Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

Cvp: Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

cem' Alıntı:
ben granülün açıklamasını yapacaktım emre hazır yazmış. granüller stick yemlerden ufak olur. bu aletleri balıklara göre tasarlamışlar. dökülme delikleri ayarlı istenilen boyda açılabiliyor. ama reptomin gibi uzun yemler delikte sıkışıp dökülmez. bir de hazne yarısı kadar doldurulmalı. hazne dönerken yemler rahat hareket etmeli. normalden fazla dolu olursa yemler sıkışıp kalır.

bunun kontrolü yapılmalı, gerekirse raffy P dahi ikiye kırılıp konulması gerekebilir.

Bu ipucu da çok iyi oldu hocam. Yemler 2ye bölünür daha iyi olur dediğiniz gibi. Iyi düşündünüz. :) bu arada sanırım ilk LİNK verdiğimi alacağım. Garanti olsun. Tatile içim rahat giderim... Zamanlı primini de aldım mı tamamdır. Sadece biri gelir suyuna bakar, kontrol eder. Bittiiiii :) 3 güne bir baksa yeter. Hem insanları da rahatsız etmemiş olurum. :)

Gazlı kalemle minimum ve maksimum ne kadar su olması gerektiğini akvaryum üzerinde işaretle derim. Su gereğinden çok buharlaşırsa osıtıcı açıkta kalabilir yada rampaya çıkış zor olabilir. Eğer fazla su koyarsa hayvan firar edebilir.
Yemi kırıp koymada iyi fikir. Böylece tıkanma zor düşme olmaz.
Cihazı test edip gittinmide tamamdır.

Zamanlayıcı normal zamanda da çok işe yarıyor. Lamba takibi yada akşam erken eve dönüp ışıkları kapatayım derdi yok. Çoğumuz kullanıyoruz. Bence hayvanlarla doğrudan alakadı olmayan bizim işimize en çok yarayan ürün.

aldığın gibi kullanmaya başla en azından hayvan duruma alışmış olur.

cem' Alıntı:
aldığın gibi kullanmaya başla en azından hayvan duruma alışmış olur.

Zamanlayıcı prizi mi oto. yem makinesini mi başlayayım hocam alır almaz?

zamanlayıcı alır almaz kullanacağın ürün, zaten kullandığında daha önce niye almamışım diyeceksin. yemleme için dedim.

cem' Alıntı:
zamanlayıcı alır almaz kullanacağın ürün, zaten kullandığında daha önce niye almamışım diyeceksin. yemleme için dedim.

Tamamdır hocam ;)

Aynen zamanlayici kadar uygun fiyatli ve isimizi kolayliyan bir urun bencede yok

mailto:/urun_Detay.aspx?urn=1139
mailto:/urun_Detay.aspx?urn=7499

Bu ikisi arasında kaldım. Diğeri işini görür derseniz yanına birde mailto:/urun_Detay.aspx?urn=1245 bunu alacağım. Hem param da cebimde kalır?

Warmtone almak neden istemediniz onu merak ettim acikcasi baya guzel bir urune benziyor ?

Alisarp' Alıntı:
Warmtone almak neden istemediniz onu merak ettim acikcasi baya guzel bir urune benziyor ?

Juenpet'de var mı hocam ? Ben hatirlamiyorum ama?

Bence uygun fiyatlı olan ve vital yemi almak daha iyi olur.

Sitemizin de sponsoru bu site oldukca guvenilir yani
mailto:/product_info.php?products_id=313271&osCsid=jc5lplgfaqkbh88j79ft586933
Teleskop akvaryumdada var ama ben kucuk bir sorun yasamistim oraylan
mailto:/pinfo.asp?pid=2514

Cvp: RE: Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

AEK' Alıntı:
Bence uygun fiyatlı olan ve vital yemi almak daha iyi olur.

