Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ölüm kaplarindan akvaryuma

Hayır. Açık derin doku yaraları iyileşirken kaşınırsa,

Su içinde iken agzini acip acip kapatıyor ne zaman gorsem oyle ama 1 milimden de küçük acip kapatıyor . Agzinin ici görülmüyor neden yapiyor herhangi bir sorunu da yok. Yem yiyor uyurken de ses yok. Anlamadim. Birde 2 bucuk ay önce felan kirmizi serit kisminda hafif beyazlik oldu gibi yada isiktan oyleydi bilmiyorum sonra hemengecti yeni akvaryuma koyunca. kulak rengi zamanla değişiyor mu ? Suan kulak rengi bu sekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210513-182230_Gallery.jpg
    Screenshot_20210513-182230_Gallery.jpg
    283.7 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_20210513-182746_Gallery.jpg
    Screenshot_20210513-182746_Gallery.jpg
    530.1 KB · Görüntüleme: 6
Sineklerden kurtulmak için fesleğen veya reyhani odada bulundurmamizi veya cam önüne 1 bardak icine sirke doldurmamizi söylüyorlar dogal yöntem olarak. Sinekleri uzaklaştırdığı yaziyor. Siz sinek kovucu priz , tablet kullanmamami soylediniz. Belki okuyan kişilerde bu yöntemi uygularlar. Salonda da bir kac çiçek var. Bu yöntem sorun olmazsa salona reyhan feslegen alip koyacagim.

Bazi günler Salonda camasir sermem hayvani rahatsiz eder mi. Öbür türlü hayvan kuru alandaysa balkon da serersem kapi ac olucak.

Son düzenleme:
Ağzında kum yada birşey vardır.

Kırmızı bölgede deri soyulması olmuştur.

Kızıştıklarında renk değişimi olabiliyor.

Çamaşır olmaz. Koku veriyor.

Bitkiler konusunda böcek kaçırdığına dair bilgim yok. Yalnız fesleğen sivrisinek çeker. Böcek olayını kafana takma. Odaya girse bile suya düşme olasılığı az.

Bazi markalarin mıknatıslı kaplumbaga adalari var sizce nasil? Tasir mi kaplumbagayi ama onlarda rampa yok. Mesela exo terranin

Turtle banklar var sanirim ama saglammi onlardan alsam nasil olurki? Yüksekliği sıkıntı olur onda da. Alirsam ileride alirim belki bu tür ürünleri.

Sanırım geriye kendim yapmak kaldı. Bu hafta icinde yapar koyarim hayvani artik.

Ben exo terra turtle bank medium'u 14-16cm kabuk boyuna kadar kullanabildim. Sonrasında kaplumbağa adaya çıktığında kaplumbağanın ağırlığıyla mıknatıslar çıkıyor.

Venys kuru alan olarak bunlarda satılıyor.

1.JPG

Turtle banklerde mıknatısın etkisi yok. Her iki yanından çiftli ısıtıcı vantuzu ile sıkıştırılıp sabitlenirse kullanılır. O da orta boylara kadar. Haftada bir temizlenmesi lazım. Suya değen yüzeyleri alg bağlayıp kaygan katman oluşuyor.

Turtle pier daha uygun olur. Large ve mediumu 30 cm yükseliyor.

Bu ampuller uygun mu ?
Daha önceki sayfalarda belirttigim ampulü aldim.

Pvc yapamadım çünkü bayram yüzünden kapalılardı. bir iki gune halledecegim

Yabancı youtube kanallarinda pvc üstünü egg crate ile kaplamislar o ürün sizce nasil kullanan var mi? Ürünün dokusunu bilmiyorum sert mi yumusak mi? Hayvana bir zarar verir mi? Burada bir arkadaş yapmış sanirim. Ama kararsız kaldim. Büyük ihtimalle Üstünu pleksi glass ile kapliycaz eski kuru alanda kullandığım malzeme ile .

Ekli dosyalar

• 20210517_102519.jpg
    20210517_102519.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 7
  • 20210517_102512.jpg
    20210517_102512.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 7
  • 20210517_102551.jpg
    20210517_102551.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 6
  • 20210517_102546.jpg
    20210517_102546.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 7
72 W olmaz 53 W uygun.

Cırt kelepçe ile 4 ayaklı iskelete tutturularak kullanılır. Sert plastik. Kesip şekil vermesi kolaydır. Üstüne paspasta konulabilir.

