Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

Cvp: Kaplumbagam,yumurtlama belirtileri ve mutlu son

anladım abi yaşının olgunlaşması fiziğinin olgunlaşması gerekiyor yani bir kaç kişiye sordum senin dişi çiftleşecek erkeği seçerse yaza yavruların olabilir belki diye aklıma öyle bişi soktularda ondan sordum

sende hayvanlar kalabalık ortam dar. sadece bu sebeple de çiftleşme olasılıkları az. ki hiç yavru işine girme onun için gerekenlerde ayrı sıkıntı. ayrı akvaryum ekipman vs. kısaca dert.

abi şimdilik sıkıntı olur belki ama ilerde skıntı olmaz abi akvaryum büyüceği için:)

asi kız, bende 1 erkek 1 disi var ve alan da mevcut. Erkek,disiyi nerde bulsa kovaliyor,titretiyor ama disi hic tepki vermiyor ve erkek abartinca da elleriyle kafasina vuruyor,itekliyor =) mesela bunlardan hayatta birsey cikmaz onu anladim =)

Boy olayina gelince; benimki uzun yillar plastik kapta oldugundan boyu kucuk.Yani ona takilma..İlk yumurtasi da zaten plastik kapta,13 yasinsayken mi ne geldi.Yani cok gec. Hatta belki de o zamanki bakima gore mucizeydi.

benimkiler akvaryumdalar eskiden dişide karşılık veriyordu ama artık popoyu dönüp giidyor hatta çok bunaltırsa erkek kaplumbağam yani rafael fıstığı akvaryumdan firar etmeye çalışıyor akvaryumda şuanda 3 erkek var 1 tane dişi birde yavru var onuda dişi diye umut ediyorum benimkiler çok seviyorlar birbirlerini ama ortam kalabalık olduğu için birbirlerine pas verimiyorlar. veridiğinde de fıstık rafaeli ısırıyor çok bunaltırsa..

İsirmalar oldu ama disi yine pas vermeyince,erkek umudu kesti artik =)

Senin yavru buyuyene dek,3 erkek ayni anda bir disinin pesine dusmez umarim =)))

3 birden düşüyor ama baskın erkek rafael izin vermiyor uzaklaştırıyor öteki erkekleri..

asi kız' Alıntı:
3 birden düşüyor ama baskın erkek rafael izin vermiyor uzaklaştırıyor öteki erkekleri..

rafael dişisinin yanına kimseyi yaklaştırmıyor rainbow dash dışında oda yavru olduğu için yaklaşıyor rahatlıkla :)

Suyu atilan yumurta dollenmiste olsa yavru cikmaz, kuma gomulmeli. Disi sayisi cok olmayinca zor hatta erkekler arasinda kavga cikabiliyor mesela 3 disi 1 erkek gibi olsa ciftlesme olasiliklari daha fazla

alisarp bir tane dah adişim var ama o daha bebek bir tanesininde cinsiyeteini çözemedik cem abide baktı kafatası aynı erkek kuyruk bağası ve tırnakları dişiye benziyor biraz daha büyüsün birde öyle bakalım dedi..

Artik kesin yumurtlama donemine girdigimize emin oldum Tonton'da tum belirtiler artmaya basladi.

Sormak istedigim; bu donem agirlik vermem gereken besin nedir?

Gerci,yemesi 1/4 oranina indi,azaldi.

kalsiyum almalı. mineral yemi bu hafta iki öğün ver.

Suan haftada 2 herbivor verip mineral vermiyordum..Herbiyi 3 mu yapayim yoksa programa 1 mineral mi ekleyeyim?

Mayis'tan once beklemiyordum.Kaynaklarda havalar isininca,bahar,Mayis falan diyor.O yuzden 2 hafta once tam konduramamistim ama yumurta kapiya dayanmis meger.

1 mineral ver. herbivordan 2 öğün ver. B9 vitamini folik asittir. herbivordaki bitkiler içerir. ayrıca ayrı bir kapta haşlanmış yumurta verebilirsin. sarı beyaz karışık. marulda ver.

Alisarp,elinde patlayacak durumda,en erken 2016 skt.li mineral yem var mi? Carnivor da olur. Ancak Calcil olmaz.Onu istemiyor.

Varsa ve lazimsa Subat 16 skt.li Sera P ile degisebilirim. (minerali ayiklanmis Sera P)100/250 lik kutu,ikisi de olabilir. 100 luk.se Ekim skt li de olur

Cok cok iyi olur repto varsa 250 lik repto 250 lik raffy p yle 500 luk mineral falan degiselim mi ?

Maalesef Repto yok. Yalnizca P var. Mineralleri ayirilmis ama. Sari ve beyaz yalnizca.

Ayrica mineral yemim oldugu icin,250 lik yeterli olur bana.

Iyi tamam whatsappten konusalim banada raffy p lazimdi zaten cok iyi oldu bu.
Bu yumurtlama sonrasi kalsiyum gercekten onemliymis, bana veteriner verdi bunu suyla ve vitaminle ezerek siringaya cekip agizdan veriyordum, isi konusu onemsiz, biz mevsimleri yasatmiyoruz. Sana kalsiyumun adini soyleyeyim mi ?

yumurta kabuğunun oluşması için kalsiyum gerekli. vücutta yeterince kalsiyum olmazsa yumurta yumuşak çıkar. tabi kemiklerden kalsiyumda çeker.

Yok oda lazim degil anlaminda demedim abi, sonrasinda da gerekliymis yani.

Evet yumurta atınca bir süre daha kalsiyum takviyesi vücudun normale dönmesi için gerekli. Deri atarken dahi kalsiyum kaybediyorlar.

Çöl hayvanlarının özellikle eski derilerini yemelerinin sebebi bu. kalsiyumu tekrar bünyeye almaları için

Geri