Tamam hocam. Birde gittigidiyor falan bakacagim otomatik yemleme makineleri için. Birkaç tane baktim simdi sanki daha ucuz gibi. Iyice arastiririm. Uygun olursa farkli siteden de alabilirim. Max 80 tlye kapatmak istiyorum. 25 tl zaten yemler ediyor. Raffy p ve vital. Geriye 55 tl kaliyor. Insallah uygun fiyata istedigim Ozellikte bi tane denk gelir de alir gecerim. :)

Alisarp' Alıntı:
Sitemizin de sponsoru bu site oldukca guvenilir yani
mailto:/product_info.php?products_id=313271&osCsid=jc5lplgfaqkbh88j79ft586933
Teleskop akvaryumdada var ama ben kucuk bir sorun yasamistim oraylan
mailto:/pinfo.asp?pid=2514

Simdi sitedeki urunleri inceledim hocam da sizin dediginiz de dahil cogu granul yem diyor. Yani uygun degil. Stick olmasi lazim. :/

Bu sitede biri o yem makinesini almis ve kullanmis hatta bu konuda paylasildi o konu yani stick yemlerlede kullanilabiliyor aticam konuyu bir dakika

mailto:/forum/Konu-warmtone-yemleme-makinasi-incelemem.html?highlight=Warmtone
Part 2 de bizim stick yemler ile de kullanilmis

Ali Sarp, belkide firma ürününün granül yemlerle daha tutarlı çalıştığını düşünüyor. Üstteki ayar yeri darya dik gelenler giremiyor anlık dönüşte. Dikkat edersen bir dönüşte 6 yem, birinde 8 yem bırakıyor. Belki diğerlerinin prensibi farklıdır ve daha standart yem bırakıyordur. Ama denemeden belli olmaz tabi.

Abi bence o hepsinde degisir sonucta hepsinde X sayisini birakacak bir makine ben hayal edemedim yani bence firma cok ozen vermemis granul diye yazmis stick yemlerlede calisiyor gibi cunku makineyide begendim ben

Ama yanlista yonlendirmek istemem sonucta forumda bunu deneyen biri var diye onerdim ben digerini alipta bir husran olabilir sonucta

http://youtu.be/unMP5AynsqY

Birde şunu farkettim. Videoda tamam gene granül tipi yem var ama sanki köşeli değilde bu tip yuvarlak dağıtıcılar stick yemler için daha uygun gibi.

Yok kötü değil ve hiç uygun değilden çok şimdi yayınladığım videodaki gibi yemlerin haznede kayışı daireselde daha kokay gibi. O zaman daha stabil bir bırakma olur. Yem azaldıkça değişmez gibi. Ama bu köşeliler belki düşe kalka giderken stick yemlerde daha zorluk olabilir yada sayı azaldıkça daha farklı olabilir. Açıkçası bende fikir yürütüyorum. Gerçi sera da sanırım stick yeme uygun yapmış ve köşeli modeldi.

Kullanmadığımız ürünlerde biraz mantık yürütmekte kalıyoruz. Gerçi sende haklısın aynı sayıyı vermek zor. Maksat en idealini bulmak.

http://youtu.be/vpEsz-_LaiU

Bak bu sanırım bahsettiğim gibi. Haznede hazır duran miltarı bir şekilde tutup bırakıyor gibi. Dönünce tekrar orası dolup bekliyor. Ama sanırım bu ürünü bulmak zor.

Baktim o yuvarlak hazne olayi mantikli geldi ama soyle sen diyince seraya baktim emre abi o karelide stick yem icin ilginc yem azalinca aslinda daha cok yem atabilir tam hayal edemedim onu birde bu hazneler ne sekil olursa tikicak kadar doldurulmamali bu warmtone da hazneyi buyute bilme olanagi guzel abartirsak royal bile konulur gibi

Bu attigin videodada kullanilabilir royal gerci sanirim ama burda ayar farki biraz daha buyu sanirim warmtone daki 1 tiktan yoksa adam bir anda arttiriyor diyemi anlayamadim

Beyler tam yatıncam yorumları gördüm. Bu işte bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim de tecrübem yok sizinde. Gelin forumcak kafa yürütür bana bir otomatik yemleme makinası seçelim. Yalnız dediğim gibi 55 60 TL kalıyor geriye...

Beyler tam yatıncam yorumları gördüm. Bu işte bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Benim de tecrübem yok sizinde. Gelin forumcak kafa yürütür bana bir otomatik yemleme makinası seçelim. Yalnız dediğim gibi 55 60 TL kalıyor geriye...

Bence trexie iş görür gibi. Yemide alıp işi bitirirsin. Deneyimsiz olunca muallakta kaldık. Yada acele etmiyim diyip bir sonraki seyahate bırakırsın. Ama daha uzun süre verki iyice araştıralım.

Geri