gelişim için pek yeterli bir yem değil. Karides, sera raffy-I, tetra gammarus gibi yüksek proteinli ek yemler de almanızı öneririm. Beslenme başlığındaki sabit konulardan daha detaylı bilgi de edinebilirsiniz.

ben yeni başladım su kaplumbağası beslemeye. günlük kafası kadar yem yiyebileceğini yazmışsınız günlük verdiğiniz yemler listesi neredeyse benim öğünlerim kadar çeşitli :) nasıl oluyor hiç anlamadım mikroskopik mi veriyorsunuz yemleri?? ben kurutulmuş karideslerden iki parça atıyorum o kadar :S hiç anlamadım yardımcı olursanız çok sevinicem..

ben 9,2 cm lik kaplumbağama günde 4 kere yem veriyorum. ana yemle birlikte 3-4 karides veriyorum. sebze verirsem karides vermiyorum.ama ana yem yine var.mikroskobik değil :) verdiğim yemi görseniz kocaman oluyor ıslatınca.seranın yuvarlak 2 li yemlerinden.biraz sert boğazında kalmasın diye yumuşatıp veriyorum.

bebek kaplumbağama gelince onu 7 kere besliyorum günde.4 kere yem 3 kere karides veriyorum sırayla.

fazla karidesle beslemek kabuk şekli bozukluğuna yol açar.

ben 1 haftadır sadece günde 2 parçacık karides veriorum.. yani şimdi çok açlar öyle mi?? doyurayım mı bu hayvancağızı şimdi??
ama hani günde kafası kadar yerdiii ??? :S:S

günde kafasının hacmi kadar besleyin ve sadece karides kullanmayın.kabukları kalıcı olarak bozulur.piramitleşme görülür fazla proteinle beslediğinizde.ben elime alıp bir stick yemi kafasında ölçüyorum.eni 3-3,5 falan ediyor.bebek kapuşum 3,5 cm. 1 tl den az daha büyük.hacmi de 2 sıra falan ediyor.bu yüzden günde 7 kere besliyorum.evet biraz aç kalıyor sizinkiler.

Evet katılıyorum. Günlük toplam kafasının hacmi kadar yem yeterli gelcektir. Mutlaka bir ana yemle beraber karides kullanın. Beslenme bölümünden yemler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşasabilirsiniz.

Kaplumbağanın yaşı: Bende 2 aydir varlar heralde 3-4 aylik
Kaplumbağanın kilosu:Ölcmedim
Kaplumbağanın kabuk boyu: 5cm
Günlük verilen yemler: Sera Raffy I , Deep Fix Reptivit (5 günde bir) , Normal yem
Haftalık verilen yemler: hic vermedim Öneriniz
Aylık verilen yemler: Hic Vermedim Öneriniz

Raffy I cok severek yiyorlar ama normal yem hic yemiyorlar
Deep Fix Turti Clean jel ve deep fix Reptivit ne zaman kullanmaliyim..

Aylik ve haftalik yem olarak ne secmeliyim

Raffy I günde kactane vermeliyim hic doymuyorlar...

tesekkür ederim.. meğerse plastik kapta üşüdüğü içn yemiyormuş.. şimdi akvaryumda ve dedğiniz gibi kafası kadar yiyor.. çok sağolun..

haylazz' Alıntı:
Kaplumbağanın yaşı: Bende 2 aydir varlar heralde 3-4 aylik
Kaplumbağanın kilosu:Ölcmedim
Kaplumbağanın kabuk boyu: 5cm
Günlük verilen yemler: Sera Raffy I , Deep Fix Reptivit (5 günde bir) , Normal yem
Haftalık verilen yemler: hic vermedim Öneriniz
Aylık verilen yemler: Hic Vermedim Öneriniz

Raffy I cok severek yiyorlar ama normal yem hic yemiyorlar
Deep Fix Turti Clean jel ve deep fix Reptivit ne zaman kullanmaliyim..

Aylik ve haftalik yem olarak ne secmeliyim

Raffy I günde kactane vermeliyim hic doymuyorlar...

Aylık ya da haftalık olarak verebilecekleriniz hakkında beslenme bölümündeki sabit konulara göz atmanız yardımcı olcaktır size.

Yem miktarını tane ile değil mutlaka hacimsel olarak belirleyin. Karidesi günlük ana yemden fazla olmayacak kadar vermeye dikkat edin ve toplam verdiğiniz yem miktarı günlük kafasının hacmi kadar olsun.

kaplumbağamın yaşı: 2,5 aylıklar
kaplumbağamın kilosu:---
kaplumbağamın kabuk boyu: muzo 5,4 cm zeki 4,7 cm
günlük verilen yemler : tropical kaplumbağa yemi karides(3 günde bir)
haftalık verilen yemler:---
aylık verilen yemler: kıvırcık

ama hiç sevmiyolar sade bir parça alıyolar bide arada sırada rast gelirse kaplumbağalara kelebek veriyorum ve bayılıyolar

açken vermeyi deneyin bir şekilde alıştırmaya çalışın :) kelebek derken neyi kastediyorsunuz :)

bildiğimiz canlı kelebek veriyorum eve geliyo ve ben onlara veriyorum çok mutlu oluyolar

Canlı yeme karsıyım her ne kadar küçükte olsa o da bir canlı bir anlık karın tokluğu ve kaplumbaganızın mutluluğu için onları yem olarak vermeniz hiç hoş değil.

elbette haklısınz ama kelebeği sadece bulursam veriyorurum şu ana kadar bitane verdim

Geri