Bu sekilde buldum cevremde fark yaratir mi ? Digerleri kare şeklinde ama onlarda burada yok. Üstüne paspasta koyacagim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210517-222013_Chrome.jpg
    Screenshot_20210517-222013_Chrome.jpg
    279.9 KB · Görüntüleme: 10
Cem bey devit uygulamasi yaparken 2 damla demiştiniz ama az gelmişti damlamayinca 3 damla yaptim bir fazlalik sorun olur mu ?

Devit uygulmasi yaparken hayvani yürüttüm temiz carsaf serdim etrafina yastik döşedim hem yürüdü biraz hemde devit uygulandi. Ama kabugunu kuruturken bir kac damla su yürüttügum carsafin kenarina geldi o tarafa yürümesini engelledim ama bir kac saniye teması oldu. Bir zarar verir mi ya endise ettim. Yas degildi nemliydi 3 parmak yer.

Hayvani çarşafta yürütürken hayvan kacmaya calisti hizli hizli
yürüyünce ileri doğru zıplayınca omu engelleyince nefes verdi sanki bizim nefes vermemiz gibi yada tislama mi desem anlamadım. Tepki olarak mi yaptı bana onu engelledim diye. Normalde kuru alanda felan ses çıkarmıyor.

Son düzenleme:
Kabuğu tam kaplayacak miktarda olsun ama aşırıya da kaçma.

Suda yaşayan hayvan su niye zarar versin.

Hayvan savunmaya geçmiş. Tıslayarak tehdit gördüğünü uyarır.

Kabuğu tam kaplayacak miktarda olsun ama aşırıya da kaçma.

Suda yaşayan hayvan su niye zarar versin.

Hayvan savunmaya geçmiş. Tıslayarak tehdit gördüğünü uyarır.
Kuru bir yerde bekletmek gerekiyordu sonuçta o yuzden hani üşütme anlaminda demek istedim.

Hava 24 derece altına düşmediği sürece kurutup uygulama yapabilirsin.

Akvaryumun bir kac metre ötesinde bardaklar kırıldı malesef . Cam parçasının akvaryum icine dusme ihtimali var mı?
Gerci Ben her ihtimale karşı üstündeki suyu masrapa ile aldim.

Birkaç metre öteden cam uçmaz.

bugun ara ara arka ayaklarını anüsüne doğru sürttü ama sonra dışkıladı. dışkısında deri parcası vardı ve kum. başka bir sorun yok. zaten arka ayakalarını öyle yapınca biraz marul verdim ve bugun marul günüydü yani bir kaç günde bir marul veriyorum yemden uzak saatte.

hangisini önerirsiniz ?

bu ürün çok güzel ama 41x28 cm bu ürünü akvaryuma koyarsam 12 cm boşluk kalır hayvan hızlıca inip cama çarpabilir mi? ve ürün uzuluğu 41 cm akvaryumun yarısını kaplıyor olacak.ve bu hareketli iskele akvaryum camını çatlatabilirmi? cam 6 mm yeniden bir akvaryumu bulamam hemen çatlarsa o yüzden . ben her ihtimale karşı para biriktireceğim bir kaç aya yenisini ayarlamak içn .mesela bu videoda hayvanlar hareket ettiriyor.
birde cam ince 30 cmden fazla su koymaya çekiniyorum.

mailto:/venys-kaplumbaga-adasi-29-cm-u-22587#prettyPhoto bu ürün de güzel ama herhangi bir video felan yok nasıl desem ürünün vantuzu sağlammı çıkıp düşebilirmi ?
bunu alırsam da su 25 cm felan olucak iç filtremi alıyor.

bu üründen birini alacağım eğer pvc boruları ile yapamazsam bir kaç yere sorduk pvc boru kaynatma makinesi yoktu . ama ayarlayacağım bir şekilde .

biliyorum bunu söylemek erken ama taşınma ihtimalimiz var.çok yakın zamanda olursa şimdiden ayarlamak için soruyorum akvaryumu zaten dezenfekte etmiştim . akvaryum kapağını takıp götürsem bir daha temizlememe gerek olur mu ? içine toz girmez. üstünü örterim. kumuda ıslak ama ayrı ayrı poşetlerim . sonra yeni evde direk kumu koyar bir gün tuzlu suda bekletirim ? ertesi gün kurarım. bu süreçte hayvan büyük plastik kapta ve ısıtcı içinde olur. hayvanı götürürken nasıl götürmeli bir karton ayakkabı kutusuna mı koyacağım. şeffaf olursa dışarıdaki güneşte etkiler galiba.

eğer süreç uzarsa kuru alan temininden sonra kurarım bu evde ama dış filtreyi çalıştırıp çalıştırmamakta kararsızım olurda kurulumdan 2 3 hafta içinde gidersek boşuna kurmayım diyorum filtreyi durum belli olsun ona göre ayarlarım.

Geri