Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ölüm kaplarindan akvaryuma

Su içinde kalan kısım zamanla alg bağlıyor. Bunu o vakit çıkarır fırçalarsın temizlenir. Deterjana gerek yok sadece fırçalarsın yeter.

iyi akşamlar ısıtma ampülü için kendimiz bir düzenek yapmıştık ama ısıyı dışarı pek vermedi . daha sonra kendimiz almaya çıktık dükkan dükkan dolastık ve zaman kaybettik haftasonu da malum durumlardan dışarı çıkamadım.

https://www.hepsiburada.com/pratik-mandalli-masa-calisma-lambasi-p-hbv000001wcwd bu ürün doğru mu ?

cevremde baya dükkan dolaştım genelde bu şekilde https://www.hepsiburada.com/horoz-bihter-e27-duymasa-lambasi-60w-kirmizi-p-HBV0000148121 olan lambaların max 14 watt seklinde olanı vardı alamadım yanlış olur diye

Bir çok internet sitesi gezdim mandallı masa lambasının sadece e 27 duy olduğu yazıyor kaç watt kaldırdığı yazmıyor.

https://www.hepsiburada.com/green-l...c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=cimri.c.k.pc

bu şekilde hepsi emin olamıyorum bu kıskaçlı lambaların genelimi 60 watt kaldırabilecek güçte ? hangisini alayım yada mümkünse siz aldığınız sitenin linkini atarmısnız? teşekkür ederim.

1. linkteki ürün 60w a kadar kaldırdığını söylemiş bunu alabilirsiniz. Eğer ısıtma ampulü taktığınızda duyda ya da kabloda hasar oluşursa duyu seramik olarak değiştirirsiniz ve kabloyu kalınlaştırırsınız. Bunu elektrikçiler yapıyor.

Ben akrobat lamba kullanıyorum uzun olduğu için kısa camlı sistemlerde pek uygun değil. Yeteri kadar alçaltılmıyor. Almayı düşünürseniz bauhausda eglo firmo akrobat masa lambası olarak satılıyor.

Emrenin dediği gibi ilk linkteki uygun. Resim 40 W modellere benziyor ama 60 W yazmışlar.

siz öyle deyince almakta tereddüt ettim şimdi yinede satıcıya bir sorayım . siz biliyormusunuz ankarada nerede bulunur ?

Ankarada ulus sanayi sokağa bak. Heykelin arkasındaki sokak. Denizbanktan aşağı doğru dükkanlarda olabilir. Ben zamanında sanayi hanın içinde sol kanatta bir dükkandan almıştım. Avizeciler çarşısında var mıdır bilmiyorum.

Renkli 40 W ampul alacaksan sanayi sokağın heykel tarafına doğru özdemir elektrik var. Kebapçının karşı çaprazında geçenlerde gittim kırmızı ve yeşil renkleri var. Kırmızı yeşile göre daha loş ışık veriyor. Bir tane al. Olurda hayvan kuru alanda hastalık yada herhangi bir sebeple durursa geceleri kullanırsın. Gündüz ampulü sormak aklıma gelmedi. Ama vardır sanırım.

Bu ampul var ona uygun lamba ariyorum. Belirtilen urunde 60 watt kaldirir yaziyor tüketiciyi yaniltacaklarini düşünmüyorum aslinda

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210406-000618_Gallery.jpg
    Screenshot_20210406-000618_Gallery.jpg
    220.7 KB · Görüntüleme: 16
Bir problem çıkarsa duy kablo değiştirilebilir.

Gece ampulü icin lambanin max 40w yada max 60 w olmasi farkeder mi ? Dediginiz urunu bulmazsam bu uygun mu

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210404-183130_Chrome.jpg
    Screenshot_20210404-183130_Chrome.jpg
    183.8 KB · Görüntüleme: 13
Bu ampuller max 40 watttır. Esas uygun olan mavi ama o fiyata da alınmaz. Dediğim yerde senelerdir duruyor.

Lambayı 60 W bulabilirsen 60'lık al. Yoksa 40 W götürür.

Bunu gündüz kullanmıyoruz hayvanın güneş ışığı olarak algılaması için soft ampul olmalı. Normal ampulde 60 W halojen tasarrufluda 52 W.

gece ampulünun konumu nasıl olmalı ? gündüz ısıtma ampülü ile aynı mesafede olsa olur mu ?

Alanın sınırlarından taşmamak kaydıyla yan yana konumlandıracaksın.

Mesafe aynı olacak. Gündüz 60 W kullanıyoruz bunun ısısı yüksektir. Hayvan bunaldığında yer değiştirir yada suya girer. Gece ise sabit olarak uyuduğu için gizli su kaybına uğrayacaktır. Gece ısıtma gündüz ısıtmaya göre biraz düşük olmalıdır. Aynı mesafedeki 60 W ve 40 W kendilerine özgü ısıyı sağlar. Ama her ikisi 40 W ise gece ampulü 2 cm kadar yukarı kaldırılmalıdır.

Herhangi bir olumsuz durum varmi alt kabuğunda?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210407-140024_Gallery.jpg
    Screenshot_20210407-140024_Gallery.jpg
    482.6 KB · Görüntüleme: 27
Bakar misiniz birde alt kabugunda belli belirsiz bir pembe lik gördüm. Hatta onceki fotoğrafında bile belli değil. Kan felan degil galiba tahris olmuş bir sey sürmem gerekiyor mu biraz yeri belli olsundiye renk ayarıyla oynadim.yakinlastirdim baya Herhangi bir kanama da yok sadece belli beliriz minik pembe bir çizgi gördüm onuda asiri dikkatli inceleyince görünüyor suyuna metilen damlattim önemli bir şeydegil demi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210407-165312_Gallery.jpg
    Screenshot_20210407-165312_Gallery.jpg
    281.8 KB · Görüntüleme: 18
Bir yere sürtmediyse büyümeye bağlı açılmadır. Hastalık belirtisi değil.

Şu baş tarafı bölge eğikliği inşallah ilerlemez. Yoksa hayvan başını dışarda tutarken baskı yapar.

bahsettiğim yer ortadaki beyaz çiginin ortasında minik pembemsi çizgi

ömürlük akvaryuma geçildiğinde düzelir değil mi ? bir aksilik olmazsa bu ay geçiyoruz .

bu arada size gerçekten çok teşekkür ederim sayenizde hayvanı iyi bir ortama sokuyoruz. çok teşekkür ederim sorularımı sürekli yanıtlayıp cevapsız bırakmadığınız için . inşallah bir kaç aya hayvanın durumunun daha iyiye gittiğine dair şeyler paylaşıcam.

bu arada rica etsem resimleri kaldırırmısınız .burada sadece hayvanın iyi olduğu şeyler kalsın istiyorum.

Geri