Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarda Mantar Hastalığı

Cvp: Kaplumbağalarda Mantar Hastalığı

Kabuğunu geçecek kadar suya 1 kaşık kaya tuzu koyun. Forumda %10 olacak şekilde yazıyor. Akvaryum için mavi damla da kullanın. Mümkün olduğunca kuru kalsın diğer zamanlarda. Geçmiş olsun. Tuzlu sudan kapluşun içmemesine ve gözlerine kaçmamasına özen gösterin.

teşekkürler

benim tospikimin dersinde sarı bir leke olustu. ön ayağının üstünde kafasyla omuzu arasında. diğer kolundada vardı ama sonradan gecti bunun nedeni ne olabilir ?

Kesin olmamakla birlikte Deri değiştiriyor olabilir ama şeffaf olur genelde ilk baktığımda kaplumbağama ne olduğunu anlayamamıştım bana da öyle bir leke gibi gelmişti ama deri değiştirdiğini öğrendim

BENİM KAPLUMBAĞAMIN ALT KABUĞU BÖYLE GRİ-KAHVERENGİ BİR RENKLER VAR GARIP BİRSEY...

kapluşumun boğaz kızmında beyaz şeffaf bişi oluştu sarkıyo bu nedir acaba

Fotoğraf koyabilirseniz yardımcı olabilirim.

alcatraz' Alıntı:
Fotoğraf koyabilirseniz yardımcı olabilirim.

buda fotosu umarım net anlaşılabiliyodur yanağından sarkan şey nedir acaba

Ekli dosyalar

• 20112011022.jpg
    20112011022.jpg
    371 KB · Görüntüleme: 138

Merhaba,

Ben yeni kaplumbağa aldım 3 tane..akvaryumum büyük üstü açık, filtrem var, ışık var, aksesuar var..sabah akşam 1 er tane iyi yem veriyorum..faka bi tanesinde en küçük olanda el ve ayaklarında pamukumsu iplik iplik bişiyler var..halsiz..devamlı yatıyo, yüzmüyo..yemek yiyo..iştahı var..gözleri genelde kapalı..bu ne ile ilgili? ne yapmalıyım? bu konularda yeniyim..yardımcı olursanız sevinirim...

[IMG]mailto:/2du9ncj.jpg[/img]Arkadaşlar bu mantar mı :ff: suya girince dalgalanıyor,yosun var gibi :ff:

Mantar olabilir. Ama bence veteriner görmeli. En iyi teşhisi uzmana bırakmalı.

arkadaşlar kendi kaplumbağamın mantarı olduğundan şüpheliydim akvaryumu temizlerken kapluşları koyuyum diye ölüm fanusum var şu anda onlara koydu kapluşları %10 tuz %90su karışımını hazırladım sizce suyu nerelerine sürmeliyim acil cvp verin zamanım az:ff::ff:

[attachment=1059]
Fotoğraftaki mantar hastalığı mıdır acaba? Halsizlik, iştahsızlık var. Eğer mantarsa tuzlu su banyosu dışında yapabileceğimiz başka bir yöntem var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 20120903_182336.jpg
    20120903_182336.jpg
    473.8 KB · Görüntüleme: 168
Şu kaplumbağam kireç gibi beyaz oldu ve kabukta ki altifgen çizgiler inceliyor ne yapmalıyım sürdürüyor ve kusuyo gibi

Hayvanın kabuk resmini çekebilir misin? Sudaki kireçse ona basit çözümler buluruz. Mantarsa konu daha teferruatlı. Beyazlığa tırnak sürünce dağılma kazınma oluyor mu? Birde kabuk değişimine bağlı beyazlamalar var ama zaten onu farkedersin.

Diğer yazdığını anlamadım. Çizgiler inceliyor ve kusuyor gibi ifadeler kullanmışsın. Daha net ve ayrıntılı yazar mısın?

Sizin yorumun ustundeki hayvanda mantar var onun gibi mi ?

Merhaba, Bende 4 adet su kaplumbağası var. Son 2 gündür başlarını içine alan deride 2 taraflı lekeler var. Sanki yara gibi. Rengi kahverengi bir tanesinde. Diğerlerinde de beyaz renkte var. Hepsi aynı yerlerde oluşmuş. Şimdiye kadar böyle bir şey görmedim. Ne olduğunu anlayamadım. Dış filtre, kuru alan akvaryumda mevcut. Yem yiyorlar. Hareketliler. Güneş olduğu zaman günlük 1 saat 45 dakika güneşleniyorlar. Uzun zamandır su kaplumbağası besliyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

foruma hoş geldin alper hayvanların resimlerini çekip gönderebilirsen neticeyi daha iyi anlarız.

Geçmiş olsun. Resim göndermen bir ihtimal tespitte bulunmamızı sağlasada önemli olan veteriner hekimin kontrol sonucu yapacağı teşhis ve tedavi yöntemidir. İçinin rahat olması için her ihtimalde götür derim.

Hayvanlardaki oluşum bakteriyel, mantar yada parazit gibi bir durum olabilir. Akvaryuma son zamanlarda eklediğin yeni bir kök, bitki yada dekor oldu mu? Yada suda yemlerin, dışkıların kıyıda köşede kaldığı bir bölüm var mı? Bu tip oluşumların ilk sebepleri bunlar oluyor. Sebepleride değerlendirmeli.

Şu an ilk olarak akvaryumda metilen uygulaması yap derim. Dış filtren varsa substrat yada lavı çıkartırsın. Ürün bu;
http://www.deepfix.com/product/deepdezopur/

Geri