Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

Cvp: RE: Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

AEK' Alıntı:
Bence trexie iş görür gibi. Yemide alıp işi bitirirsin. Deneyimsiz olunca muallakta kaldık. Yada acele etmiyim diyip bir sonraki seyahate bırakırsın. Ama daha uzun süre verki iyice araştıralım.

Normalde hiç sıkıntı olmaz da 2 kere kargo Ödemiş olacağım uzun zaman bekleyelim dersem. Çünkü rafet p bitti sayılır. Gerçekten çok az kaldı. Ben dönmeden tatilden belki bitecek. O yüzden en geç pazartesi karar vermemiz lazım.

Raffy P yazıyorum Rafet çıkıyor ya, bu oto düzeltme beni öldürüyor :D

Bakin uygun fiyatli buldum birtane bu tam aradigimiz bence
mailto:/resun-af-200-otomatik-yemleme-makinesi-15820

Buda videosu baya kullanisli birsey gibi
http://m.youtube.com/watch?v=_d2Fj-SdNxE

Sponsorumuzdada varmis canpet nekadar guvenilir bilmiyorum cunku
mailto:/product_info.php?cPath=9420_977&products_id=312380

Cvp: RE: Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

Alisarp' Alıntı:
Bakin uygun fiyatli buldum birtane bu tam aradigimiz bence
mailto:/resun-af-200-otomatik-yemleme-makinesi-15820

Buda videosu baya kullanisli birsey gibi
http://m.youtube.com/watch?v=_d2Fj-SdNxE

Yazılan bilgi doğru ise aradığımız bu evet ama bunun yeni modellerine baktım ben onlarda Sticker uyumlu olmayan bu fiyatta, Stick çalıştıran 70'lerde idi. ?

Yani Ali Sarp bu yemler paldır küldür ineceğine ne güzel şu yuvarlaklardan kayarak iniyor. Sanki daha düzgün bir sistem. Öbüründe paldır küldür. Belki vardır bir sebebi ama bana garip geldi.
Bu arada ilk video bu resununmuş.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=4208&ad=resun-af-2005d-dijital-otomatik-yemleme-makinesi

Bunun içinde kaplumbağalara uygun diyor. Bence aynı mantık. Sadece ilgi çekmek için yazmışlar gibi. Ama üreticinin bir iddiası varsa bilemem.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=6337&ad=hydor-mixo-dijital-ekranli-otomatik-yemleme-makinasi

Katılıyorum. Tanıtımda yazan yazılara da cok güvenmemek lazım. Yazanların bizim kadar ayrıntılı dusundugunu sanmıyorum.

Iste oyuzden guzel fiyati guzel yani videodaki attigim modelin aynisini bence aradigimiz budur yani o 2. Icin bencede bir ozelligi yoktur arti olarak

Cvp: Tatile giderken kaplumbağayı evde bırakınca neler yapılabilir

Cok guvenmemek olacak yukarıdaki yazı...

Aynen yuvarlak sistem bencede daha mantikli emre abi

O videoyu inceledinmi arka ekranda bizim forum sayfası açık. Sağ olsun arkadaşın videoyu eklediği konusunu hatırlıyorum. Amma tedirgin konuşmuşum demişti galiba :)
Benim gönderdiğim link ve videoda bunun bir üst modeli juen de olan. O daha rahat yem atıyor gibi.

En Son kararı yazarsınız beyler . Tatile geldim. Yarın uykusuz kalırsam olmaz. Saat 1oldu. Yarın yine devam ederiz akıl yürütme. Şimdilik iyi geceler diliyorum, yardımlarının için tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. :)

Iyi tatiller iyi geceler :)
Ben olsam yilda kac kere kullanicamki uygunu alirdim cok buyuk bir fark olucagini dusunmuyorum cunku iphone 5c ile 5s gibi :)

Videosunu gönderdiğim resun af 2009 olanmış. Bence juendeki 2005 ideal. Yada başka yerde daha ucuzu varsa 2003 olandan daha rahat olabilir.

Trexie olanda çok benziyor alınabilir yani.

Bunlardan birimiz alsada bir ne neymis ogrensek bu konudada eksigimiz kalmasin :)

Sonunda o olacak galiba. Yada kendimiz yapacağız :)
http://youtu.be/CgfZN8JOuxo

mantık yürütürsek trixie'yi almak daha mantıklı geliyor.
mailto:/urun_Detay.aspx?urn=7499
bunun artıları şu: iki pille çalışması daha uzun müddet gitmesini sağlar. haznenin dairesel olması, o öğün verilecek yemin kanala rahat düşmesini sağlar. önde ayarı olan içindeki gri plaka diğer yemlerin yapacağı baskıyı önlediği için yem atımını kolaylaştırır. kanaldaki yemler baskı görmediği için suya rahat dökülür. (bu cümleyi iyi anlattım mı bilmiyorum) ayrıca yemin akvaryuma dökülen ağız kısmı bana geniş gözüktü bu stick yem için kolaylık sağlar.

O zaman benim seçtiğim mi oluyor ? Daha ucuza kapatamayiz yani? Gerçi çok pahalı değil de senede 3-5 kere kullanılacak şeye de bu kadar para vermek .. insan istemiyor doğrusu. Ama napalım. O kadar masraf yapdık. Durmak yok, devam ;)

Yani trixie yada 13 tl fazlaya resun. Ama artırdıkça uzar gider bu iş. Trixie yeterli gelir.

Bu arada çok pahalı ama eheim karışık vermek isteyende oran karışmasın diye ayrı 2 hazne yapmış. Cihaz çok iyi.
http://www.youtube.com/watch?v=QRke_QY1FD8

Hocam normalde maddi açıdan sıkıntı yok da bunu alsam gereksiz olur.. Bu yaz zor ama öbür yaz kismetse universite kazandim mi cok saglam bir sistem yapacagim. Hatta bilgisayarlarla aram iyidir. Bir sistem kurup uni.'den kapluslari izleyebilirim internetten :)

Bunu zaten örnek için koydum. Bence çok gerekli değil. Gerçi ben tek yaşadığım için bir gün gerekirmi bilemem. O izleme sistemini düşünüyorum bende. Gündüzleri kimse yokken neler oluyor görmek iyi olur.

eheim kaliteyi yine konuşturmuş. yalnız kapakları tutan tırnaklar çok eğreti ve ufak bir zorlamada kırılabilecek cinsten keşke onları raylı sistem geçmeli yapsalarmış.

Geri